Strona WWW

Skisafari Francja-Włochy


NARCIARSKI STUDY TOUR

w programie:

 

Alpy Francuskie – Alpe d’Huez, Vars – Risoul,

Alpy Włoskie – Sestriere, Prato Nevosa, Monterosa

 

 

1 dzień – Wyjazd z Polski

Wyjazd z Krakowa  ( ul. Reymonta, parking przy stadionie Wisły ) o godz. 16.00; z Katowic o godz. 17.30 ( Plac Andrzeja ); Bielsko-Biała godz. 18.30 (Mc Donalds w Czechowicach-Dziedzicach), przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

 

2 dzień – przyjazd do Prato Nevoso

Dalszy przejazd przez Austrię i Włochy. Zakwaterowanie w hotelu na stoku w stacji Prato Nevoso ( Piemont). Odpoczynek po trudach podróży w miłym gronie entuzjastów narciarstwa. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

 

3 dzień – Mondole Ski / Prato Nevoso

Śniadanie. Wykwaterowanie. Prezentacja stacji narciarskiej Mondole Ski, a następnie jazda na nartach. Po południu wyjazd do Risoul we Francji. Zakwaterowanie w apartamentach 4 i 6-osobowych. Zwiedzanie bazy hotelowej. Nocleg ( kolacja we własnym zakresie )

 

Prato Nevoso / Mondole Ski zaliczany jest do najbardziej nowoczesnych ośrodków narciarskich w Piemoncie. Położony na wysokości 1500 – 2300 m n.p.m. na stokach góry Mondole teren, oferuje warunki dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. Znajdziemy tu szerokie  niebieskie trasy dla mniej zaawansowanych. Dla bardziej wymagających przygotowano świetnie utrzymane czerwone i czarne trasy. Nie zapomniano także o snowboardzistach, na których czeka jeden z najlepszych w Piemoncie snow parków ze skocznią i railami dla osób poszukujących bardziej ekstremalnych przeżyć. Dla amatorów nocnej jazdy przygotowano dwa oświetlone stoki z 4 – osobowymi wyciągami krzesełkowymi .

Łącznie tras: 134 km 
Wyciągi gondole: 0 wyciągi krzesełkowe: 14 orczyki: 9 
Trasy: 16% czarne , 51% czerwone , 33% niebieskie

 

4 dzień – Le Foret Blanche: Risoul - Vars

Śniadanie we własnym zakresie. Prezentacja stacji narciarskiej Foret Blanche, a następnie jazda na nartach. Przejazd do Cesana we Włoszech. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

 

Region narciarski VARS-RISOUL powstały z połączenia dwóch ośrodków narciarskich, zaadaptowanych specjalnie dla potrzeb narciarzy w latach 70-tych. Wspólny teren narciarski dwóch gmin – „ Le Foret Blanche, czyli „Biały Las” oferuje 180 km zjazdów, głównie przez obszary leśne oraz trasy biegowe wijące się wśród lasów modrzewiowych. Ze szczytów można podziwiać rozległe widoki na Park Narodowy Ecrins oraz Park Regionalny Queyras.

Główne miejscowości turystyczne w pobliżu: Vars - 1650 i 1900 m n.p.m., Risoul - 1850 m n.p.m.
Ośrodek narciarski Vars (1650 do 2750 m n.p.m.): mniejszy, zachodni teren - Peynier do 2275 m n.p.m., położony wśród drzew, większość stoków znajduje się na wschodnim, otwartym terenie poniżej Pic de Chabrières (2750 m n.p.m.). Najdłuższy zjazd terenu Forêt Blanche - „L’Olympique”, 3,8 km, różnica poziomów 854 m, trudny. Trasy zawodnicze „kilomètre lancé”: „Chabrières”, 1,1 km, różnica poziomów 435 m, przeciętnie 52,5% spadku, maksymalnie 98%; „La Coni”, 500 m, różnica poziomów 290 m, maksymalny spadek 90%, minimalny 50%. Dozwolona jazda poza trasami dla zaawansowanych narciarzy oraz szkoła narciarska „ESF”.

Ośrodek narciarski Risoul (1850 do 2750 m n.p.m.): stoki, głównie o północnej ekspozycji, otwarte w wyższych partiach, lecz trasy prowadzące do miejscowości są otoczone drzewami. Najtrudniejszy zjazd terenu Forêt Blanche - „Les Vautours”, 1,3 km, różnica poziomów 365 m. Możliwość jazdy poza trasami, z przewodnikiem. Dwie szkoły narciarskie: francuska „ESF” oraz Ecole de Ski Internationale.

 

5 dzień – Alpe d’Huez

Śniadanie. Przejazd do Alpe d’Huez. Jazda na nartach, zapoznanie z bazą hotelową regionu i prezentacja stacji. Po południu powrót do Cesany. Obiadokolacja i nocleg.

Alpe d’Huez:
Tereny narciarskie na wysokości 1120-3330 m n.p.m. Maksymalna różnica poziomów 2210 m.

248 km tras. Dodatkowo: lodowiec Sarenne i de La Girose, de Mont de Lans.
Alpe d'Huez, które leży w malowniczym masywie górskim Grandes Rousses, stało się jednym z najbardziej znanych etapów rajdu Tour de France. Tutaj miały miejsce Igrzyska Olimpijskie w roku 1968 w Grenoble. Teren narciarski zaliczany do 10 najlepszych na świecie. Słoneczne i pewne śniegowo stoki na wysokości do 3.330 m, nieograniczone możliwości zjazdów w głębokim śniegu i świetne snowparki. Alpe d'Huez leży na wysokości 1.860 m, rozpościera się stąd niepowtarzalny widok szczytów: Pic Blanc (3.330 m) i l’Entendard (3.470 m).

Najdłuższy zjazd Piste de Sarenne - 16 km

 

6 dzień – Via Lattea / Sestriere

Śniadanie. Przejazd do Sestriere. Prezentacja regionu narciarskiego Via Lattea. Jazda na nartach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Region Via Lattea (Droga Mleczna) to trzeci co do wielkości teren narciarski Włoch. Stolicą regionu jest Sestriere, jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych stacji w Alpach włoskich. Ten atrakcyjny, elegancki ośrodek znajduje się 84 km na zachód od Turynu w dolinie Chisone, niecałe 17 km od granicy francuskiej.
Cały region to blisko 400 km różnorodnych tras (203 trasy), od łatwych i niewymagających (42 trasy), poprzez trudniejsze (73 trasy) po eksperckie, najtrudniejsze (30 tras).
Bez odpinania nart przemieszczać można pomiędzy terenami 6 stacji; z Sauze d’Oulx do San Sicario, Claviere, a dalej, do położonej w centrum Cesany, słynnego Sestriere aż za granicę francuską do Montgenevre. W regionie znajdują się cztery trasy olimpijskie mające homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Słynny oświetlany stok Kandahar o długości 1,5 km jest dużą atrakcją szczególnie dla wielbicieli nocnych zjazdów. Amatorzy narciarstwa biegowego także znajdą coś dla siebie za sprawą 25 km tras biegowych. Na pasjonatów snowboardu czekają cztery snowparki wyposażone w liczne skocznie, funboxy i handraile.
Najpiękniejszą i najwyżej położoną miejscowością kompleksu ViaLattea jest Sestriere, nazywana królową narciarstwa zjazdowego. Jedna z  najpopularniejszych miejscowości we włoskich Alpach już w latach 30. ubiegłego wieku stała się międzynarodowym centrum narciarstwa. Regularnie gości Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim, dzięki czemu infrastruktura narciarska jest na najwyższym poziomie. W 1997 r. odbyły się tu Zimowe Mistrzostwa Świata, a w roku 2006 kurort zamienił się w wioskę olimpijską. Sestriere leży na wysokości 2035 m n.p.m. u stóp Monte Motta, tylko 17 km od granicy francuskiej. Posiada rewelacyjne trasy zjazdowe, pięknie nasłonecznione stoki i co istotne nie ma tu tłoku. Panują tu idealne warunki do uprawiania snowboardu i narciarstwa biegowego. Miejscowość jest połączona z każdym zakątkiem tras narciarskich kompleksu ViaLattea.

 

7 dzień – Valle d’Aosta / Monterosa

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Doliny Aosty. Jazda na nartach w masywie Monterosa. Wyjazd do Polski.

Monte Rosa – stacja narciarska położona na stokach Monte Rosa, w trzech dolinach – Valle d’Ayas, Valle di Gressoney i Valsesia, to łącznie 180 km tras ( 123 km niebieskich, 47 km – łatwych oraz 10 km czarnych). Położone są na wysokości 1220 – 3260 m npm Monterosa uważana jest za jedną z ciekawszych stacji Doliny Aosty ze względu na zróżnicowanie i przygotowanie tras, zapierające dech w piersiach panoramy okolicznych lodowców, a także kameralność.

 

8 dzień – Powrót do Polski

Powrót do Polski

 

 

GWARANTUJEMY

doskonałą zabawę nie tylko na śniegu

A także:

  transport komfortowym autokarem 4 noclegi w hotelach 3* z HB w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami 1 nocleg w apartamentach 4 – i 6-osobowych we Francji wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu opieka pilota i przedstawicieli biura karnety narciarskie wg programu ( 5 dni jazdy na nartach ) ubezpieczenie KL i NNW, bagaż

 

UWAGA !

cena nie obejmuje: zalecanego ubezpieczenia OC SKI ( opcjonalnie, koszt 10 € ), wyżywienia podczas noclegu we Francji

 

Cena:    990 zł+ 100 € ( € płatne w autokarze lub w przeliczeniu na PLN przelewem)
Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób


Powrót