Strona WWW

Ziemia Święta

PIELGRZYMKA do ZIEMI ŚWIĘTEJ


1 dzień:
Zbiórka na lotnisku. Wylot z Warszawy lub Katowic o godz. …, przylot do TLV o godz. …. Przejazd do hotelu w Betlejem.

 

2 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM
Po odpoczynku i śniadaniu przejazd do Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grota Mleczna. Wizyta na Polu Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i kościół św. Jana Chrzciciela. Nowa Jerozolima: Instytut Yad Vashem, Menora i Kneset ( z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Kolacja i nocleg.

 

3 dzień: CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL - NAZARET – KANA
Śniadanie. Wyjazd z Jerozolimy do ruin Cezarei – rzymskiej stolicy prowincji Judei w czasach Jezusa – miasto Heroda i  krzyżowców, amfiteatr, hipodrom oraz słynny rzymski akwedukt. Następnie przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel w Sanktuarium Stella Maris, by obejrzeć Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Maryi Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca rozpoczęcia działalności i pierwszego cudu Jezusa - dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Kolacja i nocleg w Galilei.

 

4 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGHA – GÓRA TABOR

Dzień rozpocznie się od Mszy św. na Górze Błogosławieństw. Wizyta w Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Następnie zwiedzanie Kafarnaum – ruiny miasta oraz kościół w miejscu domu Św. Piotra. Na zakończenie pobytu nad Jeziorem Galilejskim - rejs łodzią, a następnie możliwość skosztowania miejscowego przysmaku – tzw. ryby św. Piotra. Wizyta na Górze Tabor – miejscu Przemienienia Pańskiego ( wjazd taksówkami). Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg.  

 

5 dzień JEROZOLIMA
Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto - zwiedzanie kościoła „Pater Noster”, panorama Doliny Cedronu i Starego Miasta ze Wzgórzem Świątynnym, na którym wznosi się obecnie Kopuła Skały zwana Złotym Meczetem Omara i meczet Al-Aksa; następnie spacer w dół wzgórza Drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit, Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii (Wszystkich Narodów), symboliczny Grób NMP (wg tradycji Kościoła Wschodniego). Przejazd na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika. Kościół św. Piotra In Galicantu. Przejście pod Ścianę Płaczu – najświętsze miejsce judaizmu, gdzie Żydzi opłakują zburzenie świątyni. Kolacja i nocleg


Przejazd do 6 dzień: JEROZOLIMA

Zwiedzanie Starej Jerozolimy – wizyta w Kościele Św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Marii), Sadzawka Betesda, więzienie Chrystusa i miejsce biczowania; konwent Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Bożego. Czas wolny - nawiedzenie Golgoty i Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

7 dzień: :  BETANIA – QUMRAN - MORZE MARTWE –  JERYCHO

Po śniadaniu wizyta w Betanii – zwiedzanie kościoła w pobliżu grobu Łazarza. Przejazd przez Pustynię Judzką do miejsca chrztu Chrystusa nad Jordanem – symbolicznego miejsca chrztu nad Jordanem – dla chętnych odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.. Wizyta w Qumran – ruinach osady wspólnoty Esseńczyków, gdzie znaleziono bezcenne manuskrypty, tzw. Zwoje znad Morza Martwego, m.in. najstarsze kopie biblijnych tekstów. Postój nad Morzem Martwym – leżącym w najgłębszym zakątku Ziemi, ponad 400 m poniżej poziomu morza, dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Czas wolny na kąpiele i relaks. Postój w oazie Jerycho – najstarszym mieście na świecie - mury miasta liczące ponad 8000 lat, drzewo Zacheusza – najstarsze na świecie, Góra Kuszenia. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na kolację i nocleg.


8 dzień
: Przejazd  na lotnisko w Tel Avivie. Odlot do Warszawy lub Katowic o godz. …...

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE. Godziny lotów mogą ulec zmianie.

 

Terminy:


 

Cena:

Grupa 40 os:       1.890 zł + 500 USD

Grupa 35 os:       1.930 zł + 590 USD

 

 

Cena zawiera: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem; 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami); 6 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę pilota- przewodnika; ubezpieczenie: KL i NNW; podatek Vat.

Cena nie zawiera: obowiązkowej kwoty 90 USD na bilety wstępu i napiwki, napojów do obiadokolacji; dojazdu na lotnisko, dodatkowych ubezpieczeń: kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych; dopłaty do pokoju jednoosobowego 650 PLN; wydatków osobistych.

Przy zapisie należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich !

 

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w razie wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, kursu walut itp., podana cena może ulec zmianie. Na miesiąc przed wylotem linie lotnicze aktualizują koszty przelotu – co może, ale nie musi, wpłyną na cenę.


Powrót