Strona WWW

REJS: GRECKIE ODKRYCIA

 REJS: Greckie odkrycia

Statek: Costa Luminosa ****+  


 

DZIEŃ

PORT

WPŁYNIĘCIE

WYPŁYNIĘCIE

1 - 24.05.2019

Wyjazd z Krakowa do portu w Wenecji

 

 

2 - 25.05.2019

Wenecja / Włochy. Zaokrętowanie na statek

--:--

18:00

3 - 26.05.2019

Dzień na morzu

--:--

--:--

4 - 27.05.2019

Argostoli Kefalonia / Grecja

07:00

14:00

5 - 28.05.2019

Santorini / Grecja

09:00

20:30

6 - 29.05.2019

Mykonos / Grecja

07:00

17:00

7 - 30.05.2019

Katakolon (Olimpia) / Grecja

09:00

14:00

8 - 31.05.2019

Bari / Włochy

08:00

14:00

9 - 02.06.2019

Wenecja / Włochy. Wyokrętowanie. Powrót do Polski

09:00

--:--

 

Propozycja wycieczek fakultatywnych podczas rejsu Greckie Odkrycia – Statek Costa Luminosa

 

2 Dzień - PORT WENECJA WŁOCHY – Proponowana wycieczka:

REJS DO PLACU ŚW MARKA I SPACER DO MOSTU RIALTO

Z portu morskiego przepłyniemy barką do centrum starego miasta (około 20 minut). Nasz spacer z pilotem rozpoczniemy od placu Św. Marka, serca dawnej potężnej republiki morskiej. Zobaczymy tu m. in. Pałac Dożów – ówczesnych władców imperium oraz Most Westchnień prowadzący z pałacu wprost do więzienia i miejsca straceń. Sfotografujemy przepiękną bazylikę poświęconą patronowi miasta św. Markowi a także przyjrzymy się pięknym fasadom budynków z bogatymi ornamentami. Następnie przejdziemy wąskimi i klimatycznymi uliczkami pełnymi sklepików (z maskami karnawałowymi a także ekskluzywnymi ozdobami czy strojami) nad Wielki Kanał do słynnego Mostu Rialto – miejsca uwielbianego przez zakochanych. Podczas czasu wolnego będzie można odwiedzić Pałac Dożów lub udać się na zakupy. Powrót barką z Placu Św. Marka do portu morskiego i zaokrętowanie na statek.

   

Czas około 4h               Cena około 15€ / Dzieci 10€

 

3 Dzień - NA MORZU – Wypoczynek i korzystanie z atrakcji oferowanych przez statek

 

4 Dzień - PORT ARGOSTOLI KEFALONIA GRECJA – Proponowana wycieczka:

 

WYCIECZKA PANORAMICZNA PO WYSPIE I PLAŻA ZATOKI MYRTU

Wyspa Kefalonia, obok Korfu i Zakinthos należy do grupy wysp Jońskich, rozrzuconych wzdłuż zachodniego wybrzeża Grecji. Porośnięte gajami oliwnymi i cyprysami, są najbardziej zielonymi i żyznymi ze wszystkich wysp greckich. Po spotkaniu w porcie w Argostoli, z lokalnym przewodnikiem, wyruszymy na wycieczkę panoramiczną po wyspie. Odwiedzimy najeżoną stalaktytami Jaskinię Drogkarati, która ze względu na swoją wspaniałą akustykę wykorzystywana jest jako sala koncertowa. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Jaskini Mellisani. Część jej wapiennego sklepienia runęła tworząc malownicze jezioro. Po krótkim rejsie łodziami po lazurowej wodzie w tej podziemnej grocie, powrócimy do autokaru aby kontynuować przejazd przez wyspę. Po kilku postojach na punktach widokowych dojedziemy do pięknej zatoki Myrtu z najwspanialszą plażą na wyspie. Na zakończenie powrócimy do miasta Argostoli aby podczas krótkiego spaceru zapoznać się ze stolicą wyspy. Podczas wycieczki przewidziana jest również chwila czasu na zakupy pamiątek lub wizytę w lokalnej tawernie.

Czas około 5,5 h           Cena około 45€ / Dzieci 25€

 

5 Dzień - PORT SANTORINI GRECJA – Proponowana wycieczka:

 

SANTORINI – MITYCZNA ATLANTYDA

Santorini, jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych Wysp Greckich została ukształtowana w wyniku potężnej erupcji wulkanu w 1450r. p. n. e. Wycieczkę rozpoczniemy od przepłynięcia łodziami z naszego statku do małego malowniczego portu. Następnie udamy się kolejką linową do stolicy wyspy,  Firy, położonej tarasowo na zboczu wulkanicznego urwiska. Chętni mogą odbyć tę podróż na osiołkach lub pieszo. Podczas krótkiego spaceru z pilotem zapoznamy się z historią Santorini, udamy się na jeden z punktów widokowych, zobaczymy nakryte kopułami kapliczki, wykute w skale domy oraz odwiedzimy cerkiew prawosławną. Na zakończenie będzie czas wolny na podziwianie wspaniałego widoku na kalderę oraz odwiedzenie lokalnych restauracji i sklepików. (Jeśli czas i warunki pozwolą popłyniemy również łodzią do malowniczego miasteczka Oia). 

Czas około 3,5h            Cena około 30€ / Dzieci 25€

 

6 Dzień - PORT MYKONOS GRECJA – Proponowana wycieczka:

 

MYKONOS – CYKLADY

Mykonos należy do archipelagu wysp Cyklady. Białe domy, kościoły z błękitnymi kopułami, kręte brukowane uliczki oraz piękne plaże sprawiają, że jest to najczęściej odwiedzana przez turystów grupa wysp greckich. Po przejeździe autokarem z portu do miasta Mykonos, rozpoczniemy spacer od przejścia przez stary port rybacki (jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Grecji). Następnie zagłębimy się w labirynt wąskich i krętych uliczek aby dojść do XV wiecznego kościoła Paraportiani. Będzie również czas na podziwianie nadmorskiej zabudowy starych domów nazywanych „Małą Wenecją” oraz charakterystycznych dla wyspy wiatraków. Jeśli szczęście nam dopisze zrobimy zdjęcia z maskotką wyspy pelikanem Petros. Po spacerze pojedziemy na plażę Paradise Beach, gdzie będzie czas na wypoczynek, popijanie drinków w knajpkach lub kosztowanie greckiej kuchni w tawernach.

Czas około 4,5h                                       Cena około 20€ / Dzieci 15€

 

7 Dzień - PORT KATAKOLON GRECJA – Proponowana wycieczka:

 

WYPOCZYNEK NA PLAŻY W KURORCIE KOUROUTA BEACH

Z portu w wiosce Katakolon przejedziemy autokarem wzdłuż wybrzeża Peloponezu do kurortu Kourouta Beach z piaszczystą plażą (wyróżnioną błękitną flagą). Będzie tu czas na pływanie w morzu, popijanie drinków, wypoczynek na plaży, lub kosztowanie greckiej kuchni w lokalnych tawernach (przy zamówieniu drinka lub napoju leżaki i parasole w cenie). Po powrocie do portu w Katakolon będzie chwila czasu na zakupy greckich pamiątek i spacer.  

 

Czas około 4h               Cena około 20€ / Dzieci 15€

Na życzenie grupy można zamiennie zrealizować wycieczkę do ruin starożytnej Olimpii – ok. 35-40 euro

 

8 Dzień - PORT BARI WŁOCHY – Proponowana wycieczka:

 

BARI – MIASTO KRÓLOWEJ BONY 

Podczas dwugodzinnego spaceru z lokalnym polskim przewodnikiem, zobaczymy najciekawsze zabytki i miejsca miasta Bari – stolicy regionu Apulia w południowych Włoszech. Odwiedzimy m. in. Bazylikę św. Mikołaja, w której znajduje się nagrobek Królowej Polski Bony oraz relikwie świętego Mikołaja. Skierujemy się do Duomo - Katedry z XII wieku oraz zatrzymamy się przy Castello – średniowiecznym zamku normańskim. Przejdziemy również przez liczne malownicze uliczki i placyki starego miasta. Na zakończenie zobaczymy trochę kultury lokalnej obserwując specjalne przygotowanie makaronu "Orecchiette". Po spacerze będzie czas wolny.

Czas około 2h               Cena około 10€ / Dzieci 5€

Na życzenie grupy można zamiennie zrealizować wycieczkę do malowniczego miasteczka Polignano – ok. 20 euro lub spędzić czas na miejskiej plaży.

 

9 Dzień - PORT WENECJA WŁOCHY – Wyokrętowanie i powrót do kraju

 

 

Cennik dla grupy minimum 35 osób za osobę w kabinie 2-osobowej

 

USŁUGA

KOSZT OD OSOBY

 

Kabina wewnętrzna classic

820 €

Kabina z oknem classic ( przysłonięty widok)

950 €

Kabina z balkonem classic 

1090 €

 

Cena za rejs zawiera:

1. Transport autokarowy Kraków – Wenecja – Kraków.

2. Zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii (7 noclegów).

3. Wyżywienie w restauracji bufetowej otwartej około 10 godzin w ciągu dnia: śniadanie, lunch, przekąski, podwieczorek, pizzeria.

4. Wyżywienie w restauracji alla carte: śniadanie, lunch, obiadokolacja.

5. Serwis bagażowy i kabinowy ( kabiny sprzątane dwa razy dziennie ).

6. Korzystanie urządzeń sportowo-rekreacyjnych m. in.: 4 baseny, 5 jacuzzi, wielofunkcyjne boisko sportowe, siłownia, stoły do tenisa, zewnętrzna bieżnia, sauna, leżaki przy basenach, ręczniki basenowe.

7. Udział w imprezach organizowanych na statku m. in.: spektakle muzyczne w teatrze, animacje, pokazy, prezentacje, nauka tańca, karaoke, dyskoteka itd.

8. Opłaty portowe 150€ / osoba / rejs.

9. Ubezpiecznie i TFG ( obligatoryjna opłata na turystyczny fundusz gwarancyjny ).

10. Opiekę polskiego pilota.

 

Cena za rejs nie zawiera:    

1. Obligatoryjnych opłat serwisowych dla załogi statku - 10,00 € osoba/dzień, 5€ dziecko/dzień (3-14 lat) – są one naliczane automatycznie, płatne przed wyokrętowaniem.

2. Korzystania z punktów usługowych na statku m. in.: (fryzjer, pralnia, fotograf, spa, internet) oraz      wydatków osobistych.

3. Korzystania z barów oraz napojów zamawianych w restauracji a la carte.

4. Pakiet napojów All Inclusive:
Piu Gusto ( pakiet z koktailami) Cena 29,50€/dzień/osoba dorosła, 17,50€/dzień/dziecko;
Brindiamo (pakiet bez koktajli)  Cena 26,50€/dzień, 17,50€/dzień/dziecko;
Pranzo&Cena (pakiet napojów tylko do posiłków) Cena 17€/dzień, 8€/dzień/dziecko;


UWAGA! Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie pakietu przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu.

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

 

Powrót