Strona WWW

Peru z wyprawą do Amazonii

Podróż do Peru, to niezapomniane przeżycie wiążące się z poznawaniem piękna natury i kultury prastarego narodu, podbitego przez Hiszpanów. Peru to, majestatyczne Kordyliery i królestwo kondorów. Wysokogórskie metropolie i legendarne „złoto Peru", to także pełne kontrastów „Miasto Królów" – Lima. Zwiedzaj z nami imponujące pozostałości imperium Inków - Cusco, oraz ruiny cywilizacji pozostałe po Inkach w drodze do Jezioro Titicaca, najwyżej położonego jeziora żeglownego na świecie. Odkryj Machu Picchu – 7 Nowy Cud Świata, ukryty przed współczesnością, w trudno dostępnych górach, zachwycający kunsztowną kamieniarką i bogatą symboliką budowli. Miłośnicy starej architektury znajdą w Peru liczne zabytki z czasów Inków i epoki kolonialnej, a etnografowie – ciekawy folklor. Ten program jest skierowany jest również do tych, którzy kochają przyrodę i chcieliby znaleźć się w jednym z najpiękniejszych zakątków na ziemi, w dziewiczych lasach Amazonii stanowiących ponad połowę pozostałych na świecie wilgotnych lasów równikowych. Pobyt w Peru jest okazja do wyprawy najdłuższą rzeką świata do raju fauny i flory na ziemi. Podczas pobytu w Amazonii będziemy obcować z ogromnymi papugami, kolorowymi tukanami, zabawnymi małpami i groźnymi krokodylami. W czasie tej podróży zachwyci Cię owiane legendami największe jezioro Ameryki Południowej – Titicaca, poznasz życie Indian Uru, oraz okryte tajemnicą linie na olbrzymim płaskowyżu Nazca, jednym z najbardziej suchych miejsc na świecie, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Barwne, indiańskie targowiska, wioski peruwiańskich górali, stada lam i wikun, to tylko niektóre atrakcje wycieczki do Peru.

 

Dzień 1: Lima

Przelot do Limy. Powitanie na lotnisku w Limie. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, wypoczynek po Podróży - aklimatyzacja. Nocleg w Limie.

 

Dzień 2: Trzy Oblicza Limy

Śniadanie. Zwiedzanie Limy - przejazd do Parku Miłości, sesja zdjęciowa z Pacyfikiem oblewającym Limę. Zwiedzanie kolonialnej części miasta - Katedry z siedzibą Arcybiskupów, Kaplicy Markiza, Gubernatora Peru don Francisca Pizarra zdobywcy Peru i Fundatora Limy. Zwiedzanie Plaza de Armas z popiersiem Ernesta Malinowskiego - narodowego bohatera Peru. Zwiedzanie Katakumb.

 

Dzień 3: "Małe Galapagos” i „Pustynna burza”

Wczesnym rankiem przejazd do miejscowości Paracas. Wycieczka motorówką na wyspy Ballestas, gdzie znajdują się kolonie lwów morskich i egzotycznych ptaków (m.in. kormorany, pingwiny Humboldta, pelikany i flamingi). Przejazd do małej miejscowości u bram olbrzymiego płaskowyżu, Nazca. W przerwie w podróży, obiadokolacja i niespodzianka od zorganizowana przez przewodnika pod tytułem: „Pustynna burza”. Po dojechaniu do Nazca, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

Dzień 4: Nazca - „zagadkowy świat linii i mumii”

Śniadanie. Obserwowanie tajemniczych linii wyrytych na rozległym obszarze kamienistej pustyni, budzących respekt uczonych i archeologów. Fakultatywnie przelot awionetką nad płaskowyżem, obserwowanie widocznych tylko z góry w całości tajemniczych linii tworzących niepowtarzalne kształty. ($85.00 USD od osoby). Zwiedzanie akweduktów wodnych, zbudowanych przez kulturę Nasca i po dziś dzien używanych przez miejscową społeczność. Wyjazd w desierto, gdzie w latach 80 tych odkryto jeden z najstarszych cmentarzy z mumiami, ludu Nazca. Powrót do Nazca, zwiedzanie malej strefy archeologicznej na przykładzie, której będziemy mogli poznać sposób, w jaki powstały linie. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

 

Dzień 5: Nazca – Arequipa

Śniadanie. Przejazd do otoczonego Kordillerą Wulkaniczną, białego miasta Arequipa, położonego u podnóża wulkanu El Misti - 5.822 m n.p.m. Starówka w 2000 roku została umieszczona na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Arequipa czasem nazywana jest też Białym Miastem, ponieważ większość starej części zbudowana jest z białego tufu wulkanicznego o nazwie sillar, którego w okolicy nie brakuje (w regionie jest ponad 80 wulkanów). Po drodze czas na sesje zdjęciowe. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

Dzień 6: „Tajemnice białego miasta” – Arequipa - Puno

Po śniadaniu zwiedzanie Starówki, drugiego, co do wielkości miasta Peru - Arequipa, które leży na wysokości ponad 2 tys. m n.p.m. w Kordylierach. Przejazd do położonego w południowo-wschodniej części kraju na płaskowyżu Collao, nad brzegiem jeziora Tititaca - kolebki jednej z najważniejszych kultur epoki preinkaskiej – Puno, po drodze czas na zdjęcia górskich pejzaży. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

Dzień 7: Uros i Taquile

Śniadanie. Wyjazd nad jezioro Tititaca. Całodzienne obcowanie z naturą na wyspach: Uros i Taquile, połączone z poznaniem życia Indian do dziś kultywujących tradycje i kulturę Inków. Udział w pokazach tradycyjnych obrządków i zwyczajów bogatej kultury inkaskiej. Kolacja na wyspie Uros. Powrót do hotelu, nocleg w Puno.

 

Dzień 8: Stolica Imperium Inków - Cusco

Śniadanie. Przejazd do Cusco. Po drodze Strefa Archeologiczna Sillustani, znajdująca się nad jeziorem Umayo na wysokości 4000 m n.p.m., zwiedzanie śladów zaginionych cywilizacji - interesujących ruin z czasów Inków, w kształcie kominów o wysokości od 10 do 14 metrów, zwanych w języku Aymara - chulpas. Następny przystanek to zwiedzanie Andahuaylillas - przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską Ameryki. Po dojechaniu Cusco, transfer do hotelu, krótki odpoczynek po podróży. Po południu zwiedzanie i poznawanie miasta potomków Inków, posługujących się językiem Keczua, słynącego z pięknych zabytków epoki kolonii hiszpańskiej -„Pępka Świata”- Cusco.

 

Dzień 9: Święta Dolina Inków

Zwiedzanie Cusco i Świętej Doliny Inków: zachwycających ruin złoconej inkaskiej świątyni Coricancha - najważniejszego w całym inkaskim państwie kompleksu świątynnego, wspaniałej Katedry z XVI w. z Krucyfiksem, który według miejscowych ocalił katedrę podczas wielkiego trzęsienia ziemi w 1650 roku a także ze słynnym obrazem, przedstawiającym Ostatnią Wieczerzę i Chrystusa spożywającego w jej trakcie świnkę morską. Zwiedzanie Plaza de Armas. Czas wolny na Starówce kolonialnego Cusco. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg w Cuzco.

 

Dzień 10: Machu Picchu i Huayna Picchu

Śniadanie. Transfer do jednej ze stacji kolejowej. Wycieczka do wymarzonego i najsłynniejszego na kontynencie „Zaginionego Miasta” - Machu Picchu. Twierdza została odkryta dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka. To niesamowite dzieło rąk ludzkich zadziwia doskonałością kamieniarki i bogactwem dekoracji. Sesja zdjęciowa na tle wspaniale zachowanych i odnowionych ruin Świątyni Trzech Okien, Słonecznego Obserwatorium i malowniczych tarasów. Sanktuarium Inków. Spacer w urzekającej scenerii niemal pionowych zboczy gór opadających w dół do rzeki Urubamby, która z trzech stron opływa masyw. Poznanie znaczenia, jakie miał dla Inków kamień kalendarzowy - Intihuatana. Obiadokolacja, powrót do Cusco. Nocleg.

 

Dzień 11: Cusco - Lima

Śniadanie. Ostatnie chwile w stolicy Inków, przelot do Limy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja i nocleg.

 

Dzień 12: „Dzika Amazonia”

Po śniadaniu przejazd na lotnisko, przelot do „miasta skąpanego w Amazonce”- Iquitos. Transfer z lotniska do portu, wyprawa do lodge w górę Amazonki, po drodze spotkanie z anakonda, zakwaterowanie w lodge na rzece Río Momón stanowiącej dopływ Amazonki. Czas wolny, kolacja i nocleg.

 

Dzień 13: Z wizytą u Indian Boras

Wczesnym rankiem przed wschodem słońca wyprawa po rzece Nanay, obserwowanie ptaków zamieszkujących Amazonię. Powrót do lodge. Śniadanie, wypoczynek, wizyta w Trapiche, miejscowej, ukrytej w dżungli wytworni mocnego napoju z trzciny cukrowej. Po objedzie wizyta w wiosce rdzennej ludności Boras, poznawanie kultury i stylu życia mieszkańców Amazonii.

 

Dzień 14: Kajmany i Piranie

Śniadanie, wyprawa w gorę Amazonki, obserwowanie kajmanów i największych ryb słodkowodnych. Powrót do lodge, rejs po rzece Momon, łowienie piranii. Powrót do lodge, kolacja. Nocleg.

 

Dzień 15: Indianie Yaguas i Iquitos - Miasto Królów

Wczesnym rankiem wyprawa na ryby, śniadanie. Wizyta w wiosce rdzennej ludności Yaguas, zakupy ostatnich pamiątek z Amazonii, rejs do Iquitos, zwiedzanie miasta, dzielnica slumsów „pływające Belén”, starówka z domem Eiffla, transfer na lotnisko, przelot do Limy. Pożegnanie z przewodnikiem i wylot z Peru.

Dzień 16: Zakończenie Imprezy

Powrót do kraju.

 

Termin: maj lub wrzesień-październik

Cena: 2.000 -2300 USD + bilet lotniczy ok. 6.500 – 7.000 zł

 

Świadczenia obejmują:

Przelot do Limy, przeloty wewnetrzne: Cuzco – Lima i Lima – Iquitos – Lima, wszystkie opłaty lotniskowe i podatki w Peru, hotele 3 i 4* ( pokoje 2-osobowe z łazienką), śniadania oraz obiadokolacje wraz z napojami niebutelkowanymi, w czasie pobytu w Amazonii: trzy posiłki dziennie; transfery i przejazdy luksusowym autokarem, rejs łodziami na wyspy w Paracas, wszystkie opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów, stref archeologicznych i parków narodowych, bilety i opłaty związane z wjazdem na Machu Picchu, bilety na pociąg, opłaty transportu wewnętrznego, wyprawa terenowymi samochodami na wydmy piaskowe, opieka licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika podczas całej trasy, napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów w hotelach i restauracjach, degustacje narodowego trunku Peru- pisco, koktajle powitalne we wszystkich hotelach.

 

Świadczenia nie obejmują:

Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego - $500.00 USD.

Oplaty wyjazdowej z Limy, przy wylocie z Peru - $30.00 USD.

Opłaty wyjazdowej z Limy, Iquitos i Cusco – po $10.00 USD.

 

Uwagi:

Zalecane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze.


Powrót