Strona WWW

PIELGRZYMKA NA LITWĘ

 

Pielgrzymka na Litwę

Sokółka - Wilno –Troki – Szawle – Szydłów – Kowno – Święta Lipka – Gietrzwałd - Częstochowa

 

 

1 dzień – Sokółka - wilno

wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do kościoła p.w. Św. Antoniego w Sokółce – odwiedzimy miejsce Cudu Eucharystycznego z października 2008 roku. Msza Świeta. Następnie przejazd do Wilna zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

 

 

2 dzień – Wilno

po śniadaniu przejazd do Wilna i całodzienne zwiedzanie miasta śladami Świętych  i  Błogosławionych. W programie m.in.: Ostra Brama, (Msza Święta w Kaplicy Ostrobramskiej), Klasztor Bazylianów i Cela Konrada, Sobór Św. Ducha, kościół Św.Teresy i Św. Kazimierza, Plac Ratuszowy, Katedra Wileńska z kaplicą Św. Kazimierza i grobami królewskimi, Uniwersytet z kościołem Św. Jana i Alumnat. Powrót na obiadokolacje i nocleg. 

 

3 dzień – troki - WILNO

po śniadaniu przejazd do Trok  i zwiedzanie  - dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego, zwiedzanie pięknego XIV wiecznego zamku Witolda na wyspie jednego z jezior, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, ulica Karaimska i Kienesa – świątynia Karaimów. Następnie przejazd do Wilna: Cmentarz na Rossie – Mauzoleum Marszałka i chwila zadumy na najsłynniejszej wileńskiej nekropolii (groby: Antoniego Wiwulskiego, Władysława Syrokomli, Joachima Lelewela, Euzebiusza Słowackiego), przejazd na Antokol: Kościół św. św. Piotra i Pawła – perła barokowej architektury, dom, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska; Wzgórze Trzech Krzyży; Msza Święta w dominikańskim kościele św. Ducha. Powrót na obiadokolacje i nocleg. 

 

4 dzień – Szawle – Szydłów - kowno

po śniadaniu przejazd do Szawli na Górę Krzyży – słynna Litewska Golgota z ponad 100 tys. krzyży, nawiedzona przez Ojca Św. Jan Paweł II. Msza Święta. Następnie przejazd do Szydłowa – miejsca pierwszych europejskich objawień Maryjnych, w miejscowości dotkniętej religijnymi sporami, Maryja objawiła się i rozmawiała z człowiekiem niekatolickiego wyznania – kalwinem.
Šiluva jest dziś jednym z najważniejszych centrów pielgrzymkowych na Litwie, słynącym z najstarsze
tradycj tradyci świętowania odpustów Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Przejazd do Kowna i zwiedzanie Starego Miasta z ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, Katedry Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia MB nad Niemnem, dawne Gimnazjum,  w którym pracował Mickiewicz, zakwaterowanie  w  hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

 

5 dzień – Święta Lipka - Gietrzwałd

po śniadaniu wyjazd do Polski. Następnie przejazd malowniczą mazurską trasą do Świętej Lipki – znane sanktuarium, przepiękny barokowy kompleks kościelno – klasztorny i słynne organy. Następnie przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie Warmińskim (polskie Lourdes). Udział w nabożeństwie wieczornym, zapoznanie się z historią objawień. Kolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma. 

 

6 dzień – powrót

Msza Święta w Sanktuarium, śniadanie i wyjazd. W drodze powrotnej na życzenie grupy można zorganizować zwiedzanie interesujących miejsc na trasie przejazdu ) .  Powrót w godzinach wieczornych.

 

Cena:     ok. 1190 zł

 

Świadczenia zawarte w cenie:

Transport komfortowym autokarem ( klimatyzacja, barek, WC, video ) * Zakwaterowanie: 5 noclegów - na Litwie: hotele 3* -pokoje 2,3-os. z łazienkami , w Gietrzwałdzie: Dom Pielgrzyma – pokoje 4-5 osobowe z łazienkami  * Wyżywienie:5 x śniadania i 5 x obiadokolacje * Pilot – przewodnik * Ubezpieczenie NW i KL.

 

* bilety wstępu, usługi miejscowych przewodników ok. 25 €

 

 

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób 

Powrót