Strona WWW

Ski Safari Włochy-Austia-Szwajcaria

Top SKI-SAFARI

Włochy – Austria - Szwajcaria 

 

Bormio - livigno – reschenpass/nauders – Serfaus – Fiss – Ladis - ischgl – samnauN

 

              

PROGRAM:

1 dzień -

Wyjazd z Krakowa ( ul. Reymonta, parking przy stadionie Wisły ) o godzinie 19:00, z Katowic, (przy dworcu PKP - dawny Pl. Andrzeja ), o godz. 20.20;  przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

 

2 dzień - przyjazd do Bormio

Przyjazd do Bormio w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu St Anton 4*, inspekcja bazy hotelowej w Bormio, odpoczynek i relaks w hotelowym centrum wellness lub dla chętnych słynne termalne źródła, z których słynie Bormio ( wejście po godz.16.00 – 15 €  www.bormioterme.it/en ). Obiadokolacja. Nocleg


B
ormio - jeden z najbardziej znanych w Europie kurortów narciarskich. Słynie jednocześnie ze znanych już w czasach antycznych, wód termalnych, z których dobrodziejstw korzystać można w tutejszych termach oraz pijalni wód mineralnych. Bormio pełne jest turystów z całego świata, którzy przybywają tu zwabieni kąpielami w termach, życiem nocnym, spacerami po zabytkowym centrum, a przede wszystkim słynną stacją narciarską nazywaną przez miejscowych Przełęczą do Raju.

 

3 dzień - Bormio

Śniadanie, prezentacja stacji Bormio, a następnie czas na indywidualne poznawanie tras narciarskich

  

Valtellina to malownicza dolina w Lombardii przy granicy ze Szwajcarią. Jej najbardziej północna część, zwana Alta Valtelina (Góra Valtelina), rozsławiona została przez ośrodki sportów zimowych o wyjątkowym charakterze. Należy do nich Bormio, Santa Caterina, Isolacia a przede wszystkim należące do byłej strefy bezcłowej Livigno (1816 m n.p.m.), w którym znajduje się jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarstwa w Alpach.

Bormio - to przede wszystkim znana z mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim góra Cima Bianca na której szusować można z wysokości 3.000 m n.p.m. - stacja ta posiada 20 km tras czarnych, 20 km tras czerwonych, 10 km tras niebieskich. Różnorodność zjazdów począwszy od łatwych, przez średnio trudne aż po trasy pucharowe dla zaawansowanych narciarzy sprawia, iż jest to jedno z najbardziej poszukiwanych miejsc wypoczynku wśród narciarzy z całej Europy.

Powrót do hotelu, relaks w wellness, obiadokolacja, nocleg

 

4 dzień - Livigno

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Livigno. Spotkanie z przedstawicielami regionu i prezentacja stacji, a następnie jazda na nartach w Livigno

 

Stacja stanowi najatrakcyjniejszą część kompleksu Alta Valtellina. W Livigno do dyspozycji narciarzy jest 115 km tras narciarskich (37% niebieskich, 43%  czerwonych, 20%  czarnych). Ze względu na duże nasłonecznienie odkrytych stoków, Livigno nazywane jest „Małym Tybetem”. Miasteczko prócz świetnych tras narciarskich, znane jest ze strefy wolnocłowej. Po białym szaleństwie zaprasza do odwiedzenia sklepów, pubów, dyskotek...

Po południu czas na zakupy, a następnie wyjazd do Pfunds w Austrii. Zakwaterowanie w hotelu Kajetansbrucke. Obiadokolacja. Nocleg

 

5 dzień -  Reschenpass - Nauders

Śniadanie, jazda na nartach w ośrodku Reschenpass - Nauders

 

Nauders: Ośrodek narciarski wyróżniony tyrolskim znakiem jakości - łącznie 65 km tras narciarskich: trudne 7 km, średnie 30 km, łatwe 28 km i 14 wyciągów - 8 orczykowych, 4 krzesełkowe, 1 linowy gondole, 1 szynowy. Ma połączenie wyciągowe z Schöneben i Haider Alm we włoskim Tyrolu Południowym. Oferuje: rozległe słoneczne stoki, najdłuższy zjazd - Tscheyeck - dolna stacja Bergkastel, 9 km, różnica poziomów 1 300 m; najtrudniejszy zjazd - stok przy wyciągu Almlift, 2 km, różnica poziomów 600 m.

Powrót do hotelu, relaks w wellness, obiadokolacja, nocleg.

 

6 dzień - Serfaus – Fis - Ladis

Śniadanie, przejazd do Serfaus, prezentacja stacji narciarskiej, indywidualna jazda na nartach w ośrodku Serfaus – Fis - Ladis


Serfaus-Fiss-Ladis, zwany Ski -Dimension, region zimowy w zachodniej części Tyrolu, skupiony wokół trzech historycznych miejscowości, rozpościera się na wysokości od 1.200 do 2.800 m n.p.m. Miłośnicy białego szaleństwa mają tutaj dla siebie 450 ha powierzchni, 212 km tras narciarskich, doskonale utrzymane stoki i dobre warunki do szusowania aż do wiosny – 80% stoków znajduje się w zasięgu systemów sztucznego naśnieżania, narciarze mają do dyspozycji 67 kolejek i wyciągów, 116 km codziennie przecieranych tras biegowych, tereny do freeride’u oraz snowparki. Region ma też doskonałą ofertę dla rodzin, m.in. specjalne tereny narciarskie dla dzieci i kursy jazdy na nartach: Kinderschneealm, Murmlipark i Bertas Kinderland. Na miejscu można również skorzystać z całodziennej opieki dla najmłodszych i wielu innych atrakcji dla całych rodzin. Znane przewodniki narciarskie już kilkakrotnie przyznały Serfaus-Fiss-Ladis tytuł najbardziej przyjaznego rodzinom regionu w Alpach.

Powrót do hotelu, relaks w wellness, obiadokolacja, nocleg.

 

7 dzień -  Ischgl - samnaun

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Ischgl. Prezentacja regionu i jazda na nartach w słynnym ośrodku Silveretta ( Ischgl – Samnaun )

 

ISCHGL-SILVRETTA: doskonały region, jeden z najbardziej prestiżowych w Austrii ( jeden z TOP 10), położony na granicy Austrii i Szwajcarii. Możliwości uprawiania sportu są tu wspaniałe: narciarstwo alpejskie, biegowe, tor saneczkowy, kilka Funpark-ów oraz bogate apres-ski. Warto podkreślić fakt, że 90% tras rozciąga się na wysokości powyżej 2000 m n.p.m., gdzie doskonałe warunki śniegowe trwają od końca listopada aż do początku maja. Silveretta oferuje 235 km tras ( w tym 27 km czarnych, 147 km czerwonych), 40 wyciągów po stronie austriackiej i szwajcarskiej. Najdłuższa trasa to słynna „Eleven”-„Jedenastka” – 11 km (Greitspitz – Ischgl).

Prócz wspaniałych warunków narciarskich Ischgl słynie z imprez apres-ski przeciągających się do późnych godzin nocnych. Kiedy jedni kończą dzień schodząc ze stoku, inni w Ischgl zaczynają szaloną zabawę po nartach!!!!

Po południu możliwość zapoznania się z ofertą licznych barów apres-ski i huczne zakończenie imprezy. Wyjazd do Polski ok. 19.30.

 

8 dzień - powrót

Powrót do Polski w godzinach porannych. Powrót do Katowic ok. 11.00, do Krakowa ok. 12.30.

 

GWARANTUJEMY

świetną zabawę w doborowym towarzystwie*, niewymuszoną atmosferę, śnieg,  słońce, doskonały relaks oraz inne atrakcje

*opcjonalnie dla chętnych

A ponadto: transport komfortowym autokarem, 5 noclegów w hotelach 3/4* ( 2 x San Anton - Bormio, 3 x Kajetansbrucke-Pfunds), wyżywienie: Bormio- HB, Pfunds wg programu: śniadania, zupa po nartach i 5-daniowe obiadokolacje, korzystanie z wellness w hotelach, opieka przedstawicieli biura, karnety narciarskie na wybrane stacje wg programu, ubezpieczenie KL i NNW, bagaż ( OC- dodatkowo płatne 10 €).

 

CENA: 990 ZŁ + 250 eur*

 
Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób


Powrót