Strona WWW

Magiczne Bałkany

Chorwacja – Czarnogóra - Bośnia i Hercegowina – Albania

Ramowy program:

 


1 dzień:

wyjazd z ……. w godz. rannych ( ok. 05.00 ), przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię, Słowenię, nocleg tranzytowy i obiadokolacja na terenie Chorwacji w Zagrzebiu.

 

2 dzień

Śniadanie, przejazd do Plitwickich Jezior, zwiedzanie parku składającego się z 16 kaskadowo połączonych szmaragdowych jezior, ok. 4 godziny, trasę prowadzącą wzdłuż doliny pokonuje się pieszo i stateczkiem wycieczkowym. Park Narodowy Jezior Plitwickich zalicza się do największych atrakcji przyrodniczych w Europie. Ta perła Chorwacji została ze względu na swoją unikalność, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Przejazd do Medziugoria w Bośni i Hercegowinie, zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie, obiadokolacja, nocleg.3 dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Medziugorie to miejsce objawień Matki Boskiej w 1981. Jest ośrodkiem odnowy życia religijnego. W centrum miejscowości znajduje się kościół św. Jakuba. W pobliżu znajdują się dwa wzgórza - Wzgórze Objawień ( Podbordo ) oraz wzgórze Krzyża ( Kriżevac ).

Przejazd do Dubrownika, miasta nazywanego Perłą Adriatyku - wpisanego na listę UNESCO. W programie m.in. spacer urokliwymi uliczkami miasta, podczas którego poznamy jego historię, a także zobaczymy klasztor franciszkanów ze słynną apteką, Pałac Sponza, Dwór Książęcy, Katedrę i wiele innych cennych zabytków.

Przejazd do Czarnogóry, zakwaterowanie w miejscowości na wybrzeżu adriatyckim, kolacja, nocleg.

 

4 dzień:

wypoczynek nad morzem lub wycieczka fakultatywna:

 

Jezioro Szkoderskie ( wycieczka półdniowa ) - to największe na całym półwyspie bałkańskim krasowe jezioro, tworzące ogromne rozlewiska, a jednocześnie park narodowy z rzadką florą i fauną. Zachwyca pięknem o każdej porze roku. Przez Jezioro Szkoderskie przebiega granica albańsko-czarnogórska. Najlepszym sposobem na zwiedzenie akwenu jest 2 -godzinny rejs po jeziorze z możliwością podziwiania krajobrazów i przyrody Jez. Szkoderskiego. Na zakończenie rejsu postój w malowniczej zatoczce – możliwość degustacji miejscowych ryb ( posiłek płatny indywidualnie ) lub kąpieli. Cena: 20 euro

 

5 dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do Albanii. Albania – to niewielki ( nieco mniejszy niż nasze województwo wielkopolskie ), górzysty kraj na Bałkanach, zamieszkiwany głównie przez muzułmanów. Do niedawna zamknięty dla turystów i mało znany. Największą turystyczną atrakcją północnej Albanii jest Szkodra. Zwiedzanie zamku Rozafa, górującego nad miastem. Następnie przejazd do miejscowości Krujë, dawnej siedziby bohatera narodowego Skanderberga, zwiedzanie zrekonstruowanej twierdzy Skanderberga, leżącej malowniczo na znacznym wzniesieniu. Przejazd do Durres. Obiadokolacja i nocleg.

 

6 dzień:

Śniadanie. Wycieczka do Tirany – zwiedzanie centrum stolicy Albanii. Przejazd do Berat, zwanego „miastem 1000 okien”. Zwiedzanie tego warownego miasta o tradycjach muzułmańskich i prawosławnych: muzeum ikon Onufrego, dzielnica Mangalem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.


7 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Budvy. Budva zachowała typowo śródziemnomorski urok: wąskie uliczki z kamiennymi domami, małe placyki ocienione rozłożystymi palmami, ogrody z oleandrami i drzewami cytrysowymi. Spacer po starym mieście i cytateli. Punkty widokowe na wyspę św. Stefana. Następnie udamy się do zatoki Kotorskiej – zwiedzanie zabytkowego miasta w obrębie średniowiecznych murów ( na liście UNESCO). Nad miastem góruje twierdza św. Jana. Spacer po urokliwej starówce KotorU przez Bramę Morską, liczne uliczki, zaułki i placyki, do katedry św. Trifuna oraz cerkwii św. Mikołaja.
Przeprawa przez Bokę (Zatokę) Kotorską i dalszy przejazd na nocleg do Medjugoria. Obiadokolacja w hotelu.

 

8 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Mostaru – miasta wielu kultur: muzułmańskiej, chrześcijańskiej i żydowskiej. Zwiedzanie muzułmańskiej części miasta: Stary Most nad Neretvą - symbol Mostaru, odbudowany po zniszczeniach wojennych, stary bazar Kujundziluk, meczet Koskin-Mehmed Paszy. Przejazd do sarajewa – spacer po zabytkowej części miasta, będącej wizytówką wielokulturowości Bałkanów – znajdziemy tu cerkwie i kościoły katolickie, meczety oraz inne pozostałości długiego panowania tureckiego. Dalszy przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

9 dzień

Śniadanie, przejazd przez Chorwację, Węgry i Słowację do Polski. Przyjazd do ………… w godz. wieczornych.

 

Termin:

 

CENA: 1.770 zł

 

Cena obejmuje :

- transport komfortowym autokarem ( barek, DVD, klimatyzacja, WC, rozkładane siedzenia )

- zakwaterowanie 8 noclegów – pokoje 2-3-osobowe z łazienkami ( Hotele 3*/pensjonaty)

- wyżywienie - 8 śniadań, 8 obiadokolacji ( napoje do obiadokolacji płatne indywidualnie )

- opieka pilota - przewodnika

- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

- opłaty klimatyczne

- VAT

 

cena nie obejmuje:

- biletów wstępu, usług lokalnych przewodników – 60 euro (płatne u pilota w autokarze);

- wycieczek fakultatywnych

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób


Powrót