Strona WWW

SKI SAFARI - FRANCJA – WŁOCHY - SZWAJCARIA

SKISAFARI

 

w programie:

 

FRANCJA – WŁOCHY - SZWAJCARIA

 

Alpy Francuskie – Serre Chevalier, Puy St-Vincent, Les 2 Alpes


Alpy Włoskie -Dolina Aosty:

Cervinia-Zermat, Monterosa

 

 

 

1 dzień – Wyjazd z Polski

Zbiórka w Krakowie ( ul. Reymonta, parking przy stadionie Wisły ) o godz. 16.30; z Katowic o godz. 18.20 ( przystanek MPK, ul. Kopernika); Żory ( stacja benzynowa w kierunku Ostrawy ) godz. 19.45, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 dzień – przyjazd do Briancon

Dalszy przejazd przez Austrię i Włochy do Francji. Zakwaterowanie w hotelu Renardiere w Chatemerle. Odpoczynek po trudach podróży w miłym gronie entuzjastów narciarstwa. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu. 

3 dzień –Puy St-Vincent

 Śniadanie. Przejazd do stacji narciarskiej PUY ST VINCENT. Prezentacja stacji. Jazda na nartach. Zapoznanie z bazą hotelową. Powrót do hotelu. Regeneracja. Obiadokolacja. Nocleg.

PUY SAINT VINCENT : alpejskie miasteczko w Dolinie Vallouise , położone u stóp La Pendine (2750 m n.p.m.), z którego szczytu rozciąga się widok na majestatyczne Pelvoux i Barre des Ecrins oraz na Park Narodowy Ecrins. Powyżej Puy St. Vincent wybudowano dwie stacje narciarskie: Station 1400 i Station 1600, które tworzą region narciarski, dysponujący urozmaiconymi trasami. Dzięki wysokim otaczającym wzgórzom, ośrodek narciarski dobrze chroniony jest od wiatru. Z drugiej strony bliskość lodowców Masywu Écrin oraz północne ukierunkowanie stoków zapewnia dużo świeżego śniegu i dobre warunki narciarskie do końca sezonu. Z 78 kilometrami tras, podzielonymi na 31 zjazdów, ośrodek narciarski Puy Saint Vincent jest stosunkowo przejrzysty, ale jednocześnie bardzo wszechstronny. Masyw Écrin widoczny jest ze wszystkich tras. Przestronność tras i brak tłoku (poza weekendami) na stoku sprawiają że narciarze doceniają tę stację.


4 dzień – Les 2 Alpes

Śniadanie. Prezentacja regionu narciarskiego i jazda na trasach w stacji narciarskiej Les 2 Alpes. Powrót do hotelu. Możliwość wycieczki i wieczornego spaceru po starej części Briancon. obiadokolacja i nocleg.

 

Les 2 Alpes  to jeden z najbardziej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Alpach Francuskich. Malownicza miejscowość położona na wysokości od 1650m n.p.m. do 1800m n.p.m. u stóp trzytysięczników, nad którymi góruje lodowiec – Mont de Lans 3600 m n.p.m., który pozwala uprawiać narciarstwo nawet w lipcu i sierpniu.

Ośrodek ten posiada 231 km tras zjazdowych. To raj zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno początkujący, jak i zaawansowany narciarz. Doskonałe warunki do jazdy zapewnia wysokie położenie miasteczka oraz aż 211 armatek śnieżnych.  Znajduje się tu największy w Europie snowpark, który funkcjonuje nawet w okresie letnim! Odbywa się tu wiele imprez i międzynarodowych zawodów oraz Światowy Festiwal Snowboardu.

 

5 dzień – Serre Chevalier

Śniadanie. Wykwaterowanie. Prezentacja stacji narciarskiej. Jazda na nartach w Serre Chevalier.. Po południu przejazd do Włoch, zakwaterowanie w hotelu w Chatillon. Obiadokolacja. Nocleg

 

Serre Chevalier: tereny narciarskie na wysokości 1200 - 2800 m n.p.m. Maksymalna różnica poziomów 1600 m. 250 km tras zjazdowych. Dodatkowo lodowiec na zboczach Meije.

Region narciarski wśród modrzewiowych lasów, leżący na granicy Parku Narodowego Ecrins, nad najwyżej położonym miastem we Francji, Briançon. Teren Le Grand Serre Che, nad którym czuwa szczyt la Barre des Ecrins (4102 m n.p.m.), rozciąga się na jednym zboczu górskim i składa się z trzech mniejszych terenów: Briançon, Le Serre Che oraz Le Monêtier les Bains. Serre Chevalier to jeden z najpopularniejszych we Francji regionów narciarskich, ze względu na nasłonecznienie i świetną pokrywę śnieżną.

 

6 dzień – Dolina Aosty - Breuil – Cervinia - Valtournenche

Śniadanie. Białe szaleństwo na trasach stacji cervinia – valtournenche - ZERMATT. Spotkanie z przedstawicielem stacji i prezentacja resortu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Breuil – Cervinia - Valtournenche – stacja powstała w latach międzywojennych. Doprowadzenie wyciągów do wysokości 3500 m było absolutnym rekordem. Dziś niezmierzony obszar narciarski rozpoczyna się na wysokości 1520 m npm w Valtournenche, obejmuje Breuil- Cervinię, sięgając do Plateau Rosa ( 3480 m npm), gdzie przebiega granica włosko-szwajcarska i skąd można zjechać do szwajcarskiego Zermatt. Nad resortem górują szczyty Małego Matterhornu ( 3883 m npm) oraz charakterystyczny wierzchołek imponującego Matterhornu ( 4478 m npm ). Do dyspozycji narciarzy oddano ponad 150 km tras narciarskich po stronie włoskiej, a dzięki połączeniu z Zermatt liczba ta wzrasta do 350 km, obsługiwanych łącznie przez 57 wyciągów o dużej przepustowości.

Zermatt - niewielka miejscowość u stóp Matterhornu jest niewątpliwie prawdziwą „mekką” narciarzy, ale także urokliwym kurortem zimowym z atrakcyjną XIX-wieczną zabudową. Kolejka linowa na Mały Matterrhorn wyjeżdża na 3820 m. Górna stacja kolejki znajduje się na niemal pionowej ścianie. Stamtąd tunelem wewnątrz góry przechodzimy ok. 100 m, gdzie rozpoczyna się wspaniała trasa. W tunelu znajduje się również winda, którą możemy wyjechać prawie pod sam szczyt Małego Matternhornu ( 3883 m npm ). Piękny widok na Matternhorn i Mont Blanc jest niezapomniany.

 

7 dzień – Valle d’Aosta /Monterosa

Śniadanie. Przejazd do Gressoney. Prezentacja regionu narciarskiego monterosa Ski. Jazda na nartach w masywie Monterosa. Po południu wyjazd do Polski.

Monte Rosa – stacja narciarska położona na stokach Monte Rosa, w trzech dolinach – Valle d’Ayas, Valle di Gressoney i Valsesia, to łącznie 180 km tras ( 123 km niebieskich, 47 km – łatwych oraz 10 km czarnych). Położone są na wysokości 1220 – 3260 m npm Monterosa uważana jest za jedną z ciekawszych stacji Doliny Aosty ze względu na zróżnicowanie i przygotowanie tras, zapierające dech w piersiach panoramy okolicznych lodowców, a także kameralność.

 

8 dzień – Powrót do Polski

Powrót do Polski ( Kraków ok. 14.00 ).

 

Cena:    1290 zł+ 200 €

 

Świadczenia:

 transport komfortowym autokarem 5 noclegów w hotelach w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami wyżywienie: 5 x śniadania i obiadokolacje opieka pilota i przedstawiciela biura karnety narciarskie wg programu ( 5 dni jazdy na nartach ) ubezpieczenie KL i NNW, bagaż

 

UWAGA !

cena nie obejmuje: zalecanego ubezpieczenia OC SKI ( opcjonalnie, koszt 10 € )

 

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

Powrót