Strona WWW

Izrael - Jordania

PROGRAM PIELGRZYMKI

 
1 dzień : JEROZOLIMA
Wylot z Pragi o godzinie 23:55 (zbiórka na lotnisku 2 godziny wcześniej). Przylot na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie o godzinie 4:35, transfer do hotelu w Jerozolimie. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek

 

2 dzień: BETLEJEM – JEROZOLIMA

Późne śniadanie, zwiedzanie Betlejem, miejsce narodzin Jezusa – Bazylika Narodzenia z Grotą Narodzin, Pole Pasterzy. Następnie zwiedzanie Ain Karem - kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Po południu zwiedzanie Nowej Jerozolimy: Knesset (Parlament), Menora (Świecznik Siedmioramienny), Yad Vashem – pomnik ofiar Holokaustu. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

3 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto - zwiedzanie kościoła „Pater Noster”, panorama Doliny Cedronu i Starego Miasta ze Wzgórzem Świątynnym: Kopuła Skały zwana Złotym Meczetem Omara, meczet Al-Aksa; następnie spacer w dół wzgórza Drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit, Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii (Wszystkich Narodów), Kościół i Grób NMP (wg tradycji Kościoła Wschodniego). Stare Miasto: Kościół św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Marii), Sadzawka Betesda, więzienie Chrystusa i miejsce biczowania; Via Dolorosa (Droga Krzyżowa) wiodąca na Golgotę, Bazylika Grobu Pańskiego; Ściana Płaczu u stóp Wzgórza Świątynnego. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.

 

4 dzień: cesareA – Hajfa - NAZARET – Kana - Góra Tabor - TYBERIADA

Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej – portu i miasta założonego przez Heroda Wielkiego, zwiedzanie historycznych ruin: antyczny teatr, port, hipopodrom itp. Przejazd do Hajfy – portu i jednego z najstarszych miast basenu Morza Śródziemnego, malowniczo położonego u stóp góry Karmel – Grota Eliasza i Kościół NMP Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu, miejsca, gdzie Archanioł Gabriel objawił się Maryi i zwiastował narodzenie Jezusa; a następnie życia Św. Rodziny i dzieciństwa Jezusa – zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania. Wizyta w Kanie Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas wesela. Następnie przejazd nad Jezioro Galilejskie, kolacja i nocleg w hotelu.

 

5 dzień: GALILEA: Kafarnaum - Tabgha – Góra Błogosławieństw – Jardenit - Amman

Po śniadaniu Góra Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Następnie Tabgha, kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb. Kościół „Prymatu Św. Piotra” na brzegu Kinneretu - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Zwiedzanie Kafarnaum: zwiedzanie ruin starożytnej synagogi i domu Św. Piotra. Wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsce Przemienienia. Przejazd do Doliny Jordanu i przejścia granicznego na moście Szeika Husseina. Przejazd do hotelu w Ammanie, kolacja, nocleg

 

6 dzień: Amman – betania -Góra Nebo – Madaba – Petra

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Ammanu – zwiedzanie miasta, w starożytności położonego podobnie, jak Rzym na siedmiu wzgórzach – pozostałości starożytnej Filadelfii, jak nazywało się miasto należące do Dekapolis w czasach greckich i rzymskich – rzymski amfiteatr, wykuty w zboczu wzgórza, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyńskich i arabskich budowli; uwagę zwraca szczególnie odrestaurowana świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Wyjazd na południe słynną malowniczą Droga Królewską, którą podążał prawdopodobnie Abraham w drodze z Mezopotamii do Kanaanu a następnie Mojżesz wiódł Izraelitów z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Przejazd do Betanii nad Jordanem – baptysterium - historycznego miejsca chrztu Jezusa i pierwszych chrześcijan nad rzeką Jordan. Wizyta na Górze Nebo na skraju Wschodniego Brzegu, skąd w pogodny dzień można zobaczyć Morze Martwe, a nawet wieże kościołów Jerozolimy; z tego miejsca Mojżesz miał ujrzeć przed śmiercią Ziemię Obiecaną, do której nie dane było mu wejść; jest to też jedno z domniemanych miejsc pochówku Mojżesza. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłych mozaiek z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele Św. Jerzego. Dalszy przejazd do Petry. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

7 dzień: Petra - WADI RUM - Akaba

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, „różowego miasta Nabatejczyków”, wykutego w skałach; droga do Petry wiedzie przez niewiarygodnie wąski i kręty wąwóz – szczelinę skalną, o dł 1,2 km i ścianach, sięgających miejscami 200m, zwany Siq. Najbardziej znaną i efektowną budowlą Petry jest grobowiec, zwany Skarbcem, a także Klasztor, amfiteatr, Grobowce Królewskie, i in. (przejażdżka konna podczas zwiedzania ruin miasta). Przejazd do WADI RUM – urzekającego jednymi z najpiękniejszych pustynnych krajobrazów na świecie, które opisywał m.in. Lawrence z Arabii - przejażdżka jeepami, podczas której podziwiać można niezwykłe formacje skalne z wyrytymi inskrypcjami Nabatejczyków i plemion beduińskich. Przejazd do hotelu w Akabie. Obiadokolacja, nocleg.

 

8 dzień: PUSTYNIA Negev – Masada - Pustynia JUDZKA – JERYCHO

Po śniadaniu wjazd do Izraela. Przejazd przez przejście graniczne w Aravie. Przejazd przez pustynię w rejon Morza Martwego. Zwiedzanie Masady - pochodzącej z czasów Imperium Rzymskiego twierdzy Zelotów (wjazd i zjazd kolejką linową). Przejazd do Jerycha – najstarszego, położonego poniżej poziomu morza miasta na świecie - mury miasta liczące ponad 8000 lat, drzewo Zacheusza – najstarsze na świecie, Góra Kuszenia. Przyjazd do Betlejem, kolacja i nocleg w hotelu.

 

9 dzień: Betania - Qumran – morze martwe

Po śniadaniu wizyta w Betanii – zwiedzanie kościoła w pobliżu grobu Łazarza. Przejazd przez Pustynię Judzką do Qumran – osady wspólnoty Esseńczyków, gdzie znaleziono bezcenne manuskrypty, tzw. Zwoje znad Morza Martwego, m.in. najstarsze kopie biblijnych tekstów. Postój nad Morzem Martwym – leżącym w najgłębszym zakątku Ziemi, blisko 400 m poniżej poziomu morza, dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Czas wolny na kąpiele i relaks. Powrót do Jerozolimy, zwiedzanie Góry Syjon z Wieczernikiem, Grobem Króla Dawida, kościółem Zaśnięcia NMP oraz kościołem Św. Piotra „In Gallicantu”. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

 

10 dzień: WYLOT DO POLSKI

Śniadanie w formie pakietu i transfer na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie – wylot o godzinie 6:05.Przylot do Pragi o godzinie 9:15.

 

Termin: 26.02 – 05.03.2014

 

Cena:

Grupa 35 os + 1: 1.790 zł + 580 USD

Grupa 30 os + 1: 1.850 zł + 620 USD

Grupa 25 os + 1: 1.890 zł + 680 USD

 

Cena zawiera: przelot, opłaty lotniskowe, transport autokarem w Izrealu i Jordanii, zakwaterowanie w hotelach *** (9 noclegów), wyżywienie HB (9 x śniadania i obiadokolacje), program zwiedzania, ubezpieczenie KL i NW, opiekę pilota i lokalnych przewodników na miejscu.

Cena nie zawiera: taksy izraelskiej w Aravie (ok. 30 USD), opłaty wyjazdowej z Jordanii (ok. 15 USD), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok.170 USD, zwyczajowych napiwków (ok. 40 USD), dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji, dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji, wycieczek fakultatywnych.; dojazdu na lotnisko w Pradze

 

UWAGA!

Ze względu na to, że w każdym kraju kontrahent podstawia lokalny autokar, przekraczanie granic odbywa się pieszo.

Godziny wylotu ustalane są przez przewoźnika i mogą ulec zmianie. Ostateczne potwierdzenie godzin wylotu odbywa się z reguły na 3 dni przed wylotem.

Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu.

PROGRAM jest RAMOWY I MOŻE ULEC DROBNYM ZMIANOM, JEDNAK WSZYSTKIE MIEJSCA I OBIEKTY PRZEWIDZIANE DO ZWIEDZANIA ZOSTANĄ ZACHOWANE, CHOĆ W INNEJ KOLEJNOŚCI.


Powrót