Strona WWW

REJS: WŁOCHY – GRECJA -CZARNOGÓRA

 REJS: Włochy – Grecja -Czarnogóra


Statek: MSC OPERA ****
 
 

 

DZIEŃ

PORT

WPŁYNIĘCIE

WYPŁYNIĘCIE

1 - 25.05.2019

Wyjazd z Krakowa do portu w Wenecji

 

 

2 - 26.05.2019

Wenecja / Włochy. Zaokrętowanie

--:--

16:30

3 - 27.05.2019

Kotor / Czarnogóra

14:00

20:00

4 - 28.05.2019

Dzień na morzu

--:--

--:--

5 - 29.05.2019

Mykonos / Grecja

09:00

--:--

6 - 30.05.2019

Mykonos / Grecja

--:--

02:00

7 - 31.05.2019

Korfu / Grecja

13:00

20:00

8 - 01.06.2019

Bari / Włochy

07:00

13:00

9 - 02.06.2019

Wenecja / Włochy. Wyokrętowanie. Powrót do Polski

07:00

--:--

 

Propozycja wycieczek fakultatywnych statkiem MSC Opera

 

2 Dzień - PORT WENECJA WŁOCHY – Proponowana wycieczka:

 

REJS DO PLACU ŚW MARKA I SPACER DO MOSTU RIALTO

Z portu morskiego przepłyniemy barką do centrum starego miasta (około 20 minut). Nasz spacer z pilotem rozpoczniemy od placu Św. Marka, serca dawnej potężnej republiki morskiej. Zobaczymy tu m. in. Pałac Dożów – ówczesnych władców imperium oraz Most Westchnień prowadzący z pałacu wprost do więzienia i miejsca straceń. Sfotografujemy przepiękną bazylikę poświęconą patronowi miasta św. Markowi a także przyjrzymy się pięknym fasadom budynków z bogatymi ornamentami. Następnie przejdziemy wąskimi i klimatycznymi uliczkami pełnymi sklepików (z maskami karnawałowymi a także ekskluzywnymi ozdobami czy strojami) nad Wielki Kanał do słynnego Mostu Rialto – miejsca uwielbianego przez zakochanych. Podczas czasu wolnego będzie można odwiedzić Pałac Dożów lub udać się na zakupy. Powrót barką z Placu Św. Marka do portu morskiego i zaokrętowanie na statek.   

Czas około 4h               Cena około 15€ / Dzieci 10€

 

3 - Dzień - PORT KOTOR CZARNOGÓRA - Proponowana wycieczka:

 

KOTOR – SPACER PO STARYM MIEŚCIE

Zatoka Kotorska, w której znajduje się miasto Kotor, to największa (ponad 100 km linii brzegowej) i najpiękniejsza adriatycka zatoka, wcinająca się w ląd w północno-zachodniej części wybrzeża Czarnogóry. Po ponad dwugodzinnym rejsie przez zatokę (ze względu na swoje piękno często porównywanej do norweskich fiordów) dotrzemy do miasta Kotor (wpisanego na listę Dziedzictwa UNESCO). Podczas spaceru z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, po zabytkowej części starówki z charakterystyczną plątaniną uliczek, placami, licznymi świątyniami i potężnymi murami obronnymi, zapoznamy się z tym pięknie położonym miastem oraz poczujemy jego atmosferę. Po przejściu z portu przez Bramę Główną wejdziemy na największy plac miasta. Znajduje się tu charakterystyczny pręgierz, wieża zegarowa oraz Pałac Namiestnika Weneckiego. Kierując się dalej wąskimi uliczkami dojdziemy do pochodzącej z XII wieku Katedry św. Trifuna. Po zwiedzeniu świątyni przejdziemy obok Pałacu Biskupiego w stronę kolejnego placu z Cerkwią św. Łukasza. Na zakończenie dla chętnych proponujemy spacer wzdłuż murów obronnych do Twierdzy Św. Jana, położonej 260 m. n. p. m. wzniesionej przez Wenecjan aby chronić miasto przed atakami Turków. Trud wspinaczki wynagradza przepiękna panorama na Kotor i Zatokę. Po zwiedzaniu będzie czas wolny.

Czas około 3 h Cena około 10€ / Dzieci 10€

 

4 Dzień - NA MORZU – Wypoczynek i korzystanie z atrakcji oferowanych przez statek

 

5 Dzień - PORT MYKONOS GRECJA – Proponowana wycieczka:

 

MYKONOS – CYKLADY

Mykonos należy do archipelagu wysp Cyklady. Białe domy, kościoły z błękitnymi kopułami, kręte brukowane uliczki oraz piękne plaże sprawiają, że jest to najczęściej odwiedzana przez turystów grupa wysp greckich. Po przejeździe autokarem z portu do miasta Mykonos, rozpoczniemy spacer od przejścia przez stary port rybacki (jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Grecji). Następnie zagłębimy się w labirynt wąskich i krętych uliczek aby dojść do XV wiecznego kościoła Paraportiani. Będzie również czas na podziwianie nadmorskiej zabudowy starych domów nazywanych „Małą Wenecją” oraz charakterystycznych dla wyspy wiatraków. Jeśli szczęście nam dopisze zrobimy zdjęcia z maskotką wyspy pelikanem Petros. Po spacerze pojedziemy na plażę Paradise Beach, gdzie będzie czas na wypoczynek, popijanie drinków w knajpkach lub kosztowanie greckiej kuchni w lokalnych tawernach.

Czas około 4,5h                                      Cena około 20€ / Dzieci 15€

 

6 Dzień - NA MORZU – Wypoczynek i korzystanie z atrakcji oferowanych przez statek

 

7 Dzień - PORT KORFU GRECJA – Proponowana wycieczka:

 KORFU - WYCIECZKA OBJAZDOWA PO WYSPIE

Wycieczka autokarowa, połączona ze zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków wyspy. Piękne plaże i bujna roślinność, winnice i gaje oliwne to niezaprzeczalnie znaki rozpoznawcze greckiej wyspy Korfu. Po spotkaniu w porcie z lokalnym polskim przewodnikiem pojedziemy do Paleokastritsy – miejsca z malowniczym dojazdem, prawosławnym klasztorem i widokiem na pobliską twierdzę. Są to leżące obok siebie piaszczyste zatoki ze szmaragdową wodą, porozdzielane półwyspami i formacjami skalnymi z jaskiniami Będzie tu czas na plażowanie, wizytę w tawernie lub rejs łódką po zatokach i grotach skalnych (dodatkowo płatne). Kolejnym punktem programu będzie wizyta na Kanoni. Jest to półwysep z pięknym punktem widokowym na Mysią Wyspę, Wyspę Vlacherna z malowniczym klasztorem (najczęściej fotografowane miejsce na wyspie Korfu) oraz lokalne lotnisko, gdzie samoloty lądują tuż nad głowami turystów. Następnie pojedziemy do stolicy wyspy Korfu, gdzie pospacerujemy wzdłuż esplanady (połączenia parku miejskiego i deptaka), w kierunku pałacu i cerkwi poświęconej patronowi wyspy – św. Spirydonowi. Po zwiedzaniu z przewodnikiem będzie czasie wolny na spacer i zakupy lokalnych produktów, takich jak wino, oliwa z oliwek, słodycze, kosmetyki czy przyprawy. Na zakończenie przejedziemy autokarem z centrum miasta Korfu do portu morskiego. 

Czas około 5,5 h           Cena około 35€ / Dzieci 20€

 

8 dzień - PORT BARI WŁOCHY – Proponowana wycieczka: 

 BARI – MIASTO KRÓLOWEJ BONY 

Podczas dwugodzinnego spaceru z lokalnym polskim przewodnikiem, zobaczymy najciekawsze zabytki i miejsca miasta Bari – stolicy regionu Apulia w południowych Włoszech. Odwiedzimy m. in. Bazylikę św. Mikołaja, w której znajduje się nagrobek Królowej Polski Bony oraz relikwie świętego Mikołaja. Skierujemy się do Duomo - Katedry z XII wieku oraz zatrzymamy się przy Castello – średniowiecznym zamku normańskim. Przejdziemy również przez liczne malownicze uliczki i placyki starego miasta. Na zakończenie zobaczymy trochę kultury lokalnej obserwując specjalne przygotowanie makaronu "Orecchiette". Po spacerze będzie czas wolny.

Czas około 2h               Cena około 10€ / Dzieci 5€

 

9 dzień - PORT WENECJA WŁOCHY – wyokrętowanie i powrót do kraju

 

 

Cennik dla grupy minimum 35 osób za osobę w kabinie 2-osobowej

 

USŁUGA

KOSZT OD OSOBY

 

Kabina wewnętrzna bella

910 €

Kabina wewnętrzna fantastica

970 €

Kabina z oknem bella ( przysłonięty widok)

1090 €

Kabina z oknem fantastica

1230 €

Kabina z balkonem fantastica

1395 €

 

Cena za rejs zawiera:

1. Transport autokarowy Kraków – Wenecja – Kraków.

2. Zakwaterowanie w kabin wybranej kategorii (7 noclegów).

3. Wyżywienie w restauracji bufetowej otwartej około 10 godzin w ciągu dnia: śniadanie, lunch, przekąski, podwieczorek, pizzeria.

4. Wyżywienie w restauracji alla carte: śniadanie, lunch, obiadokolacja.

5. Serwis bagażowy i kabinowy ( kabiny sprzątane dwa razy dziennie).

6. Korzystanie urządzeń sportowo-rekreacyjnych m. in.: 4 baseny, 5 jacuzzi, wielofunkcyjne boisko sportowe, siłownia, stoły do tenisa, zewnętrzna bieżnia, sauna, leżaki przy basenach, ręczniki basenowe.

7. Udział w imprezach organizowanych na statku m. in.: spektakle muzyczne w teatrze, animacje, pokazy, prezentacje, nauka tańca, karaoke, dyskoteka itd.

8. Opłaty portowe 130€ / osoba / rejs.

9. Ubezpiecznie i TFG ( obligatoryjna opłata na turystyczny fundusz gwarancyjny ).

10. Opiekę polskiego pilota.

 

Cena za rejs nie zawiera:          

1.     Obligatoryjnych opłat serwisowych dla załogi statku - 10,00€ osoba/dzień, 5€ dziecko/dzień (3-14 lat) – są one naliczane automatycznie, płatne przed wyokrętowaniem.

2.     Korzystania z punktów usługowych na statku m. in.: (fryzjer, pralnia, fotograf, spa, internet) oraz wydatków osobistych.

3.     Korzystania z barów oraz napojów zamawianych w restauracji a la carte.

4.     Pakiet napojów All inclusive: 182€ / rejs
Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie pakietu przez wszystkich
pasażerów w kabinie na czas całego rejsu

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

 

Powrót