Strona WWW

Republika Południowej Afryki

Prowincja Przylądkowa- Kapsztad - Zimbabwe – Wodospady Victorii Botswana – Rezerwat Chobe   ( 11 dni )

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku MDZ Okręcie. Odlot do Kapsztadu.


Dzień 2

Przylot do Kapsztadu – transfer do pensjonatu przy Zatoce Stołowej – zakwaterowanie,  śniadanie. Zwiedzanie Kapsztadu: Ogrody botaniczne, Malay Quarters – budynki kiedyś zamieszkałe przez niewolników, Targowisko, czas wolny w centrum miasta. Spacer po deptaku. Zwiedzanie słynnego Water Front – część portowa udostępniona dla turystów. Wjazd kolejką na Górę Stołową. Powitanie afrykańskiego zachodu słońca z lampką miejscowego wina. Nocleg pensjonat 3*+.


Dzień 3

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie regionu. Przejazd malowniczym wybrzeżem do Hout Bay. Podróż statkiem na Wyspę Fok. Następnie przejazd na miejsce widokowe Chapmans Peack i dalej na Przylądek Dobrej Nadziei, miejsce gdzie spotykają się dwa oceany Indyjski i Atlantycki - miejsce, gdzie słynny podróżnicy Bartolomeo Diaz oraz Vasco da Gama postawili pierwsze krzyże na afrykańskim kontynencie. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w Simons Town na plaży pingwinów, gdzie można spotkać kolonie tysięcy pingwinów. Wieczorem fakultatywnie kolacja na Long Str. Kapsztad nocą. Powrót do pensjonatu 3*+.


Dzien. 4

Śniadanie. Wycieczka nad zatokę Gordona. Dojazd do Cape Agulthas – przylądka wysuniętego najbardziej na południe Afryki. Powrót do Kapsztadu przez Hermanus w poszukiwaniu wielorybów. Nocleg w Pensjonacie 3*+


Dzień 5

Śniadanie. Dzień w krainie winiarni: zapoznamy sie z historią pierwszych osadników- w tym regionie– Hugenotów, którzy założyli czarująca miejscowość Francishook oraz do dziś produkują wspaniale wina. W Stelenbosh odwiedzimy kolejne winiarnie oraz wytwórców brandy. Nocleg w Pensjonacie 3*+.


Dzień 6

Sniadanie. Wczesny przelot do Johannesburga (2 godziny) oraz transfer na następny lot do Zimbabwe-Victoria Falls (2 godziny)

Po wylądowaniu w Victoria Falls (wiza wielokrotnego przekroczenia granicy USD 40), transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu blisko Wodospadów Viktorii. Czas wolny na zaplanowanie pobytu. Około 16H00 transfer do przystani przy rzece, aby popłynąć łodzią na zachód słońca nad rzeką Zambezi, w trakcie poszukiwanie zwierząt. Na łodzi mały poczęstunek oraz napoje alkoholowe bez ograniczeń (Koszt 45 USD) po powrocie do hotelu kolacja z pokazem folklorystycznych tańców lokalnej ludności. Nocleg w hotelu Kingdom 3*+ , kolacja.


Dzień 7

Po śniadaniu dla chętnych spływ pontonowy ( koszt 95 USD ), dla mniej odważnych spływ kajakiem ( koszt 95 USD ) po największym wodopoju tej części Afryki - Wielka Zambezi. Wieczorem możliwość obejrzenia wideo z ciekawszych wydarzeń dnia. Nocleg oraz kolacja w hotelu Kingdom 3*+ , kolacja.


Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzamy wodospady Viktorii od strony Zambii ( koszt 25 USD ) (wiza przekroczenia granicy USD70). Możliwość przelotu helikopterem ( koszt 85 USD ) nad wodospadami lub motolotnią ( koszt 85 USD ) nad wodospadami oraz kanionem Viktoria Falls, skoki na bangi  ( koszt 95 USD  z 111m ). Wieczorem transfer na kolacje w Booma - tradycyjne dania Afryki z potrawami z dzikich zwierząt, w trakcie kolacji - występy folklorystyczne, aktywna gra na bębnach  ( koszt 60USD ). Nocleg w hotelu Kingdom 3*+


Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do Botswany (wiza pojedynczego przekroczenia granicy USD140) oraz przedpołudniowe safari pojazdami terenowymi. Obiad w 5* Lodge oraz popołudniowe safari motorówkami po delcie Rzeki Chobe koszt 215 USD. Powrót do Zimbabwe. Kolacja oraz nocleg w Lodge 3*+.


Dzień 10

Po śniadaniu safari na słoniach ( koszt 85 USD ). W południe transfer na lotnisko oraz przelot do Johannesburga, ponowna odprawa dalszy lot do Polski.

Dzień 11 Przylot do Polski. Zakończenie wycieczki.

  

Cena obejmuje: zakwaterowanie w pensjonacie 3*+ i hotelu 3*+, pokoje 2-osobowe z łazienkami, klimatyzacją, (pensjonat oraz hotel posiada basen kąpielowy oraz bar, restauracje) wyżywienie według programu, transport z klimatyzacją. Opiekę kierowcy przewodnika na terenie RPA, Przelot JHB – VIC – JHB

Cena nie obejmuje: wstępów na wymienione imprezy według programu w RPA - 55 EURO na osobę, wstępów na wymienione imprezy w Zimbabwe i Botswanie koszt według programu. Wizy Zimbabwe 40 USD, Zambia 70 USD, Botswana 140 USD


Powrót