Strona WWW

Sri Lanka i Malediwy


SRI LANKA i MALEDIWY

 


Sri Lanka - zwana Perłą Oceanu Indyjskiego, dawny Cejlon, to wyspa położona na Oceanie Indyjskim u południowych wybrzeży Półwyspu Indyjskiego, oddalona od niego o niespełna 50 km. Kojarzona jest z wyborną herbatą, smakiem i aromatem curry, zachwycającymi plażami, bujną roślinnością, zieloną dżunglą, tarasami pól ryżowych, różnobarwnością i przede wszystkim z przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. Sri Lanka zdumiewa przyjezdnych swoją różnorodnością. Zwiedzimy miasta, będące świadkami wielowiekowej historii i kultury wyspy, liczne świątynie będące wyrazem głębokiej buddyjskiej religijności. Zetkniemy się również z bogatą cejlońską przyrodą.Dzień 1 – przelot

Przelot z Warszawy przez Dubaj/Dohę do Colombo. Wylot z Okęcia o godz. .......


Dzień 2 – przylot do Colombo - Anuradhapura

Przylot do Colombo o godz. ..... Odprawa wizowo-paszportowa. Transfer do Anuradhapura. Na trasie przerwa na śniadanie. Zakwaterowanie w hotelu. Lunch. Odpoczynek a następnie krótkie zwiedzanie - święte drzewo Sri Maha Bodhi, mające dla buddystów znaczenie religijne, gdyż zostało wyhodowane ze szczepu tego figowca, pod którym Budda doznał oświecenia oraz Wielka Stupa – Ruwan Weli Stupa z charakterystycznym murem złożonym z figur słoni naturalnej wielkości. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 3 – Anuradhapura - Mihintale – Dambula  
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Anuradhapury, pierwszej stolicy Sri Lanki z V w. p.n.e. ( na na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO ). Zwiedzimy tam skalną świątynię Isurumuniya (III w. p.n.e.), która słynie z pięknych rzeźb w skale. Zobaczymy także liczne świątynie, dagobę Jethawanaramaya i Abhayagiri, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Lunch w hotelu. Następnie odwiedzimy kolebkę buddyzmu na Sri Lance - Mihintale z imponującym sanktuarium na wzgórzu, do którego droga wiedzie po 1840 granitowych schodach.
Przejazd do świątyń jaskiniowych w Dambulli, jednego z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance ( na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO ). Świątynie to wykute w skale groty, w których znajdują się posągi Buddy. Pierwsza ze świątyń powstała już w I w p.n.e. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 – Sigiriya - Polonnaruwa
Po śniadaniu wyjazd w kierunku miasta Sigiriya (na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO ). Skalna forteca Sigiriya była siedzibą królewską z V w. n.e., zbudowaną na szczycie 200 metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, do którego dostępu bronią wąskie schody, wiodące pomiędzy rzeźbionymi lwimi łapami, a także ogrody pałacowe i słynne freski na ścianach skalnej jaskini, przedstawiające niebiańskie dziewice. Lunch w lokalnej restauracji.

Przejazd do Polonnaruwy, średniowiecznej stolicy kraju ( lista Światowego Dziedzictwa UNESCO ). Odwiedzimy tu ruiny Pałacu Królewskiego, tzw. Czworobok: Dalada Maluwa - kompleks 12 zabytkowych budowli i świątyń, których historia sięga XI w. oraz Gal Vihara – monumentalną skałę, w której wyrzeźbione są cztery posagi Buddy. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 5 – Pinnawali - Matale - Kandy
Po śniadaniu przejazd do Pinnawali. Po drodze zatrzymamy się w ogrodzie przypraw w ok. Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy przypraw i ich zastosowanie. Następnie wizyta w sierocińcu dla słoni, gdzie znalazły nowy dom zwierzęta porzucone przez swoje stada lub zranione. Będziemy także świadkami codziennej kąpieli słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd w kierunku Kandy ( na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO ). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Kandy.


Dzień 6 – Kithulgala - Kandy

Po śniadaniu przejazd do Kithulgala. Emocjonujący rafting na rzece. Lunch w hotelu Plantacja. Powrót do Kandy. Miasto położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora Kandy, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance – Świątynia Zęba, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Buddy. W Kandy najbardziej można odczuć wpływy buddyjskie na wyspie. Wieczorem zobaczymy pokaz tańców połączony z tzw. próbą ognia, czyli chodzeniem po rozżarzonych węglach. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 7 – Peradeniya - Nuwara Eliya - Haputale
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Nuwara Eliya. Po drodze zobaczymy Królewskie Ogrody Botaniczne, jedne z najlepiej utrzymanych w Azji, z ponad 5-ma tys. gatunków flory, zobaczymy m.in. ogród japoński oraz Dom Orchidei. Lunch w restauracji z widokiem na wodospad Ramboda. Następnie udamy się w kierunku Nuwara Eliya,  poprzez malownicze wzgórza porośnięte krzewami herbacianymi (droga z Kandy pokonuje 1400 m przewyższenia i wiedzie licznymi serpentynami). Po drodze odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty, gdzie poznamy sposób produkcji słynnej na całym świecie herbaty Cejlon, będzie także okazja do degustacji i zrobienia zakupów. Zwiedzanie miasteczka Nuwara Eliya, zwanego „Małą Anglią” ze względu na widoczne pozostałości po brytyjskich osadnikach. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Haputale.

Dzień 8 – Ella - Yala

śniadanie. Wyjazd do Ella. Na trasie zatrzymamy się na punkcie widokowym, z którego podziwiać będziemy Ella Gap – górską rozpadlinę oraz przepiękną panoramę na okoliczne wzgórza. Lunch w lokalnej restauracji. Dalsza podróż do Parku Narodowego Yala. Po południu jeep safari w Parku Yala, podczas którego poznamy zróżnicowane krajobrazy – sawanny, formacje skalne, laguny. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć jedne z największych zwierząt występujące na wyspie, czyli słonia, lamparta, niedźwiedzia, bawoła lub krokodyla. Okres między listopadem a kwietniem jest najlepszy do obserwowania ptaków - pelikanów, ibisów i kormoranów. Przejazd do hotelu w okolicy Yala. Zakwaterowanie i odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 9 – Gale - Beruwala

Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Na trasie zobaczymy tradycyjny połów ryb w Weligama i miejsce wylęgu żółwi. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do Galle, gdzie odwiedzimy Fort Holenderski, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno fort, jak i stara część Galle, zachowały wyjątkowy kolonialny urok, który kontrastuje z współczesną gwarną częścią miasta, typową dla miast południowej Azji. Przejazd do hotelu na zachodnim wybrzeżu. Odpoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 10  – odpoczynek

Dzień wolny na odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

Opcjonalnie dla chętnych po południu ciekawa wycieczka łodzią po rzece Madhu, z możliwością obserwacji lokalnego życia i przyrody. Wizyta na Wyspie Cynamonowej – pokaz pozyskiwania cynamonu – 15 USD.

Dzień 11 – Colombo - przelot na Malediwy - wypoczynek
Śniadanie, krótkie zwiedzanie Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in. ratusz, zwany Białym Domem, dzielnicę Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”, świątynie buddyjskie i hinduistyczne, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów). Przejazd na lotnisko i przelot na Malediwy. Powitanie przez anglojęzycznego przedstawiciela kontrahenta na lotnisku w Male. Transfer łodzią motorową lub wodolotem na wybrany atol.  Zakwaterowanie w hotelu 4* All Incl.

 

Dzień 12 -13: wypoczynek
Pobyt na Malediwach. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie.

Dzień 14wylot
Śniadanie i czas wolny. Wykwaterowanie z hotelu o godz. 12.00, ok.19.00 transfer na lotnisko w Male. Wylot do Europy o godz. ....

 

Dzień 15 - Przylot do Warszawy

Przylot do Warszawy - Okęcie o godz.......

 

Termin:

 

Cena: ok. 2500 -2990 USD+ koszt biletu lotniczego

 

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem do Kolombo i powrót ( z przesiadką ), przelot wewnętrzny na Malediwy, opłaty lotniskowe i paliwowe, zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3*/ 4* w części objazdowej z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje) oraz obiady wymienione w programie, 3 noclegi na Malediwach w opcji All Incl., transfery klimatyzowanym busem, transfery łodzią motorową lub wodolotem na Malediwach, opieka polskiego pilota oraz anglojęzycznego przewodnika lokalnego; program turystyczny j.w.,  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wizę lankijską.

Cena nie obejmuje: obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie płatne pilotowi jako pakiet ok. 90 USD), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków, oraz wycieczek lokalnych: masaż ayurwedyjski (ok. 40 USD), przejażdżka na słoniach (ok. 40 USD), EWENTUALNIE, w przypadku ponownego wprowadzenia: podatku wylotowego na Malediwach (ok. 25 USD / os.) - płatne przy wylocie z Male, podatku turystycznego na Malediwach ok. 6 USD / os./ dzień.

 

  

Adaaran Select Hudhuranfushi 4+*

 

Hotel Adaaran Select Hudhuranfushi to idealne miejsce na niezapomniany, pełen słońca urlop nad morzem na wyspie Lhohifushi na Malediwach. Obiekt ten oddaje do dyspozycji Gości odkryty basen, prywatną plażę i kort tenisowy.

Prywatne wille są usytuowane przy plaży, a ich wyposażenie obejmuje klimatyzację, wentylator sufitowy oraz część wypoczynkową. Każda z nich dysponuje ponadto telewizorem z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej i kablowej, minibarem oraz łazienką z prysznicem ze strumieniem deszczowym na świeżym powietrzu i suszarki do włosów.

Obiekt Adaaran Select Hudhuranfushi oddalony jest od międzynarodowego lotniska w Male o około 19 km. Stamtąd w 30 minut dopłynąć można łodzią motorową na wyspę.

Spa Coconut zaprasza na relaksujące masaże, kąpiele w wannie z hydromasażem i zabiegi na twarz. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą na miejscu uprawiać windsurfing i kajakarstwo. Dostępna jest też siłownia i centrum biznesowe.

W restauracji Banyan serwowane jest śniadanie w formie bufetu obejmujące dania kuchni międzynarodowej, następnie lunch i kolacja. W godzinach wieczornych w restauracji Sunset na świeżym powietrzu serwowane są owoce morza i wino, którymi delektować można się przy blasku świec. Drinki dostępne są w barach Lohis i Hiyala.

 

 

Program All Inclusive obejmuje:

Breakfast: Buffet 07:30 – 09:30

Lunch: Buffet 12:30 – 14:30

Dinner: Buffet 19:30 – 21:30

 

Przekąski w głównym barze Hiyala dostępne są w godzinach:

Snack Buffet 10:30 – 11:30

Biscuits & Cookies Buffet 16:00 – 17:00

Midnight Snack Buffet 23:00 – 24:00

 

ALL INCLUSIVE

Napoje w szklankach: lokalne mocne alkohole (Whisky/Brandy/Gin/Vodka/Rum), lokalne wina, napoje orzeźwiające, woda mineralna, piwo z beczki lokalne, wybrane koktajle, kawa, herbata

 

Godziny otwarcia barów:

Hiyala (Main) Bar 10.00hrs – 24.00

Beach Bar 11.00hrs – 18.00

Lohis Bar 16.00hrs – 19.00

Banyan Restaurant w czasie posiłków

 

SPORT i rekreacja

Tennis i squash – w ciągu dnia – kort i sprzęt, fitness, badminton, siatkówka, tenis stołowy, bilard.

 

Nie wliczone w cenę:

Napoje po północy i w czasie wycieczek, świeże soki owocowe, napoje z mini baru z wyjątkiem 2 butelek wody ( uzupełniane codziennie ), napoje i posiłki po wykwaterowaniu o 12.00 
Powrót