Strona WWW

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe

 Zwiedzanie Meksyku – Aztekowie i Majowie 16 dni

 Miasto Meksyk, Guadulupe, Teotihuacan, Taxco, Acapulco, Puebla, Oaxaca, Monte Alban, Palenque, Campeche. Uxmal, Merida, Izamal, Chichén Itzá, Riwiera Maya: Cancún,/Playa del Carmen

 

1 dzień – przelot:
Warszawa-Amsterdam-Mexico City

Zbiórka na lotnisku na 2 godz. przed wylotem, wylot do Meksyku z przesiadką w jednej ze stolic europejskich. Przylot do miasta Meksyk o godz. … czasu lokalnego (7 godz. różnicy w stosunku do czasu polskiego). Spotkanie się z przewodnikiem lokalnym na lotnisku, przejazd na kolację a następnie do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

 

2 dzień: Mexico City – Guadalupe - Teotihuacan

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe połączona z Mszą Świętą. Po wspólnym zwiedzaniu całego Sanktuarium, a w nim między innymi: Nowa Bazylika, Bazylika Antyczna, Kaplica Indian, Kaplica na Wzgórzu, Ogrody Guadelupiańskie; czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan. W strefie archeologicznej zwiedzimy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Powrót do Mexico City. Kolacja i nocleg.

 

3 dzień: Mexico City

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Mexico City: Stare Miasto z Pałacem Prezydenckim i Katedrą – Msza Święta, Muzeum Antropologiczne. Przejażdżka łodziami po dawnych azteckich kanałach w Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg.

 

4 dzień: Cuacahuamilpa – Taxco - Acapulco

Śniadanie. Przejazd do Acapulco. Po drodze wizyta w Cacahuamilpa, gdzie zwiedzimy największą jaskinię Meksyku,  słynącą z pięknych stalaktytów i stalagmitów, w korycie podziemnej rzeki. Następnie przejazd do „srebrnego miasta” - Taxco, słynnego z wyrobów ze srebra i będącego narodowym pomnikiem historycznym Mexico. W Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, Zocalo wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących słynne w świecie wyroby ze srebra. Obiadokolacja. Wieczorem przyjazd do słynnego najstarszego meksykańskiego kurortu, „perły Pacyfiku”, Acapulco. Zakwaterowaniu w jednym z najlepszych hoteli z własną plażą w „złotej strefie” kurortu Acapulco. Kolacja. Nocleg.

 

5 dzień: Acapulco

Śniadanie. Plażowanie na złocistych plażach, skąpanych w tropikalnym słońcu z możliwością skorzystania z wycieczki fakultatywnej. Kolacja i nocleg.

 

PANORAMICZNY OBJAZD ACAPULCO – rejs po zatoce i pokaz skoków z La Quebrada

Wczesnym popołudniem przejazd na punkty widokowe - podziwianie wspaniałych widoków na Zatokę Acapulco. Przejazd do starej części Acapulco, gdzie znajduje się port. Rejs statkiem po zatoce połączony z oglądaniem domów słynnych ludzi, którzy mieszkali w Acapulco (podczas rejsu krajowe drinki w cenie). Po powrocie na stały ląd wieczorny pokaz skoków z 40-metrowej skały Quebrada.            

Czas trwania: z przejazdem ok.6 godzin

Cena: 55 USD min.10 osób

 

WYCIECZKA NA LAGUNĘ COYUCA

Po śniadaniu przejazd do malutkiej osady Pia de la Cuesta. Pobyt na dziewiczych plażach: opalanie oraz podziwianie wysokich fal otwartego oceanu. Obiad w restauracji ze świeżej ryby lub krewetek. Po obiedzie

pływanie łodzią w tropikalnej scenerii laguny, w której kręcony był film Rambo. Podczas rejsu m.in. przyglądanie się miejscowym rybakom, obserwacja miejscowych ptaków oraz próbowanie mleczka kokosowego.

Czas trwania: z przejazdem ok.8 godzin

Cena: 55 USD min.10 osób

 

WYPRAWA NA POŁÓW MERLINA

Wczesnym rankiem wypłynięcie z portu rybackiego na wody Zatoki.

Podczas rejsu możliwość obserwacji delfinów oraz innych żyjących w morzu przedstawicieli miejscowej fauny (uzależnione od szczęścia uczestników)

Czas trwania: z przejazdem ok.6 godzin

Cena: 300 USD za łódź na 4 osoby

 

6 dzień: Acapulco – Mexico City

Śniadanie. Wczesnym popołudniem wyjazd z hotelu. Msza święta w kościele w Acapulco. Przejazd do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.

 

7 dzień: Mexico City – Puebla – Cholula - Oaxaca

Śniadanie. Przejazd malowniczą, porośniętą kaktusami trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtaccihuatl do Puebli – zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku, zwanego „Miastem Aniołów”: Starówka, kościół Św. Dominika wraz z Kaplicą Różańcową, która zachwyca barokowym przepychem pozłacanych tynków – Msza Święta, Zocalo, imponująca Katedra. Przejazd obok symbolu konkwisty – najwyższej w Meksyku piramidy w Cholula do pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Przyjazd do Oaxaca. Wieczorny spacer po niezwykle kolorowym centrum miasta. Kolacja i nocleg.

 

8 dzień: Oaxaca – Monte Alban – Mitla – El Tule

Śniadanie. Zwiedzanie imponujacychg ruin dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban i ośrodka Misteków w Mitla. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości El Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich. Wieczorem przyjazd do Tehuantepec. Kolacja i nocleg.

 

9 dzień: Sumidero – San juan de chamula – san cristobal

Śniadanie. Przejazd do Kanionu Sumidero - spływ motorówkami w dramatycznej scenerii głębokiego kanionu. Wizyta w indiańskiej wiosce San Juan Chamula i możliwość przyjrzenia się życiu Indian Tzotzil. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal de las Casas. Msza Święta w kościele Santo Domingo. Kolacja i nocleg.

 

10 dzień: Zinacantan – Agua Azul -  Palenque

Śniadanie. Spacer po wiosce Indian Zinacantan. Przejazd do Palenque. Po drodze wizyta nad błękitnymi kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Podziwianie wspaniale położonego w dżungli wodospadu Mishol – Ha. Kolacja i nocleg w Palenque.

 

11 dzień: Palenque - campeche

Śniadanie. Przejazd do strefy archeologicznej i zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów – Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Liściastego Krzyża, Świątynia Słońca, Świątynia Czaszki, Grobowiec Pakala oraz Obserwatorium. Przejazd na Półwysep Jukatan. Spacer po kolonialnej starówce miasta Campeche. Kolacja i nocleg.

 

12 dzień: Uxmal - merida

Śniadanie. Przejazd do wspaniałego, prekolumbijskiego miasta Majów Uxmal, gdzie zwiedzimy wspaniałe zabytki kultury Majów w stylu Puuc, zwiedzanie: Piramidy Wróżbity, Klasztoru, Pałacu Gubernatora. Wieczorem spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu - Meridzie, zwanej Paryżem Meksyku. Kolacja i nocleg.

 

13 dzień: izamal – chichen itza – Playa del Carmen

Śniadanie. Wizyta w najważniejszym sanktuarium na Yucatanie – Izamal ze Mszą Świętą. Przejazd do wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO strefy archeologicznej w Chichen Itza – zwiedzanie stolicy Nowego Państwa Majów: Piramida Kukulkana, Pałac Jaguara, Święta Studnia, Obserwatorium, rytualne boisko do gry w pelote, Pałac z Tysiącem Kolumn. Dojazd do Playa del Carmen na Riviera Maya. All inclusive.

 

14 dzień: Playa del Carmen

Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. All inclusive.

 

15 dzień: Cancun - mexico

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Cancun i przelot do Mexico City. Wizyta w Sanktuarium MB z GuadalupeMsza Święta. Czas wolny. Powrót na lotnisko. Wylot z Mexico City o godz. ……

 

16 dzień: przelot Mexico – Paryż - Warszawa

Przelot do Polski z przesiadką w jednej ze stolic europejskich. Powrót do Warszawy o godz. …..

 

ŚWIADCZENIA:

przelot do Mexico City ( z przesiadką w Paryżu ) oraz przelot: Cancun – Mexico City.

Wyżywienie: śniadania i kolacje; w Cancun/Playa all inclusive

transport klimatyzowanym autokarem

hotele podczas objazdu i w mieście Meksyk - 4*/3*+(w Palenque standard meksykański), w Acapulco i Cancun 4* bezpośrednio przy plaży; pokoje dwuosobowe z łazienkami

opieka pilota na całej trasie oraz lokalnego przewodnika w Meksyku

bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów i stref archeologicznych

zwyczajowe napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów we wszystkich przewidzianych programem hotelach i restauracjach

Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż

 

CENA NIE ZAWIERA:

Wycieczek fakultatywnych w Acapulco – wg opisu w programie

Dopłata do pokoju 1- osobowego 450 USD.

Napiwku dla przewodnika lokalnego w Meksyku

Wydatków natury osobistej, napiwków w miejscach nieujętych programem

 

Terminy:

listopad - kwiecień

 

Cena:  

Grupa 10 os + 1 : 5500 zł + 2050 USD

Grupa 15 os + 1 : 5150 zł + 1710 USD

Grupa 20 os + 1 : 4860 zł + 1550 USD

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób


Powrót