Strona WWW

Skisafari Włochy

 Skisafari Włochy

 

 

Alta pusteria – Kronplatz – Val di Sole

 

 

Alta Pusteria

Region narciarski w dolinie Val Pusteria/Pustertal leży w cieniu trzech charakterystycznych, poszarpanych skalistych szczytów - Tre Cime di Lavaredo/Drei Zinnen, tzw. „trzech szczytów" (3003 m n.p.m.). Jego stolicą jest urokliwe miasteczko Dobbiaco/Toblach. Monte Elmo jest górą wyznaczającą granicę pomiędzy Dolomitami a Alpami Karnijskimi, gdzie możemy podziwiać piękny widok na łańcuch szczytów Dolomitów Sesto. Łącznie mamy obecnie do dyspozycji 100 km tras narciarskich i 32 wyciągi. W 2021 roku planowane jest poączenie z austriackim Silia, co da w sumie ok. 170 km tras.

 

Kronplatz

czyli Plan de Corones to jeden z najpopularniejszych ośrodków w Tyrolu Południowym. Został ogłoszony najlepsą alpejską stacją narciarską w 2018 roku Dysponuje ponad 100 km tras narciarskich, w większości średnich i łatwych, oraz 31 wyciągami narciarskimi o dużej przepustowości. Ze szczytu Plan de Corones, na który można wjechać z trzech różnych stron, roztaczają się wspaniałe widoki na Alpy Zillertalskie i Dolomity. Dzięki połączeniu z S. Vigilio i Piccolino teren narciarski staje się bardziej urozmaicony, dając możliwość świetnej zabawy na nartach.

 

Val di Sole

prawdziwy raj dla amatorów nart i snowboardu z doskonale rozwiniętą siecią stacji narciarskich i nartostrad –  8 stacji, 150 wyciągów i 380 km tras zjazdowych w słonecznych dolinach wśród malowniczych szczytów Dolomitów. Do konsorcjum SKIRAMA DOLOMITI Adamello-Brenta należą: Madonna di Campiglio i Pinzollo w Val Rendena, Folgarida-Marilleva, Pejo i Passo del Tonale w Val di Sole oraz Ponte di Legno, Monte Bondone, Andallo-Fai della Paganella, Folgaria Lavarone.

Madonna di Campiglio – Pinzolo – najpopularniejszy z kurortów zimowych Val di Sole – miasteczko leży na wys. 1550 m n.p.m., 22 wyciągi ( 31000 osób na godzinę ) docierają na stoki pasma Dolomitów Brenta i Adamello Presena, 70 km tras zjazdowych , które pozwalają dotrzeć aż do Folgarida - Marilleva

Folgarida-Marilleva – to kompleks wyciągów oraz tras zjazdowych najczęściej odwiedzanych w Val di Sole; wraz z kurortem Madonna di Campiglio, z którym połączony jest wyciągami daje ogromną różnorodność warunków narciarskich – 120 km tras, 47 wyciągów;

Tonale – Ponte di Legno – 70 km tras i 26 wyciągów, które pozwalają dotrzeć na wys. 3000 m na lodowcu Presena, natomiast w Pejo pozwalające jeździć na terenie Parku Narodowego Stelvia; wymarzone miejsce dla zaawansowanych amatorów narciarstwa zjazdowego.

 

PROGRAM:

 

1 dzień: wyjazd z Polski.

Wyjazd z Krakowa ( ul. Reymonta, parking przy stadionie Wisły, godz. 22.00); z Katowic o godz. 23.15 ( Plac Andrzeja ); Żory – stacja BP, godz. 00.00. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

 

2 dzień: przyjazd do Alta Pusteria we Włoszech

Przejazd przez Austrię i Włochy do regionu Tyrol-Górna Adyga. Ok. 14.00 przyjazd do Dobiacco. Zakwaterowanie w hotelu Toblacherhof 3*. Odpoczynek po trudach podróży, czas wolny na regenerację ( wellness ), spacery. Obiadokolacja. Nocleg

 

3 dzień: Alta Pusteria Monte Elmo – Croda Rosa – Sesto

Śniadanie. Przejazd do stacji Monte Elmo w Alta Pusteria. Spotkanie z przedstawicielem regionu, prezentacja stacji i jazda na nartach: Monte Elmo – Sesto – Croda Rosa.

 

Na stokach Monte Elmo znajduje się najdłuższa trasa zjazdowa Alta Pusterii: 4,8-kilometrowa trasa Monte Elmo-Versciaco oraz stok o różnicy wzniesień 500 m oraz 1,5 km długości co daje możliwość zjazdu do samego dołu 3,9 km oraz 915 m różnicy wysokości. Croda Rosa, połączona wyciągami z Sesto, to najdalej położona część ośrodka, idealna dla rodzin, dzięki dodatkowym atrakcjom, takim jak tor saneczkowy, fun park dla dzieci i hodowla reniferów.

 

SKI INFO – Alta Pusteria

Tereny narciarskie: 1200 - 2030 m n.p.m.

Tras: ok. 106 km w tym: 45 km - 30 tras łatwych, 51 km - 34 trasy średnie, 10 km - 30 tras czarnych

Wyciągów: 60 w tym: 17 kabinowych, 33 krzesełek, 10 orczyków.

Najdłuższa trasa: Monte Elmo – Versciaco 3.9 km

 

4 dzień: Kronplatz

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stacji narciarskiej Kronplatz. Spotkanie z przedstawicielem regionu i krótka prezentacja stacji Plan des Corones / Kronplatz/.  Szczegółowa inspekcja tras narciarskich na Kronplatzu. Apres-ski w barach stacji Olang. Przejazd do hotelu w Val do Sole. Obiadokolacja, nocleg.

 

Kronplatz, czyli Plan de Corones to jeden z najpopularniejszych ośrodków w Tyrolu Południowym. Dysponuje ponad 100 km tras narciarskich, w większości średnich i łatwych, oraz 31 wyciągami narciarskimi o dużej przepustowości. Plan de Corones to kopulasty, odkryty szczyt, dzieki czemu trasy są bardzo szerokie, mają wspaniałe nasłonecznienie i są bardzo zróżnicowane: od pięknych, kilkukilometrowych tras niebieskich, przez czerwone - dla średnio i zaawansowanych narciarzy, aż po cztery czarne trasy o łącznej długości 12 kilometrów dla wytrawnych i bardzo wymagających narciarzy. Dzięki połączeniu z S. Vigilio i Piccolino teren narciarski staje się bardziej urozmaicony, dając możliwość świetnej zabawy na nartach. Czarna trasa Silvester prowadząca ze szczytu Kronplatzu jego północnym zboczem jest dużym wyzwaniem nawet dla zaawansowanych narciarzy.

SKI INFO – Kronplatz

Tereny narciarskie: 956 - 2275 m n.p.m.

Tras: ok. 119 km w tym: 52 km - 28 tras łatwych, 42 km - 13 trasy średnie, 25 km - 7 tras czarnych

Wyciągów: 32 w tym: 21 kabinowych,6 krzesełek, 5 orczyków.

Warto: „Czarna Piątka” – 5 doskonale przygotowanych czarnych tras

 

5 dzień: Val di Sole - Marileva -Folgarida

Sniadanie, jazda na nartach w jednej ze stacji Val di Sole ( zależnie od warunków śniegowych ). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Val di Sole – prawdziwy raj dla amatorów nart i snowboardu z doskonale rozwiniętą siecią stacji narciarskich i nartostrad – 150 wyciągów i 380 km tras zjazdowych w słonecznych dolinach wśród malowniczych szczytów Dolomitów

Folgarida-Marilleva – to kompleks wyciągów oraz tras zjazdowych najczęściej odwiedzanych w Val di Sole; wraz z kurortem Madonna di Campiglio, z którym połączony jest wyciągami daje ogromną różnorodność warunków narciarskich – 150 km tras, 60 wyciągów.

SKI INFO – Marilleva - Folgarida

Tereny narciarskie: 850 - 2500 m n.p.m.

Tras: ok. 100 km w tym: 42 tras łatwych, 37 tras średnich, 21 tras czarnych

Wyciągów: 60 w tym: 17 kabinowych, 33 krzesełek, 10 orczyków.

Najdłuższa trasa: DoloMitica, m. 5750

 

6 dzień: Val di Sole – Passo Tonale

Sniadanie, jazda na nartach na Przełęczy Tonale oraz lodowcu Presera. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Przełęcz Tonale na wysokości 1883 m n.p.m. położona na granicy Lombardii i Trydentu tworzy naturalną arenę narciarską otoczony masywami Adamello 3554 m n.p.m. i Presanella 3558 m n.p.m. Tereny narciarskie Adamello Ski, w ramach Skirama Dolomiti Adamello Brenta, tworzą dwa połączone wyciągami ośrodki, Tonale i Ponte di Legno położone na wysokości 1240 m n.p.m. Zabytkowe miasteczko Ponte di Legno leży kilkanaście kilometrów na zachód od Tonale. Trasy narciarskie są szerokie (zwłaszcza w Tonale) i o zróżnicowanej trudności. Bardziej ambitni mogą wybrać się na słynną trasę Paradiso, jedna z trudniejszych tras we włoskich Alpach. Powyżej tej trasy znajdują się tereny narciarskie Lodowca Presena. Dwa wyciągi wwożą narciarzy na wysokość 3016 m n.p.m. Na lodowcu można jeździć prawie przez cały rok. Na stokach w Passo Tonale jest również snowpark i halfpipe.

 

SKI INFO – Adamello Ski - Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Tereny narciarskie: Passo Tonale/Lodowiec Presena/Ponte di Legno-Temu,

1240 - 3069 m n.p.m.

Tras: ok. 100 km w tym: 10 tras łatwych, 26 tras średnich, 7 trasy trudne.

Wyciągów: 42 w tym: 3 kabinowych, 19 krzesełek, 7 orczyków.

 

7 dzień :  Val di Sole - Madonna di Campiglio

Śniadanie. Wykwaterowanie. Jazda na nartach w Madonna di Campiglio. Czas wolny. Wieczorem wyjazd do Polski.

Madonna di Campiglio – Pinzolo – jeden z najpopularniejszy z kurortów zimowych Val di Sole – miasteczko leży na wys. 1550 m n.p.m., 22 wyciągi ( 31000 osób na godzinę ) docierają na stoki pasma Dolomitów Brenta i Adamello Presena, 70 km tras zjazdowych , które pozwalają dotrzeć aż do Folgarida – Marilleva

 

8 dzień – Powrót do Polski

Powrót do Polski w godzinach przedpołudniowych.

 

W cenie:

 transport komfortowym autokarem  5 noclegów w hotelach 3*; w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami ( pokoje 1-osobowe za dopłatą ) wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu ( śniadanie – bufet, obiadokolacja 4-daniowa - serwowana ) opieka pilota i przedstawicieli biura karnety narciarskie ( 5 dni jazdy na nartach ) ubezpieczenie KL i NNW, bagaż

 

UWAGA !

cena nie obejmuje: zalecanego ubezpieczenia OC SKI ( opcjonalnie, koszt 10 € ), napojów do obiadokolacji

 

Cena:    1490 zł+ 210 €

 

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

 

 

Hotel toblacher hof ***

 

Położenie hotelu:

Wygodny i dobrze wyposażony hotel, położony w pobliżu centrum miejscowości Dobbiaco - urokliwej, charakterystycznej dla regionu pogranicza austriacko - włoskiego. Mamy tu kilka restauracji i barów, zaplecze rekreacyjne i rozrywkowe, sklepy, punkty usługowe i hotele.

 

Zaletą hotelu Toblacherhof*** jest położenie zaledwie 8 km od tras Alta Pusterii, 20 km od Kronplatzu, 30 km od Cortiny d'Ampezzo i 16 km od Sillian, sprawiają że jest to miejsce idealne na wspaniałe narciarskie ski-safari.

 

Opis hotelu:
Hotel Toblacherhof*** posiada wellness-centrum: saunę fińską i turecką, wannę z hydromasażem, za opłatą zaś także solarium. Hotel posiada restaurację - serwującą dania zarówno kuchni włoskiej jak i regionalne przysmaki kuchni Południowego Tyrolu oraz ogrzewaną narciarnię i bar. W hotelu bezpłatnie dostęp do sieci Wifi.
Pokoje:

Hotel oferuje Państwu wyjątkowo wygodne i duże pokoje jedno i dwuosobowe z możliwością dwóch dostawek, wszystkie wyposażone w łazienkę z prysznicem, WC i suszarką do włosów, telewizję, telefon, sejf oraz balkon.
Wyżywienie:

Śniadania - bufet, obiadokolacje trzydaniowe (z dwóch zestawów do wyboru), bar sałatkowy.

Można skosztować można zarówno znanych włoskich dań jak i specyficznej dla regionu kuchni tyrolskiej.

  

 

HOTEL CHALET AL FOSS 4*Vermiglio

 

Położenie: usytuowany w miejscowości Vermiglio, 6 km od wyciągów narciarskich w Tonale, 12 km od Marillev.

Serwis hotelowy: rodzinny hotel, 26 pokoi o standardzie 3* i 4*, recepcja, restauracja sala z TV (efekt kinowy), Centrum Wellness: łaźnia turecka, kryty basen, zewnętrzne jacuzzi, sauna. Na życzenie – dowóz busem hotelowym na stok.

Pokoje: dwuosobowe (standard) z pełnym węzłem sanitarnym, TV, telefon, urządzone w stylu alpejskim, większość z balkonem.

Wyżywienie: śniadanie w formie bufetu, 4 daniowa obfita kolacja serwowana do stolika, bufet sałatkowy, deser.


Powrót