Strona WWW

Skisafari Tyrol Południowy i Królowa Dolomitów

Skisafari

Tyrol południowy


i królowa Dolomitów

 

 W programie 5 dni jazdy na nartach:

 Alta Pusteria:
Monte Elmo – Croda Rosa – Sesto -
San candido

Kronplatz

Cortina d’Ampezzo – Tofana & Cristallo


 

Program:

1 dzień - Wyjazd z Polski

Wyjazd z Krakowa o godz. 21.30 ( parking przy hali Wisły, ul. Reymonta ), wyjazd z Katowic (przy dworcu PKP - dawny Pl. Andrzeja ) o godz. 22.45. Przekroczenie granicy w Cieszynie, przejazd przez Czechy i Austrię

 

2 dzień - przyjazd do Włoch

Przejazd przez Włochy. Ok. 14.00 przyjazd do Dobiacco, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na regenerację ( wellness+basen ). Kolacja. Nocleg.

 

3 dzień - Alta Pusteria

Śniadanie, przejazd do stacji Monte Elmo w Alta Pusteria. Spotkanie z przedstawicielem regionu, prezentacja stacji i jazda na nartach: Monte Elmo – Sesto – Croda Rosa. Powrót do hotelu. Zasłużony wypoczynek i szeroko pojęty relaks po pierwszym dniu na nartach ( wellness ). Obiadokolacja, nocleg.

 

Rozległy region narciarski w dolinie Val Pusteria/Pustertal leży w cieniu trzech charakterystycznych, poszarpanych skalistych szczytów - Tre Cime di Lavaredo/Drei Zinnen, tzw. „trzech szczytów" (3003 m n.p.m.). Jego stolicą jest urokliwe miasteczko Dobbiaco/Toblach. Monte Elmo jest górą wyznaczającą granicę pomiędzy Dolomitami a Alpami Karnijskimi, gdzie możemy podziwiać piękny widok na łańcuch szczytów Dolomitów Sesto. Na stokach Monte Elmo znajduje się najdłuższa trasa zjazdowa Alta Pusterii: 4,8-kilometrowa trasa Monte Elmo-Versciaco oraz stok o różnicy wzniesień 500 m oraz 1,5 km długości co daje możliwość zjazdu do samego dołu przez 3,9 km oraz 915 m różnicy wysokości. Croda Rosa to najdalej położona część ośrodka, idealna dla rodzin, dzięki dodatkowym atrakcjom, takim jak tor saneczkowy, fun park dla dzieci i hodowla reniferów. W tym sezonie Croda Rossa została połączona wyciągami z Sesto, co znacznie ułatwi szusowanie na tych świetnych stokach. Łącznie mamy obecnie do dyspozycji 93 km tras narciarskich i 32 wyciągi.

 

4 dzień - Kronplatz

Śniadanie, Przejazd do stacji narciarskiej Kronplatz. Spotkanie z przedstawicielem regionu i krótka prezentacja stacji Plan des Corones / Kronplatz/.  Szczegółowa inspekcja tras narciarskich na Kronplatzu. Apres-ski w barach stacji Olang. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

Kronplatz, czyli Plan de Corones to jeden z najpopularniejszych ośrodków w Tyrolu Południowym. Dysponuje ponad 100 km tras narciarskich, w większości średnich i łatwych, oraz 31 wyciągami narciarskimi o dużej przepustowości. Plan de Corones to kopulasty, odkryty szczyt, dzieki czemu trasy są bardzo szerokie, mają wspaniałe nasłonecznienie i są bardzo zróżnicowane: od pięknych, kilkukilometrowych tras niebieskich, przez czerwone - dla średnio i zaawansowanych narciarzy, aż po cztery czarne trasy o łącznej długości 12 kilometrów dla wytrawnych i bardzo wymagających narciarzy. Ze szczytu Plan de Corones, na który można wjechać z trzech różnych stron, roztaczają się wspaniałe widoki na Alpy Zillertalskie i Dolomity.

Dzięki połączeniu z S. Vigilio i Piccolino teren narciarski staje się bardziej urozmaicony, dając możliwość świetnej zabawy na nartach. Czarna trasa Silvester prowadząca ze szczytu Kronplatzu jego północnym zboczem jest dużym wyzwaniem nawet dla zaawansowanych narciarzy.

 

5 - 6 dzień - cortina d’Ampezzo

Śniadanie. Przejazd do Cortiny d’ Ampezzo i jazda na nartach w najsłynniejszym ośrodku sportów zimowych we włoskich Dolomitach. Pierwszy dzień – część Tofane, drugi dzień – Cristallo/Faloria

 

Cortina d'Ampezzo, 1200 m n.p.m., to najpiękniejsza i najbardziej snobistyczna stacja narciarska we Włoszech, nazywana "Królową Dolomitów”. Wszystko tu jest absolutnie „naj” - najbardziej malownicze góry, najbardziej dramatyczne widoki i najlepsze trasy. Cortina to też czarujące miasteczko z markowymi sklepami i ich zamożnymi klientami, przechadzającymi się po uliczkach zabytkowego centrum. Trasy Cortiny reklamowane są jako bardzo słoneczne oraz świetnie naśnieżone, 95% tras posiada rozbudowany system sztucznego zaśnieżania. Świetne miejsce dla początkujących, średniozaawansowanych i rodzin, w których nie wszyscy jeżdżą na nartach - mogą w tym czasie zwiedzać, spacerować, oglądać - słowem - odpoczywać. Prócz tego najbardziej wymagający narciarze znajdą dla siebie ekscytujące zjazdy – np. czarna trasa z Tofane czy trasa FIS, na której organizuje się zjazd kobiet.

 

7 dzień – san candido

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do San Candido i jazda na nartach na stokach Monte Baranci. W San Candido znajduje się także Aquapark. Po zakończonej jeździe wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Monte Baranci/Haunold  w San Candido jest częścią ośrodka narciarskiego Dolomity - Alta Sesto. Jest to niewielka stacja narciarska z łatwym dostępem z centrum San Candido – idealna dla rodzin z dziecmi. Narciarze znajdą tu kilka doskonale przygotowanych tras, głó

8 dzień -  powrót do polski

Powrót do Katowic/Krakowa w godzinach rannych.

 

 

Termin: styczeń

 

CENA: 830 PLN + 200 Euro

 

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

Świadczenia:

 transport komfortowym autokarem 5 noclegów w hotelu 3* z basenem w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami wyżywienie: śniadania i obiadokolacje opieka pilota i przedstawicieli biura karnety narciarskie wg programu ( 5 dni – Alta Pusteria x 2, Kronplatz, 2 x Cortina d’Ampezzo ) ubezpieczenie KL i NNW, bagaż UWAGA ! cena nie obejmuje zalecanego ubezpieczenia OC-SKI ( 10 € za pobyt )

 

 

Hotel sonne sole ***


Położenie hotelu
:

Wygodny i dobrze wyposażony hotel, położony w pobliżu centrum miejscowości Dobbiaco - urokliwej, charakterystycznej dla regionu pogranicza austriacko - włoskiego. Mamy tu kilka restauracji i barów, zaplecze rekreacyjne i rozrywkowe, sklepy, punkty usługowe i hotele.

 

Zaletą hotelu Sonne-Sole*** jest położenie zaledwie 8 km od tras Alta Pusterii, 20 km od Kronplatzu, 30 km od Cortiny d'Ampezzo i 16 km od Sillian, sprawiają że jest to miejsce idealne na wspaniałe narciarskie ski-safari.

Opis hotelu:
Hotel Sonne-Sole*** posiada fitness-centrum: kryty basen, saunę, za opłatą zaś także solarium i masaże wodne. Hotel posiada również restaurację - serwującą dania zarówno kuchni włoskiej jak i regionalne przysmaki kuchni Południowego Tyrolu oraz ogrzewaną narciarnię i bar. W hotelu bezpłatnie dostęp do sieci Wifi.
Pokoje:

Hotel oferuje Państwu wyjątkowo wygodne i duże pokoje jedno i dwuosobowe z możliwością dwóch dostawek, wszystkie wyposażone w łazienkę z prysznicem, WC i suszarką do włosów, telewizję, telefon, sejf oraz balkon.
Wyżywienie:

Śniadania - bufet szwedzki, obiadokolacje dwudaniowe (z dwóch zestawów do wyboru), bar sałatkowy.

Można skosztować można zarówno znanych włoskich dań jak i specyficznej dla regionu kuchni tyrolskiej.

 

 

 

 

 

 

 

Powrót