Strona WWW

Oferta

BIRMA

Perły Indochin

 

BIRMA

 

Rangun - Mandalay – Mingun -Amarapura– Bagan –Jezioro Inle – Ngapali Beach - Rangun

 

Birma - a raczej Myanmar - to jeden z najbardziej fascynujących krajów Azji Południowo-Wschodniej. Można tu zobaczyć wspaniałe zabytki buddyjskiej kultury, niezwykłe górskie krajobrazy, przyjrzeć się życiu jej mieszkańców. Podczas wyprawy, zobaczą Państwo perłę architektoniczną Rangunu jaką jest bez wątpienia Shwedagon - olbrzymia złota pagoda w centrum miasta, największą atrakcje historycznej Birmy - zespół świątyń w Paganie (Baganie), gdzie na przestrzeni wielu kilometrów kwadratowych jest rozrzuconych ponad dwa tysiące mniejszych i większych świątyń, świadczących o niegdysiejszej potędze królestwa Paganu.

 

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

 

Dzień 1: Warszawa – Rangun   -/-/-

Spotkanie z pilotem na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 7.00. Odprawa bagażowa i paszportowa. Wylot do Doha o godz. 8.55. Przesiadka w Doha 16.35//20.00. Wylot do Rangunu o godz. 20.00 (nocny przelot - posiłki na pokładach samolotów).

 

Dzień 2: Rangun -/L/D

Przylot do Rangunu o godz. 5.30. Formalności wizowo-paszportowe. Transfer do hotelu, wczesny check-in. Odpoczynek. Zwiedzanie Rangunu, który jest miastem stanowiącym mieszankę architektury buddyjskiej ze złotymi pagodami, angielskiej architektury kolonialnej oraz nowoczesności. To miasto ma wiele cech wielkich azjatyckich metropolii, jednak na szczęście nie dorównuje zgiełkiem i natężeniem ruchu Bangkokowi. Odwiedzimy słynną pagodę Kyaukhtatgyi, która mieści 70-metrowy posąg Buddy. Freski na ścianach świątyni przedstawiają sceny z życia Buddy. Lunch. Wizyta w Rarku Kandawgyi, gdzie można podziwiać replikę królewskiej barki oraz piękną panoramę jeziora ze słynną świątynią Shwedagon. W następnej kolejności odwiedzimy tę właśnie perłę architektoniczną Rangunu, będącą jednocześnie największą stupą świata. Przebywając na terenie świątyni można obserwować praktyki religijne buddystów, świadczące o głębokiej religijności mieszkańców tego kraju. Podczas zwiedzania Rangunu nie może zabraknąć wizyty w tradycyjnej herbaciarni.  Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Rangunie.

 

Dzień 3:  Rangun – Mandalay  B/-/D

Po śniadaniu przelot do Mandalay, stolicy Birmy w latach 1857-1885. Zwiedzanie rozpoczniemy od świątyni Mahamuni. Słynie ona z czczonego tu wizerunku Złotego Buddy. Następnie będziemy mieli możliwość podziwiania pracy miejscowych rzemieślników w jednym z warsztatów. Po prezentacji udamy się do pagody Kuthodaw, znanej jako Największa Księga Świata i Klasztoru Shwenandaw z cennymi drewnianymi rzeźbami. Wizyta na wzgórzu Mandalay, gdzie znajduje się pagoda połyskująca milionami maleńkich lusterek, podziwianie spektakularnego zachodu słońca w otoczeniu posągów Buddy, sprzedawców pamiątek oraz lokalnych astrologów przepowiadających przyszłość. W miarę możliwości czasowych przejazd do Ava, które będziemy zwiedzać konnymi bryczkami, zobaczymy m.in. najstarszy w regionie drewniany klasztor. Kolacja w lokalnej restauracji. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w Mandalay. 

 

Dzień 4: Mingun – Amarapura B/-/D

Po śniadaniu wycieczka statkiem spacerowym do Mingun. Największą atrakcją tego starego miasta jest ogromna, nadgryziona zębem czasu pagoda Mingun Paya - nieukończona pagoda króla Bodawpayi z Amarapury (jej budowę przerwała w 1819 roku śmierć króla Bodawpaya. Miała być największą świątynią na świecie. W czasie trzęsienia ziemi budowla (50 m wysokości) pękła na pół i tak pozostała. Dla tej niedokończonej pagody król kazał odlać dzwon używany do dziś, który waży 87 ton, ma 3,7 m wysokości i jest największym nie pękniętym dzwonem świata. Zobaczymy również spiralną białą pagodę Hsinbyume Paya (z 1816 r), której siedem falistych tarasów symbolizuje siedem wzgórz wokół kosmicznej hinduskiej góry Meru - centrum Wszechświata.Powrót łodzią do Mandalay.

Po południu zwiedzanie Miasta Nieśmiertelności jak nazywa się Amarapurę. Amayabuya była dawniej samodzielnym miastem, założonym w 1783r. Była rezydencją królewską i stolicą kraju do roku 1823 oraz ponownie w latach 1837-57. W 1810 r. została zniszczona przez pożar, a w 1839r. Przez trzęsienie ziemi, co doprowadziło do jej upadku. Zobaczymy Most U Bein, który ma 1,2 km długości i prowadzi do ruiny Pałacu Inwa i klasztorów. Widok tego mostu jest jednym z najbardziej znanych widoków Birmy. Okazja do zrobienia wspaniałych zdjęć. Kolacja w hotelu. Nocleg w Mandalay.

 

Dzień 5:  Mandalay – Bagan    B/L/D

Po śniadaniu transfer szybką łodzią do Bagan.

Po przyjeździe rozpoczniemy eksplorację jednego z najpiękniejszych miast nie tylko w Azji ale i na świecie.

Bangan było stolica królestwa w XI-XIII wieku. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Bagan.

 

Dzień 6:  Bagan B/L/D

O świcie (fakultatywnie – dodatkowa opłata ok. 280 USD) lot balonem o wschodzie słońca nad równiną Baganu pokrytą setkami świątyń. Lecąc nad Bagan zobaczymy sylwetki niezliczonych świątyń. Do czasów współczesnych w dobrym stanie zachowały się tylko niektóre z tych świątyń; niezwykłe wrażenie sprawia widok całej równiny usianej licznymi pagodami o różnych kształtach i rozmiarach. Powrót do hotelu na śniadanie.

 

Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych pagód i świątyń, z których każda jest niepowtarzalna i jedyny w swoim rodzaju. Pagan to jedyne miejsce na świecie, gdzie na pow. 40 km kwadratowych zachowanych jest 2229 świątyń (niegdyś było ich 12 tys.), a świątyń jest więcej niż ludzi, którzy żyją w czterech wioskach. Między XI a XIII wiekiem, mieszkało tu 200 tys. mieszkańców. Zwiedzanie złotej stupy Shwezigon Pagoda, Wetkyi-in Gubyaukkyi Temple – świątynia znajduje się w jaskini i jest ozdobiona pięknymi freskami oraz elegancka Htilominlo Temple z piekną dekoracją stiukową. Lunch a następnie wizyta w warsztacie wyrobów z laki. Ananda Temple. Przejazd bryczką do świątyń Sulamuni i Dhammayangyi oraz najwyższej w Bangan Thatbyinnyu Temple. Następnie udamy się na taras widokowy, aby podziwiać zachód słońca nad równiną Bangan. Kolacja w hotelu. Nocleg w Bagan.

 

Dzień 7: Jezioro Inle         B/L/D

 

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Mandalay i przelot do Heho. Po przylocie przejazd do Nyaugshwe, nazywanego „bramą Inle”. Po drodze wizyta w klasztorze Shwe Yan Pyay z olbrzymią kolekcją wyobrażeń Buddy. Rejs po jeziorze Inle - gdy spojrzy się na jezioro Inle, ma się wrażenie, że granica między ziemią a wodą uległa zatarciu. Domy, klasztory i farmy wynurzają się z wody, a zamiast riksz motorowych i wozów konnych pływają łodzie. Obszar jeziora Inle zamieszkują głównie rybacy z plemienia Intha, nazywający siebie "Dziećmi Jeziora". Rybacy z jeziora Inle znani są z nietypowej techniki wiosłowania. Stojąc na rufie na jednej nodze, drugą podtrzymują wiosło. Ale to co najbardziej fascynuje przybyszów, to pływające wyspy (Kyun myaw). Na bambusowych rusztowaniach przysypanych mułem wydobytym z dna jeziora mieszkańcy zbudowali domy na palach, szkoły, świątynie a nawet pola uprawne. Wokół jeziora znajduje sięć około 100 klasztorów i prawie 1000 stup. Motorówka płynąc wąskimi przesmykami, wśród szuwarów, zawozi nas do Popłyniemy do Phaung Daw Oo Pagoda , głównego sanktuarium nad Jeziorem Inle, kryjącego wiele 5 pozłącanych wizerunków Buddy. Lunch w Inle Heritage Restaurant. Następnie odwiedzimy wioskę Indein, która połączona jest kanałem z jeziorem Inle. Bezpośrednio za wioską znajduje się pierwsza grupa zrujnowanych stup znanych jako Nyaung Ohak („W cieniu figowców bengalskich” – świętych drzew pod którymi medytował Budda). Są to zatopione w zielonej dżungli ruiny na których wciąż można zobaczyć stiukowe ornamenty przedstawiające mityczne zwierzęta i postacie. Z Nyaung Ohak po zadaszonych schodach dotrzemy do Shwe Inn Thein Paya, kompleksu zniszczonych przez bardzo wilgotny klimat 1054 stup, pochodzących w większości z XVII i XVIII wieku. Część z nich jest w bardzo złym stanie, inne są w trakcie rekonstrukcji ale są i takie które wyglądają jakby wybudowano je wczoraj. Ze szczytu wzgórza roztaczają się wspaniałe widoki na jezioro i dolinę.   Kolacja i nocleg nad Jeziorem Inle.

 

Dzień 8: Jezioro Inle - Ngapali           B/-/D

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Heho i przelot do Thandwe. Przylot w godzinach południowych, transfer do hotelu w Ngapali. Kolacja. Nocleg w Ngapali.

 

Dzień 9-10: Ngapali                       B/-/D

Pobyt w hotelu, wypoczynek, czas wolny, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych. Śniadania, kolacje i noclegi w hotelu w Ngapali.

 

Ngapali – to turkusowa woda, biały piasek, zielone palmy..., wszystko, czego można oczekiwać po tropikalnej plaży. Niewielu jeszcze turystów tu dociera, więc infrastruktura nie jest przesadnie bogata, ale amatorzy pustych, dzikich plaż będą się czuć jak w raju. W wolnych chwilach można pokręcić się po okolicznych wioskach, albo wynająć łódź i zwiedzić pobliskie wyspy.

 

Dzień 11: Ngapali – Rangun    B/L/D

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Thandwe, przelot do Rangun. Po przylocie odbędziemy przejażdżkę ulicami stolicy, podziwiając kolonialna architekturę miasta, a następnie czeka nas spacer, który rozpoczniemy do Poczty, obok Hotelu Stand, przez Ogrody Mahabandoola, do Pomnika Niepodległości i Sule Paya Pagoda. Zobaczymy także kolorowe i gwarne dzielnice chińską Chinatown  i hinduską Little India. Lunch. Następnie okazja do zakupów na najbarwniejszym bazarze Yangon czyli na Bogyoke Aung San Market . Na koniec wizyta w pagodzie Botahtaung, bardzo ważnej dla Birmańczyków ze względu na tysiąc relikwii Budddy. Kolacja pożegnalna. Nocleg w hotelu w Rangun.

 

Dzień 12:  Rangun - Doha        B/-/D

Sniadanie w formie pakietu, transfer na lotnisko w Rangun. Odprawa bagażowa i paszportowa. Wylot do Doha o godz. 7.40. Przylot do Doha o godz.11.55.


 

Formalności paszportowe, a następnie wycieczka pozwalająca poznać największe atrakcje stolicy Kataru – Doha oraz lokalną przyrodę i kulturę: pustynne safari oraz city tour w Doha

Transfer klimatyzowanym autobusem do miejsca, gdzie przesiądziemy się do 6 –osobowych samochodów terenowych. Następnie doświadczeni kierowcy zabiorą nas na ekscytującą wyprawę na pustynię, nazywaną „nurkowaniem na wydmach”. Czekają nas emocjonujące zjazdy z najwyższych wydm, wizyta w strefie w pobliżu granicy z Arabią Saudyjską, zwanej Wewnętrznym Morzem” , z postojami na zdjęcia. Powrót do Doha i kolacja w Plaza Inn ( bufet ). Czas wolny na odpoczynek i zakupy. Następnie city tour, pozwalający poznać stolicę Kataru – przejazd nadbrzeżną promenadą – Corniche do West Bay. Wizyta w Centrum Kulturalnym Katara.

Przejazd do Porto Arabia Boardwalk & Marina, a na zakończanie wizyta na tradycyjnym bazarze – Souq Waqif.

Powrot na lotnisko o 23.00.

 

Dzień 13: 18.11.2018 - Warszawa              

Odprawa paszportowa, wylot do Warszawy o godz. 01.45.Przylot do Warszawy o 5.45.

 

Termin: 06.11 – 18.11.2018

             

Cena: 

przelot Warszawa -Bangkok - Rangun – Warszawa + ubezpieczenie – 3300 zł

( zależnie od ceny przelotu w momencie zamówienia )

 

Cena pakietu USD:

Min 6 os. 3530 USD

Min 9 os. 3450 USD

Min. 12 os. 3090 USD

Min.15 os. 2900 USD

 

 

Cena obejmuje:

 • przeloty międzykontynentalne samolotami rejsowymi na trasach Warszawa / Doha/ Warszawa z opłatami lotniskowymi. bagażowymi i podatkami na przelotach międzykontynentalnych,
 • wiza wjazdowa do Birmy, 
 • 4 przeloty wewnętrzne w Birmie zgodnie z programem: Rangun-Mandalay; Bagan-Heho; Heho- Thandwe; Thandwe-Rangun wraz z opłatami lotniskowymi na przelotach wewnętrznych w Birmie,
 • 11 noclegów w hotelach 4* wg oferty: 3 noclegi w Rangun, w tym wczesne zakwaterowanie, 2 noclegi w Mandalay, 2 noclegi w Bagan, 1 nocleg nad Jeziorem Inle, 3 noclegi w Nagpali,.
 • wyżywienie zgodnie z programem – kuchnia lokalna (B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja),
 • przejazdy klimatyzowanym busem podczas realizacji programu w Birmie,
 • transfery lotnisko / hotele / lotnisko w Birmie zgodnie z programem
 • transfer szybką łodzią Mandalay - Bagan
 • wynajęcie łodzi podczas rejsu po Jeziorze Inle,
 • jazda bryczkami podczas zwiedzania świątyń w Bagan i Ava,
 • wycieczki i atrakcje zgodnie z programem,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • lokalni/licencjonowani przewodnicy z j.angielskim podczas realizacji programu objazdowego,
 • opieka pilota/tłumacza,
 • lokalne podatki i opłaty rządowe w Birmie
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz koszty leczenia na czas wyjazdu.
 • Zwiedzanie Doha: transfery z /na lotnisko, transport klimatyzowanym busem, pustynne safari samochodami terenowymi 4x4, obiadokolacja, city tour w Doha.

 

Cena nie obejmuje:

 • wydatków osobistych, upominków i pamiątek oraz opłat za filmowanie i fotografowanie,
 • napojów do lunchów i kolacji,  
 • zwyczajowych napiwków dla lokalnej obsługi,
 • lotu balonem w Bagan

    290 USD/os.     grupa min. 4 osoby płacące 

    280 USD/os.     grupa 5 – 11 osób płacących

    270 USD/os.     grupa od 12 osób płacących

            UWAGI 

 

            1/ W przypadku grupy, konieczna jest rezerwacja w/w usługi ze znacznym wyprzedzeniem

Powrót