Strona WWW

Indie Święte Miasta

Delhi – Jaipur – fatehpur SIKRI – agra – taj MAHAL–Orcha – Khajuraho- Varanasi - Delhi

 


PROGRAM IMPREZY

1 dzień : Przelot do Indii

Wylot z Warszawy o godzinie ……… (zbiórka na lotnisku 2 godziny wcześniej) z międzylądowaniem w jednej ze stolic europejskich. Przylot do Delhi o godzinie ………….

 

2 dzień: Delhi

Transfer do hotelu. Odpoczynek i śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi – założone w XVII w. przez Szach Dżahana, do XIX wieku pełniło rolę stolicy muzułmańskich Indii; dziś pełna gwaru i kolorytu dzielnica, gdzie można zobaczyć „prawdziwe” życie mieszkańców Delhi, znaleźć wiele meczetów, fortów oraz innych zabytków tego okresu – najwspanialszym z nich jest Red Fort – imponująca XVII-wieczna forteca zbudowana z czerwonego piaskowca, jej mury mają w obwodzie 2 km, z górującą nad nimi Bramą Lahore – symbolem odzyskania niepodległości przez Indie; Dżama Maszid – największy meczet Indii, jego dziedziniec mieści jednocześnie 25 tys modlących się osób; następnie zwiedzanie Radż Gat, położonego w parku nad brzegiem Dżamuny, miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego, zamordowanego w 1948 roku – pomnik to skromna płyta z czarnego marmuru. Po południu zwiedzanie Nowego Delhi - niegdyś było to miasto Imperium Brytyjskiego, zbudowane przez Anglików jako nowa stolica kraju, z rozległymi parkami i szerokimi alejami, znajdują się tu wszystkie budynki rządowe i ambasady – przejazd autokarem przez nowe centrum obok Pałacu Prezydenckiego i Bramy Indii- 42-metrowego łuku triumfalnego, zbudowanego, by uczcić 70 tys. hinduskich żołnierzy, poległych w I wojnie światowej. Następnie zwiedzanie Mauzoleum Humajuna – jest to grobowiec drugiego cesarza z dynastii mongołów, uważany za pierwowzór Tadż Mahalu oraz zespołu Qutab Minar – z najwyższym minaretem ( 76 m ) z początków panowania muzułmańskiego w Indiach w XII w. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

 

3 dzień: Delhi - Dżajpur

Śniadanie. Wyjazd autokarem z Delhi do do Radżastanu, zwanego „Ziemią Władców” – najbarwniejszego regionu Indii, pełnego starych fortów i wspaniałych pałaców dawnych maharadżów. Przejazd do Dżajpuru - „Różowego Miasta” – w 1876 r. maharadża Ram Singh, przygotowując się do wizyty księcia Walii, późniejszego Edwarda VII, polecił pomalować ściany wszystkich budynków na kolor różowy – znak gościnności; Stare Miasto otoczone jest murem z 7 bramami, a szerokie aleje dzielą miasto na równe prostokąty. Kolacja i nocleg w hotelu w Dżajpurze..

 

4 dzień: DŻaJpur

Po śniadaniu pół-dniowa wycieczka do Fortu Amer ( Amber ), tradycyjnie wjazd do Fortu odbywa się na słoniach; Amber- zbudowany przez maharadżę Man Singha pałac- forteca, był niegdyś stolicą Radżastanu, do dziś olśniewa niezwykłą architekturą i bogatym wystrojem wnętrza; w drodze powrotnej do miasta postój na zdjęcia przy malowniczym Pałacu Wodnym, położonym na jeziorze oraz zwiedzanie Królewskiego Gajtoru, gdzie znajdują się grobowce męskich potomków rodziny królewskiej – najbardziej imponujący jest grobowiec Dżaja Singha II z białego marmuru, ozdobiony rzeźbionymi pawiami; po południu zwiedzanie „Różowego Miasta” - jednym z najciekawszych zabytków Dżajpuru jest Hawa Mahal ( Pałac Wiatrów ) – składa się z samej prawie fasady ozdobionej licznymi oknami i balkonami; kolejnym interesującym miejscem jest Królewskie Obserwatorium – Dżantar Mantar, wzniesione w I poł. XVIII w. przez maharadżę Dżaj Singha, wybitnego astronoma; zwiedzanie miejskiego Kompleksu Pałacowego, na który składają się dziedzińce, ogrody i budynki pałacowe, będące mieszanką architektury radżastańskiej i mongolskiej; w jednej części nadal mieszka maharadża wraz z rodziną; powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

 

5 dzień: DŻaJpur – Fatehpur SIKRI - Agra - Red Fort – Tadż Mahal

Śniadanie. Przejazd z Dżajpuru do Fathepur Siki – wspaniałego, ufortyfikowanego miasta –widmo. Zbudowane na pustyni przez cesarza Akbara Wielkiego w ciągu zaledwie roku, przez kolejne 14 lat było stolicą Imperium. Wkrótce potem opustoszało z braku wody, a my do dziś możemy podziwiać mury, pałace i Wielki Meczet ( replika meczetu w Mekce ) z

54-metrową Bramą Zwycięstwa. Dalszy przejazd do Agry. Zwiedzanie najbardziej znanego zabytku Indii - Tadż Mahal – monumentalnego grobowca, symbolu wielkiej miłości cesarza Szach Dżahana do jego ukochanej żony - Mumtaz Mahal. Następnie zwiedzanie Agry, która w XVI i XVII w. w okresie Wielkich Mongołów była stolicą Indii; zwiedzanie Fortu w Agrze, masywnej twierdzy z czerwonego piaskowca, położonego na zachodnim brzegu rzeki Dżamuny; przekształcony przez Szach Dżahana w pałac, stał się jego więzieniem po przejęciu władzy przez syna - Aurangzeba. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

6 dzień:. Agra – Dżansi - Orcza - Kadźuraho

Po śniadaniu transfer na stację kolejową. Przejazd expresem Shatabdi do Dżansi. Przejazd autokarem do malowniczego miasteczka Orcza – zwiedzanie dawnego pałacu maharadżów, potężnej świątyni Lakszmi oraz wizyta na barwnym lokalnym targu. Dalszy przejazd do Khadżuraho, które w X i XI w było świętym miejscem lokalnej dynastii Chandela. W środku dżungli zbudowano wtedy ok. 80 świątyń, z których większość ozdobiona jest pięknymi płaskorzeźbami z erotycznymi scenami z Kamasutry. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

7 dzień: Kadźuraho – Waranasi ( przelot ) - Sarnath

Po śniadaniu zwiedzanie niezwykłych świątyń – największe ich skupisko tworzy tzw. Zachodnią Grupę Świątyń –najbardziej imponujące i najpiękniej ozdobione przedstawieniami hinduskich bóstw to Pasvanatha, Adinatha i Santinatha. Następnie zwiedzanie Wschodniej Grupy Świątyń, wśród których znajdują się także świątynie dżinistów.

Po południu transfer na lotnisko i przelot do Varanasi. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wizyta w świętym mieście buddyzmu – Sarnath – tu Budda miał wygłosić pierwsze kazanie po doznaniu oświecenia; zwiedzanie parku, gdzie znajduje się jedna z najstarszych stup buddyjskich. Kolacja i nocleg w hotelu.

 


8 dzień: Waranasi – przelot do Delhi

Zwiedzanie Waranasi – miasta Sziwy, położonego nad świętą rzeką Ganges - jednego z najświętszych miejsc hinduizmu – pielgrzymi przybywają tu by zanurzyć się w wodach świętej rzeki i zmyć grzechy. Hindusi wierzą, że umierając tutaj wyzwolą się z łańcucha wcieleń, otwierając sobie drogę do nirwany; tu, nad brzegiem świętej rzeki dokonuje się kremacji. Wcześnie rano wyjazd z hotelu – poranny spacer przez pełne pielgrzymów stare miasto, a następnie przejażdżka łódką po Gangesie o wschodzie słońca, kiedy na licznych ghatach ( schodach schodzących bezpośrednio do rzeki ) pielgrzymi rozpoczynają rytualne kąpiele, modlitwy i ofiary. Powrót do hotelu na śniadanie. Ok. południa transfer na lotnisko i przelot do Delhi. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg

 

9 dzień: Delhi

śniadanie, czas wolny w Delhi. Obiadokolacja. Czas na odpoczynek i odświeżenie się ( 1 pokój na 5 osób ).

 

10 dzień: WYLOT DO POLSKI

transfer na lotnisko – wylot o godzinie ……. Przylot do Warszawy o godzinie ……….

 

Cena:

Terminy:

 

Cena zawiera: przelot samolotem, przeloty wewnętrzne; opłaty lotniskowe, transfery hotelowe, transport klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazd expresem Agra-Jhansi, zakwaterowanie w hotelach 4*/ 4*+, wyżywienie: BB ( śniadania w formie bufetu ), zwiedzanie wg programu, wjazd na słoniach do Fortu Amber, ubezpieczenie KL i NW, opiekę pilota- przewodnika, usługi przewodników lokalnych,

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu – 100 USD, obiadokolacji – 150 USD; napiwków – ok. 30 USD, dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji, opłat za zdjęcia i filmowanie, wycieczek fakultatywnych ( tańce radżastańskie – 10 USD; zwiedzanie Tadż Mahal o wschodzie słońca – 25 USD ); wizy indyjskiej ( 225 zł ) i usługi wizowej 100 zł/ os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego – 1000 zł

 

UWAGA! Do wizy indyjskiej należy złożyć 2 zdjęcia kolorowe, wypełnione 2 wnioski wizowe oraz paszport ( z przynajmniej jedną wolną stroną na wbicie wizy, ważny 12 miesięcy od daty wbicia wizy ). Dokumenty należy przesłać do biura na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy. Organizator zastrzega możliwość odwołania pośrednictwa w przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów.

Minimalna ilość uczestników – 20 osób.

Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności

wynikających z tego faktu.

 

PROGRAM jest RAMOWY I MOŻE ULEC DROBNYM ZMIANOM, JEDNAK WSZYSTKIE MIEJSCA I OBIEKTY PRZEWIDZIANE DO ZWIEDZANIA ZOSTANĄ ZACHOWANE, CHOĆ W INNEJ KOLEJNOŚCI.

 


Powrót