Strona WWW

Indochiny

Tajlandia - Laos - Wietnam - Kambodża

1 Dzień – zbiórka na lotnisku Okęcie o godz. 11.00. Wylot z warszawy o godz. 12.55; przelot do Tajlandii z przesiadką w Amsterdamie - przylot do Amsterdamu 15.00, wylot z AMS 17.25.

 

2 Dzień – Bangkok (D)

Przylot do stolicy Tajlandii – Bangkoku o godz. 10.05. Powitanie przez dziewczęta ubrane w tradycyjne stroje i girlandy orchidei. Transfer to hotelu. Krótki czas na odpoczynek. Zwiedzanie miasta a następnie powitalna kolacja na pokładzie statku – relaksujący rejs po Chao Praya River.

 

3 Dzień – Bangkok (B, D)

Całodzienne zwiedzanie Bangkoku z przewodnikiem: spacer po Dzielnicy Chińskiej, Świątynia Złotego i Leżącego Buddy, Pałac Królewski ze Świątynią Szmaragdowego Buddy. Opcjonalny lunch. Wat Arun - Świątynia Świtu (z zewnątrz). Kolacja w hotelowej restauracji. Wieczorem dla chętnych wizyta w dzielnicy rozrywki – Pat Pong.

 

4 Dzień - Pływający Trag - Kanchanburi (B, D)

Poranny przejazd na Pływający Targ - Damnoen Saduak, mający ponad stuletnią tradycję handlowania z małych łódeczek. Doskonała okazja do degustacji wszelkiego rodzaju owoców. Przejazd do Kanchanaburi, spacer po Moście nad rzeką Kwai. Wizyta w muzeum budowniczych mostu. Przejazd odcinkiem Kolei Śmierci. Zakwaterowanie w hotelu na tratwach ( bez elektryczności ) nad rzeką Kwai. Kolacja w hotelowej restauracji i pokaz tańców birmańskiego plemienia MON.

 

5 Dzień - Kanchanaburi - Ayutthaya - nocny pociąg do Chiang Mai (B, D)

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miejscowości Ayutthaya - dawnej stolicy Syjamu.

Zwiedzanie kompleksu świątyń buddyjskich. Kolacja w Ayutthaya i przejazd pociągiem nocnym na północ Tajlandii, do Chiang Mai ( klasa 1, pociąg klimatyzowany, wagony sypialne z pościelą).

 

6 Dzień - Chiang Mai (B, D)

Przyjazd do stolicy Północnej Tajlandii - Chiang Mai. Śniadanie. Krótki czas na odpoczynek. Zwiedzanie Chiang Mai w obrębie starych murów miasta oraz wzgórze świątynne Doi Suthep, z jedną z najważniejszych świątyń tajskiego buddyzmu. Kantoke dinner and show.

 

7 Dzień - Chiang Mai - Chiang Rai (B, L)

Poranna wizyta w obozie słoni - możliwość uczestniczenia w pokazie tresury tych potężnych

zwierząt. Godzinny trekking na słoniu w dżungli oraz spokojny spływ bambusową tratwą. Lunch.

Przejazd do Chiang Rai, zakwaterowanie w hotelu.

 

8 Dzień - Mea Sai - Złoty Trójkąt - Chiang Sean (B, L)

Wizyta w granicznym miasteczku Mae Sai - opcjonalnie dla chętnych wycieczka na stronę

birmańską. Przejazd w rejon Złotego Trójkąta, gdzie rzeka Mekong tworzy granicę Tajlandii,

Birmy i Laosu. Krotki rejs po Mekongu. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd na nocleg do miejscowości Chiang Sean.

 

9 Dzień - Chiang Khong - Pakbeng (B, L)

Wcześnie rano przejazd na naturalną granicę Tajlandii z Laosem. Po wypełnieniu formalności granicznych, przepłynięcie małą łodzią ‚long-tail’ na stronę laotańską, gdzie czekać już będzie lokalny przewodnik. Lunch w lokalnej restauracji (w drodze do Chiang Khong). Zaokrętowanie na tradycyjnej laotańskiej łodzi i rejs w dół potężnej rzeki Mekong. Po drodze przystanek przy wiosce plemienia Hmong. Popołudniu dopłynięcie do Pakbeng, zakwaterowanie w prostym, ale stylowym hotelu.

 

10 Dzień - Pakbeng - Luang Prabang (B, L)

Po śniadaniu, kontynuujemy rejs Mekongiem. W okolicy, gdzie rzeka Ou spotyka się z Mekongiem znajdują sięsłynne jaskinie Pak Ou. W jaskiniach znajduje się tysiące posążków Buddy. Lunch na pokładzie statku. Następny przystanek to wioska Ban Xang Hai, która znana jest z produkcji laotańskiej whiskey. Późnym popołudniem dopłynięcie do Luang Prabang, zakwaterowanie w hotelu.

 

11 Dzień - Luang Prabang (B, D)

Zwiedzanie Luang Prabang: Pałac Królewski, Wat Xieng Thong, Wat Mai, Wat Visoun, Aham. Panorama miasta i podziwianie zachodu słońca ze wzgórza Mt. Phousi. Kolacja w lokalnej restauracji.

 

12 Dzień – pt - Luang Prabang - Vientiane (B, D)

Wczesnym rankiem udział w ceremonii Alm Giving, podczas której mnisi buddyjscy otrzymują dary (żywność) od lokalnej ludności. Wizyta na lokalnym ryneczku. Śniadanie i transfer na lotnisko, przelot do stolicy Laosu - Vientiane. Zwiedzanie z przewodnikiem: Wat Sisaket, Hor Prakeo, That Luang, Patousai, Wat Simuang. Kolacja w lokalnej restuarcji w pokazem tradycyjnych tańców laotańskich.

 

13 Dzień - Vientiane - Hanoi (B, D)

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Hanoi w Wietnamie. Powitanie przez wietnamskiego

przewodnika. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Przedstawienie tradycyjnych wodnych kukiełek:  Water Puppet Show. Kolacja w lokalnej restauracji.

 

14 Dzień - Hanoi (B, L)

Zwiedzanie stolicy Wietnamu - Hanoi, które jest spokojnym miastem, pełnym zieleni - pięknych drzew i jezior. Posiada bogatą historię i kulturę, co odzwierciedlają jego zabytki; odwiedzimy: Dzielnica Francuska, Mauzoleum Ho Chi Mingh’ a, Pałac Prezydencki i Ogrody Prezydenckie, Świątynię Literatury, Dom na Palach oraz Świątynię na Jednej Kolumnie. W ciągu dnia czas na lunch w lokalnej restauracji. Po południu wizyta w Muzeum Etnograficznym, Tran Quoc Pagoda, Ngoc Son Temple. Przejażdżka rikszą rowerową do najstarszej dzielnicy miasta: Old Quarter.

 

15 Dzień - Hanoi - Halong Bay (B, L, D)

Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą nad Zatokę Halong, wpisaną na listę UNESCO, słynącą z wapiennych skał wynurzających się z turkusowych wód zatoki. Zaokrętowanie na tradycyjnej łodzi ‚Sailing Junk’ i rejs po zatoce, oglądanie wapiennych wysepek i grot. Lunch na pokładzie. Po południu wizyta w lokalnej wiosce rybackiej i możliwość podglądania codziennego życia na wietnamskiej prowincji. Kolacja i nocleg na łodzi.

 

16 Dzień - Halong Bay - Hanoi - Hue (B, D)

Do południa kontynuujemy rejs po zatoce; Island Man’ Head, Tortoise, Bai Tho Mountains. Po południu powrót do Hanoi oraz przelot do Hue. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

 

17 Dzień - Hue - Hoi An (B, L)

Po śniadaniu wizyta w Thien Mu Pagoda, symbolu miasta Hue. Zwiedzanie Królewskiej Cytadeli, gdzie dynastia Nguyen rządziła od 1802 do 1945 roku. Odwiedzimy także lokalny ryneczek. Lunch w lokalnej restauracji oraz dalsze zwiedzanie Hue: Tu Duc, grobowce Khai Dinh. Przejazd do Danang, po drodze przystanek przy Hai Van Pass. Zakwaterowanie w hotelu w Hoi An.

 

18 Dzień - Hoi An - My Son - Sajgon (B, L)

Poranna wycieczka do My Son, które było stolicą i centrum religijnym ludności Cham. Jest to jedno z najcenniejszych odkryć archeologicznych Południowo-Wschodniej Azji, porównywalne z odkryciami w Kambodży - miastem Angkor czy świątyniami w Ayutthaya, Tajlandia. Powrót do Hoi An na lunch. Wizyta w Phuc Kien - domu zgromadzeń, Tan Ky ancient house. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie oraz zakup pamiątek. Wieczorny przelot do Sajgonu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

 

19 Dzień - Tunele Cu Chi - Tay Ninh (B, L)

Wycieczka do słynnych z czasów wojny (1968r.) tuneli Cu Chi, które tworzą labirynty podziemnych korytarzy (ok. 250 km). Wysokość tuneli wynosi od 0,5 m do 1 m, a zatem trzeba je pokonywać ze sporym wysiłkiem. Następnie przejazd do miasteczka Tay Ninh, gdzie znajduje się świątynia Cao Dai - główna świątynia kaodaizmu, religii łączącej elementy buddyzmu z chrześcijaństwem, konfucjonizmem oraz taoizmem. W ciągu dnia lunch. Powrót do Sajgonu.

 

20 Dzień - Sajgon - Siem Reap (B, L, D)

Półdniowe zwiedzanie Sajgonu, w programie m.in.: Reunification Palace - były Pałac Prezydencki,

Katedra Notre Dame, budynek Poczty Głównej, Muzeum Wojny. Spacer wzdłuż ulic Dong Khoi i

Nguyen Hue z widokiem na Ratusz Miejski w Sajgonie. Lunch w lokalnej restauracji. Transfer na

lotnisko - przelot do Kambodży, Siem Reap. Powitanie na lotnisku prze khmerskiego

przewodnika. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

21 Dzień - Siem Reap / Angkor (B, D)

Zwiedzanie starożytnego miasta Angkor i jego świątyń; Preah Koh, Bakong, Lolei, Banteay Srei,

Prasat Kravan, Mebon, Pre Rup. W ciągu dnia opcjonalny lunch. Wieczorem zachód słońca nad Angkor Kolacja z tradycyjnym pokazem Appsara Dance. Powrót do hotelu i nocleg.

 

22 Dzień - Siem Reap / Angkor - Bangkok (B, L)

Dalszy ciąg zwiedzania Angkoru m.in; Bayon, Angkor Thom, Ta Prohm, Angkor Wat. W ciągu dnia lunch. Wieczorem przejazd na lotnisko i przelot do Bangkoku. Transfer do hotelu i nocleg.

 

23 Dzień - Bangkok - Europa (B)

Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy lub możliwość przelotu na jedną z wysp w celu kontynuacji wycieczki.

Powrót do Warszawy o godz. 21.15. Bangkok(10:50) - Paryż(17:10) / Paryż(19:00) - Warszawa(21:15)

 

Cena pakietu:

- przy grupie 10 - 15 pax + pilot: 4 850 USD / osoba

- przy grupie 16 - 20 pax + pilot: 4 080 USD / osoba

 

Pakiet obejmuje:

- transfery klimatyzowanym autokarem

- przejazd nocnym pociągiem Ayutthaya - Chiang Mai

- przeloty lokalne

- zakwaterowanie w hotelach 3/4*, pokoje 2-os.;

- wyżywienie zgodnie ze specyfikacją w programie, gdzie B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja

- zwiedzanie zgodnie z programem wraz z biletami wstępu

- opieka licencjonowanych, lokalnych, anglojęzycznych przewodników

- dodatkowe atrakcje typu pokazy lokalnych strojów i tańców, pokaz tresury słoni, etc

- napiwki dla lokalnej obsługi w Tajlandii

 

Dodatkowe koszty:

- przelot do Bangkoku liniami KLM/Air France – cena: 2890 – 3500 zł *

- wizy do Laosu, Wietnamu i Kambodży

 

Wizę kambodżańską można otrzymać na lotnisku ( ok. 30 USD + 1 zdjęcie )

wizę wietnamską można otrzymać na lotnisku ( 40 USD + 1 zdjęcie )

wizę laotańską przed wylotem lub na przejściu granicznym – do potwierdzenia przed wyjazdem (ok. 25 USD + 2 zdjęcia + ewentualny koszt pośrednictwa wizowego 100 zł/ os )

 

- posiłki poza wymienionymi w programie ( 12-25 USD za posiłek od osoby ),

- napoje do posiłków

- napiwki dla lokalnej obsługi w Laosie, Wietnamie i Kambodży ok. 4,5 USD / os./ dzień

- atrakcje fakultatywne oraz ewentualne opłaty za filmowanie i fotografowanie

- świadczenia nie wymienione w programie

Wiza tajska – obecnie obowiązek wizowy dla obywateli Polski został zniesiony, ale może to ulec zmianie

 

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

 

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 920 USD

 


Powrót