Strona WWW

Pielgrzymka do Włoch

 Pielgrzymka do Włoch

 

Loreto – Manopello - Lanciano - San Giovanni Rotondo – Monte Sant’angelo – Neapol – Pompeje – Monte Cassino - Rzym – Asyż - Padwa

 

 

1 Dzień: przejazd Polska - Czechy

Zbiórka o godz...., pakowanie bagaży. Msza św. Wyjazd o godz..... Przejazd przez Polskę i Czechy do hotelu w Brnie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

2 dzień: przejazd do Włoch

wczesne śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do do Włoch. Przyjazd do Rimini w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

3 dzień: Loreto – Manopello - Lanciano –San Giovanni Rotondo

po śniadaniu wyjazd do Loreto. Msza Św. a następnie zwiedzanie renesansowej bazyliki z Sanktuarium Domku Matki Bożej oraz Cmentarza Polskiego. Przejazd wzdłuż wybrzeża adriatyckiego do Manoppello, gdzie przechowywana jest chusta z odbiciem twarzy Chrystusa. Następnie wizyta w Lanciano – zwiedzanie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Przejazd do San Giovanni Rotondo, obiadokolacja i nocleg w hotelu w San Giovanni Rotondo.

 

4 dzień:: San Giovanni Rotondo - Monte Sant’angelo

śniadanie, Msza Św. a następnie zwiedzanie sanktuarium Św. Ojca Pio – nowa bazylika z grobem św. Ojca Pio, stary kościółek, cela Świętego – miejsce śmierciPrzejazd do Sanktuarium Michała Archanioła w Monte Sant Angelo, zwiedzanie Sanktuarium wzniesionego nad grotą – miejscem objawień Michała Archanioła z VI w oraz malowniczego miasteczka. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu. Zakwaterowanie, obiadokolacja; nocleg.

 

5 dzień: Pompeje - Neapol – Monte Cassino - Rzym

Po śniadaniu zwiedzanie NEAPOLU - spacer po historycznym centrum oraz Piazza Plebiscito z Palazzo Reale i Castel Nuovo. Następnie wycieczka do jednego z „miast Wezuwiusza” - POMPEjów, zniszczonych przez wybuch wulkanu w I w. n.e. Zwiedzanie terenu wykopalisk. Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Przejazd na MONTE CASSINO – zwiedzanie zabytkowego klasztoru, założonego przez Św. Benedykta oraz Cmentarza Polskiego. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu; obiadokolacja; nocleg.

 

6 dzień: Rzym - Watykan

 śniadanie, przejazd do Rzymu. Audiencja ogólna u Ojca Swiętego Franciszka. Po audiencji czas wolny i zwiedzanie Watykanu - bazylika Św. Piotra, nawiedzenie grobu Ojca Świętego Jana Pawła II, Plac Św. Piotra. Kościół S.Spirito in Sassia z Centrum Miłosierdzia Bożego, relikwiami Św. Jana Pawła II i Św. Faustyny. Msza Sw. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

 7 dzień: Rzym

Po śniadaniu przejazd do Rzymu i zwiedzanie zabytków wczesnochrześcijańskich – katakumby Św. Kaliksta, bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Zwiedzanie zabytków „ Rzymu starożytnego” - Łuk Konstantyna, Koloseum, Kapitol, Forum Romanum, Mamertynum; Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny i spacer trasą od Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Fontanna di Trevi, Panteon, Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

 8 dzień: Rzym – Asyż – Rimini

śniadanie, wyjazd z Rzymu do Asyżu zwiedzanie jednego z ważniejszych miejsc pielgrzymkowych we Włoszech: średniowieczne miasto z bazyliką Św. Franciszka i Bazyliką Św. Klary oraz bazylika Santa Maria degli Angeli z kapliczką Porcjunkula, Rosarium i miejscem śmierci Św. Franciszka. Przejazd do hotelu k / Padwy. Obiadokolacja i nocleg.

 

9 dzień: Padwa – przejazd do Polski

po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Padwy. Zwiedzanie bazyliki z grobem Sw. Antoniego oraz Msza Sw. w jednej z kaplic. Wyjazd w stronę Polski ok. 11.00, przejazd przez północne Włochy, Austrię i Czechy.

 

9/10 dzień: powrót do Polski

Powrót w godzinach porannych.

 

 

Cena: ok. 1150 zl + 280   

 

Cena obejmuje:

Transport komfortowym autokarem ( WC, klimatyzacja ) ♦ 8 noclegów w hotelach **/***– pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami ♦ Wyżywienie:8 śniadań ( kontynentalne wzmocnione ) i 8 obiadokolacji ( serwowane ) ♦ Opieka pilota-przewodnika ♦ Ubezpieczenie NNW i KL.

 

Napoje do obiadokolacji płatne indywidualnie

 

UWAGA!!! Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i w muzeach.

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

 

 

Powrót