Strona WWW

Lodowiec Molltaler

inauguracja SEZONU NARCIARSKIEGO 
Pierwszy śnieg !!!

Austria 

lodowiec MÖLLTAL


 lodowiec Mölltaler to jedyny w swoim rodzaju ośrodek narciarski na lodowcu w Karyntii -został wyróżniony znakiem jakości tras Karyntii.
Dzięki warstwie naturalnego śniegu o grubości do 450 cm w środku zimy i zwartemu podłożu ze sztucznego śniegu (ze względu na nowe urządzenia naśnieżające) narciarze i snowboardziści mogą oddawać się uciechom białych sportów na trasach od dolnego odcinka przy wyciągu Schwarzkopflift do Schareck - na wysokościach między 2 100 a 3 122 m n.p.m.
Lodowiec Mölltaler przyciąga stokami o długości 53 km, 16-kilometrową trasą zjazdową off piste oraz 9 wyciągami.
Wjazd do regionu narciarskiego odbywa się od dolnej stacji na wysokości 1 200 m n.p.m. kolejką Gletscher Express (podziemna kolejka szynowo- linowa), skąd w ciągu tylko 8 minut narciarze dostają się do stacji pośredniej na wysokości 2 200 m. Dalej kolejka Eisseebahn (6-osobowa kolejka gondolowa) wiedzie bezpośrednio do górnej stacji na wysokości 2 800 m n.p.m. - do „szklanego pałacu”, czyli restauracji widokowej Eissee, w której fasadzie odbija się górski krajobraz. Najwyżej położone kolejki to Gletscher Jet (6-osobowa kolejka krzesełkowa z osłoną) i wyciąg z podwójnymi krzesełkami Doppelsessellift 3000, które łączą stoki narciarskie na zboczu Schareck. Ofertę zimową dla profesjonalistów i amatorów uzupełnia trasa biegowa o długości 2,5 km, zapewniająca doskonałe warunki dla obozów treningowych biegów narciarskich i biatlonu. A przed zjazdem do dolnej stacji kolejką Gletscher Express jest jeszcze czas na Après-ski przy gorącej muzyce i orzeźwiających napojach w „Europabar”.

 

Program:

Wyjazd z Polski

Wyjazd z Krakowa ( Parking pod stadionem Wisły, ul Reymonta ) – godz. 18.00, wyjazd z Zabrza o godz. 20.00; przekroczenie granicy w Cieszynie, przejazd przez Czechy.

 

2 dzień: przyjazd do Obervellach

Przejazd przez Austrię. Przyjazd do HOTELU PACHER w OBERVELLACH ok. godz.10.00, zakwaterowanie, czas wolny na regenerację. Dla chętnych od godz. 12.00 jazda na nartach. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg

 

3-5 dzień:MÖLLTAL

Śniadanie. Przejazd do stacji narciarskiej Molltaler Gletcher. Jazda na nartach. Kolacja. Nocleg.

5 dzień: wyjazd do Polski

Śniadanie. Wykwaterowanie. Jazda na nartach do godz. 16.00. Powrót do hotelu, czas wolny na przebranie. Obiadokolacja w hotelu ( płatne indywidualnie ok. 12 euro ). Wyjazd w drogę powrotną do Polski ok. godz. 18.30.

 

Powrót do Polski we wczesnych godzinach rannych.

 

 

Hotel PACHER***

 

Położenie: w miejscowości Obervellach, 14 km od lodowca Moelltal, przystanek skibusa 100m od hotelu.

Serwis: restauracja, sauna, łaźnia parowa, winda, narciarnia.

Pokoje: z pełnym węzłem sanitarnym, Sat-Tv, radio, telefon.

Wyżywienie: śniadania w formie bufetu, obiadokolacje z 3 dań do wyboru, bufet sałatkowy.

 


W cenie:

  transport komfortowym autokarem 3 noclegi w pokojach 2- osobowych wyżywienie: 3 x śniadania (bufet ) i obiadokolacje opieka pilota i przedstawicieli biura ubezpieczenie KL i NNW, bagaż

UWAGA ! cena nie obejmuje zalecanego ubezpieczenia OC-SKI ( 11 € )

 

Cena nie obejmuje: karnetu narciarskiego dla osoby dorosłej: 2 dni -80 €, 3 dni- 119 €, 3 ½  dnia – 139 €;

 

Cena:  800 zł + 60 €

 

Zniżka dla dziecka w wieku do 5,99 lat – minus 580 zł

Znizka dla dziecka w wieku 6- 11,99 lat – minus 100 zł

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób


Powrót