Strona WWW

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE

 

1 dzień: przelot

Wylot do Meksyku z przesiadką w jednej se stolic europejskich. Przylot do miasta Meksyk o godz. ... ( czas lokalny – 7 godz. różnicy w stosunku do czasu polskiego). Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

 2 dzień: Guadalupe - Teotihuacan

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe połączona z Mszą Świętą. Po wspólnym zwiedzaniu całego Sanktuarium, a w nim między innymi: Nowa Bazylika, Bazylika Antyczna, Kaplica Indian, Kaplica na Wzgórzu, Ogrody Guadelupiańskie; czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan. W strefie archeologicznej zwiedzimy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Powrót do Mexico City. Kolacja i nocleg.

 


3 dzień:
Miasto Meksyk

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą WNMP – Msza Święta, Pałac Prezydencki, Zocalo, Park Chapultepec, przejażdżka łodziami po azteckich kanałach Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg.

 

4 dzień: Tenango del Aire – Cholula - Puebla

Śniadanie. Wyjazd z Mexico City do miejscowości Tenango del Aire, gdzie przebywają polscy misjonarze pracujący w Meksyku. Msza Św. Przejazd malowniczą, trasą z widokiem na wulkany Popocatepetl i Ixtaccihuatl do symbolu konkwisty – najwyższej w Meksyku piramidy w Cholula do pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Następnie przejazd do Puebli – zwiedzanie „Miasta Aniołów”: Starówka, kościół Św. Dominika wraz z Kaplicą Różańcową, która zachwyca barokowym przepychem pozłacanych tynków, Zocalo, imponująca Katedra. Obiadokolacja i  nocleg w Puebli.

 

5 dzień: Cuernavaca - Taxco

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Cuernavaca – krótki spacer po mieście. Wczesnym popołudniem przejazd do Taxco. Zwiedzanie tego słynącego z wyrobów jubilerskich miasta - spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Kolacja i nocleg.

 

 

6 dzień: Acapulco

Śniadanie. Msza Święta w Taxco. Przejazd do Acapulco. Nocleg w Acapulco.

 

7-8 dzień: Acapulco

Acapulco. Śniadanie. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja i nocleg.

 

 

Rejs po Zatoce ACAPULCO – panoramiczny objazd miasta, rejs po zatoce i pokaz skoków z La Quebrada

Wczesnym popołudniem przejazd na punkty widokowe - podziwianie wspaniałych widoków na Zatokę Acapulco. Przejazd do starej części Acapulco, gdzie znajduje się port. Rejs statkiem po zatoce połączony z oglądaniem domów słynnych ludzi, którzy mieszkali w Acapulco (podczas rejsu krajowe drinki w cenie). Po powrocie na stały ląd wieczorny pokaz skoków z 40-metrowej skały Quebrada.           

Czas trwania: z przejazdem ok.6 godzin

Cena: 60 USD min.10 osób

 

 

WYCIECZKA NA LAGUNĘ COYUCA

Po śniadaniu przejazd do malutkiej osady Pia de la Cuesta. Pobyt na dziewiczych plażach: opalanie oraz podziwianie wysokich fal otwartego oceanu. Obiad w restauracji ze świeżej ryby lub krewetek. Po obiedzie

pływanie łodzią w tropikalnej scenerii laguny, w której kręcony był film Rambo. Podczas rejsu m.in. przyglądanie się miejscowym rybakom, obserwacja miejscowych ptaków oraz próbowanie mleczka kokosowego.

Czas trwania: z przejazdem ok.8 godzin

Cena: 60 USD min.10 osób

 
9 dzień: Acapulco – Meksyk - wylot

Śniadanie. Przejazd z Acapulco do miasta Meksyk i Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe – Msza Święta. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju o godz. ....

10/11 dzień:

Przylot do …… o godz. …… (dnia następnego). Przesiadka i wylot do Warszawy o godz. ….. Przylot do Warszawy o godz. .....

 

Termin:

 

Cena ok:

 

 

35 os + 1     4120 PLN + 770 USD   

 

 

30 os + 1     4230 PLN + 810 USD  

 

 

25 os + 1     4420 PLN + 890 USD   

 

Dopłata do SGL: 360 USD

 

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

 

ŚWIADCZENIA:

Przejazd na /z lotniska w Warszawie, przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Meksyku ( z przesiadką we Paryżu/Amsterdamie ); transfery klimatyzowanym autokarem w Meksyku; hotele 4/5* (standard meksykański) - pokoje dwuosobowe z łazienkami, w Acapulco hotel położony bezpośrednio przy plaży; wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, w Acapulco All Incl.; opieka pilota na całej trasie oraz przewodnika lokalnego w Meksyku; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; rezerwacje miejsc w kościołach lub hotelach dla potrzeb codziennej Mszy Świętej

 

CENA NIE ZAWIERA

napiwków dla kierowcy i przewodnika (25 USD)

napojów do kolacji

 

   Powrót