Strona WWW

Oferta

WŁOCHY - Alpejskie Jeziora
 Wycieczka do Włoch

Jez. Garda – Mediolan - Jeziora

Alpejskie – Cinque Terre

 

 

 

1 dzień: przejazd do Włoch
Zbiórka uczestników….. Wyjazd autokarem przez Polskę, Czechy i Austrię do Włoch. Przejazd  do hotelu w ok. Padwy. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: Jez. Garda - MALCESINE – MONTE BALDO - SIRMIONE
Sniadanie. Przejazd nad JEZIORO GARDA, największe i najpopularniejsze jezioro włoskie. Droga wiedzie do położonego na cyplu SIRMIONE z bajkowym zamkiem rodziny Scaligerich. Spacer po miasteczku. Przejazd do MALCESINE, urokliwej miejscowości wśród zielonych wzgórz, z piękną starówką uważaną za najpiękniejszą nad Gardą. Nad miasteczkiem góruje twierdza rodu Scaglieri z XIII w., gdzie był więziony w 1786 r. Goethe. Spacer po centrum. Wjazd linową koleją gondolową na MONTE BALDO (1760 m n.p.m.) skąd rozpościera się piękny widok na jezioro i okolicę. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg


3 dzień: Werona –MEDIOLAN
Śniadanie. Przejazd do Werony, zwiedzanie miasta: Piazza Bra z imponującą arena z I wieku, spacer po mieście: Piazza Delle Erbe z fontanną Madona Verona i Torre dei Lamberti, Dom Julii, kościół Santa Maria Antica z pomnikami/grobowcami dawnych lokalnych władców (ród Scaligeri), Arco dei Gavi - rzymski łuk triumfalny z I w. n.e. i Brama Borsarich. Wyjazd do MEDIOLANU – kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza del Duomo miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, fakultatywnie: wjazd windą lub wejście schodami na jej dach, skąd roztacza się widok na miasto i Alpy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie – La Scala. Czas wolny. Castello Sforzesco. Przejazd do hotelu w okolicy Mediolanu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

 

4 dzień: Jezioro Maggiore

Śniadanie. Rejs na wyspy Borromejskie:  Isola Bella z barokowym pałacem i przepięknymi tarasowymi ogrodami z licznymi rzeźbami i fontannami, Isola dei Pescatori, która jako jedyna jest zamieszkana, a jej mieszkańcy trudnią się głównie rybołówstwem, Isola Madre z pałacem z XVI wieku i ogrodami angielskimi. Rejs daje także możliwość podziwiania wspaniałych alpejskich krajobrazów w otoczeniu największego z podalpejskich jezior – Lago Maggiore. Powrót do Stresy. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

5 dzień: COMO – JEZIORO COMO – BELLAGIO
Śniadanie. Przejazd do miasta COMO, rodzinnego miasta Pliniusza Starszego i Pliniusza Młodszego oraz Alessandro Volta. Spacer po centrum z piękną katedrą. Wjazd kolejka na Brunate. Rejs do BELLAGIO, najpiękniejszego kurortu nad JEZIOREM COMO, słynącego ze wspaniałych rezydencji. Czas wolny. Rejs do Tremezzo i powrot autokarem do hotelu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

6 dzień: Szwajcaria: Locarno - Lugano
Śniadanie. Przejazd do Locarno ( ewentualnie do Domodossola, a następnie panoramicznym pociągiem do Locarno - ok. 2 godz. – koszt dodatkowy ok. 45 euro ),  wzdłuż głębokich przepaści i skalnych uskoków, przez malownicze doliny i wysokie mosty, obok wąwozów, wodospadów, winnic i plantacji kasztanów. Spacer po wąskich uliczkach starego miasta.  Kontynuujemy naszą podróż do Lugano - spacer i wjazd kolejką na Monte San Salvatore. Powrót do hotelu w okolicy Mediolanu. Obiadokolacja, nocleg.

 

7 dzień: GENUA – RAPALLO – PORTOFINO
Śniadanie. Przyjazd do GENUI. Zwiedzanie: gotycka katedra San Lorenzo, dom Krzysztofa Kolumba, Piazza del Ferrari z teatrem San Carlo i Palazzo Ducale, via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Przejazd do RAPALLO, spacer po kurorcie z wielką przystanią i ładnym starym miastem. Następnie wizyta w słynnym kurorcie PORTOFINO, malowniczym miasteczku na przylądku Monte di Portofino, otoczonym cyprysami i oliwkami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

8 dzień:  Cinque Terre

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Cinque Terre, obejmującego 5 górskich miasteczek usytuowanych na stromych skałach na Wybrzeżu Liguryjskim ( na liście Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO ). W programie przejazdy pociągiem z La Spezia do Vernazza i następnie do Monterosso oraz zwiedzanie tych urokliwych miasteczek. Kolejnym punktem programu będzie rejs stateczkiem wzdłuż malowniczego wybrzeża, pozwalający podziwiać urokliwe miasteczka Cinque Terre z wody. Następnie powrót pociągiem do La Spezii. W trakcie zwiedzania, w jednym z miasteczek, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Bergamo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

 

9/10 dzień: powrót do Polski

Sniadanie. Wyjazd do Polski. Powrót do Krakowa w późnych godzinach nocnych.

 

 

TERMIN: 22.05 – 30/31.05.2020

 

 

Cena

dla grupy min. 30 osób:   1490 zł + 390 €

dla grupy min. 35 osób:   1330 zł + 380 € 

dla grupy min. 40 osób:   1190 zł + 365 €

 

Cena obejmuje:

transport komfortowym autokarem; 8 noclegów w hotelach 3* – pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami   ♦ Wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji; taksy klimatyczne; opieka pilota-przewodnika ♦ Ubezpieczenie NNW i KL ♦ VAT

 

Cena nie obejmuje kosztów programowych: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz parków narodowych, przewodników lokalnych, ewentualnej komunikacji miejskiej – ok. 170 euro

 

Napoje do obiadokolacji oprócz wody płatne indywidualnie

Dopłata do pokoju 1-osobowego – 150 euro

 

UWAGA!!! Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i w muzeach.

 

 

Powrót