Strona WWW

Rumunia, Transylwania

Oradea - Cluj Napoca - Alba Iulia - Sebeş - Sibiu - Braşov – Sinaia- Bran - Raşnov - Preimer - Sighişoara - Biertan - Mediaş - Targu Mureş

Ramowy program imprezy:

1 dzień
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii. Przyjazd do Aradu. Zakwaterowanie i kolacja.

2 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy Siedmiogrodu Alba Iulia(Weissenburg). W programie: Twierdza Alba Karolina z katedrą rzymskokatolicką p.w. św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz cerkwi koronacyjnej królów Rumunii, Biblioteka Battyáneum, Sala Zjednoczenia, Uniwersytet oraz renesansowe pałace Miclosza i Apora. Przejazd do Sebeş. Wizyta w okazałym gotyckim kościele obronnym. Następnie przejazd do Sibiu (Hermannstadt). Zwiedzanie zabytków, w programie m. in: starówka z Dużym i Małym Rynkiem, magistrat, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Fingerling, plac Hueţ, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Przejazd do Brasova. Zakwaterowanie i kolacja.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Sinai. Zwiedzanie zamku królów rumuńskich Peleş. Powrót do Braşova, zwiedzanie Czarnego Kościoła wraz z rynkiem. Przejazd do Branu - zwiedzanie XIV w. Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. Następnie zwiedzanie zamku chłopskiego w Râşnov. Powrót na kolacje i nocleg do Braşova.

4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Preimer kościół z murami obronnymi umieszczony na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Sighişoary (Schäßburg). Zwiedzanie miasta. W programie: Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Dom Drakuli, Dom rodzinny Hermana Obertha, Mury i Baszty Obronne. Przejazd do Biertanu (Birthälms). Zwiedzanie Grodu Kościelnego wraz z Katedrą, przykład słynnych saskich kościołów obronnych - Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Mediaş z grodem kościelnym gdzie m.in. Stefan Batory podpisywał Pacta Convecta przed posłami Sejmu Polskiego. Przyjazd do miejscowości Bazna. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

5 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd z Bazny, a następnie zwiedzanie Târgu Mureş, miasta – perełki secesyjnej. W programie: twierdza miejska, kościół unitariański, katedra katolicka i prawosławna, wybrane secesyjne obiekty: magistrat, Pałac Kultury. Przejazd do Cluj-Napoca (Klausenburg) stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie miasta: pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

6 dzień

Przyjazd do Krakowa w godz. porannych.

TERMIN:

CENA: 1190 zł

 

Cena zawiera:
♦ Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 os z łazienkami – pensjonaty, hotele – 4 noclegi ♦ 4 śniadania i obiadokolacje ♦ transport autokarem ♦  opiekę pilota oraz miejscowego przewodnika ♦ ubezpieczenie

Cena nie zawiera:
♦ biletów wstępu ok. 30 euro/os  ♦ obiadów tranzytowych na Słowacji ( 7€ x 2 = ok.14€ ) ♦ napojów do obiadokolacji ♦ Dopłaty: do pokoju 1-os: 300 zł

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób


Powrót