Strona WWW

Szczególnie polecamy

26.03.2019

Camino Frances

Pieszo szlakiem św. Jakuba z Sarria do Santiago de Compostela

 

CAMINO FRANCES

 

Francuska Droga świętego Jakuba jest zdecydowanie najpopularniejszym szlakiem spośród szlaków jakubowych w Hiszpanii. Często mówiąc o Camino de Santiago wielu ma na myśli właśnie szlak francuski, mimo że nie jest on, ani najstarszym, ani jedynym. Bywa natomiast zamiennie nazywany Ruta Interior, szlakiem głównym bądź po hiszpańsku Camino de Santiago Francés.

Pierwszy i najstarszy przewodnik (V księga Liber Calixtinus ) po Drodze świętego Jakuba opisuje trasę pokrywającą się mniej lub więcej z przebiegiem dzisiejszego szlaku francuskiego. Szlak francuski jest najbardziej obleganym z pątniczych dróg w Hiszpanii. Stąd m.in. ma najlepiej rozwiniętą logistykę w postaci schronisk i usług około pielgrzymkowych, czyli np. firm podwożących bagaż i pielgrzymów.

Równocześnie to właśnie na szlaku francuskim spotkamy najwięcej atrakcji historycznych i turystycznych. Piękne mosty z czasów rzymskich, wczesnośredniowieczne kolegiaty czy imponujące katedry w Burgos lub Leon, stare opactwa oraz lokalne tradycje typu San Fermin w Pamplonie.

 

 Etapy:

1.     Sarria – Portomarín – 22,4 km

2.     Portomarín – Palas de Rei – 25 km

3.     Palas de Rei – Arzúa – 28,8 km

4.     Arzúa – Pedrouzo – 19,1 km

5.     Pedrouzo – Santiago de Compostela – 20 km

Razem: 115 km

 

Program:

 

1 dzień: Kraków - Lourdes

Zbiórka i przejazd na lotnisko na lotnisku Balice o godz. 15.30. Wylot o godz. 17.20. Przylot do Lourdes o godz. 20.05. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień: Lourdes

śniadanie, Msza Św. i zwiedzanie Sanktuarium:  Grota Massabielle - miejsce objawień, Bazyliki Górna i Różańcowa, Krypta; droga krzyżowa; zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty: młyn Boly, Cachot, Oratorium; czas wolny – możliwość kąpieli w basenach z wodą ze źródełka, które wytrysnęło podczas jednego z objawień i uczestniczenia w Procesji Eucharystycznej z błogosławieństwem chorych; obiadokolacja, wieczorna procesja ze świecami, nocleg.


3 dzień: bilbao – lugo

Msza Święta. Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd z Lourdes. Następnie przejazd przez Kraj Basków do Bilbao. Panorama centrum i spacer po nadbrzeżnej promenadzie przy niezwykłym Muzeum Guggenheima.

Dalszy przejazd do hotelu w ok. Lugo. Obiadokolacja. Nocleg.

 

4 dzień: Sarria – Portomartin

Msza św., śniadanie. Przejazd do Lugo, gdzie w katedrze Mszą św. rozpoczniemy naszą pieszą pielgrzymkę do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Po mszy przejazd do miejscowości SARRIA, która jest najpopularniejszym miejscem, w którym pielgrzymi szlaków jakubowych w Hiszpanii rozpoczynają swoją wędrówkę. W ostatnich latach co 4 pielgrzym zaczynał swoje Camino właśnie tutaj. Przejście trasy 1 dnia pieszej pielgrzymki - ok 21 km do Portomarin. Po południu zbiórka w Portomartin i powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

5 dzień: Portomartin – Palas de Rei

Śniadanie. Wyjazd na szlak. Portomarin - Palas de Rei - ok 24 km. Po południu zbiórka w Palas de Rei i powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

6 dzień: Palas de Rei – Arzua

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na szlak. Palas de Rei - Arzua - ok 28 km. Po południu zbiórka w Arzua i przejazd do hotelu w ok. Santiago de Compostela na obiadokolację i nocleg.

 

7 dzień: Arzua – O Pedrouzo

Śniadanie. Wyjazd na szlak. Arzua - O Pedrouzo - 21km. Zbiórka w O Pedrouzo i przejazd do hotelu na obiadokolację.

 

8 dzień: O Pedrouzo – Santiago de Compostela

Po śniadanie i przejazd do O Pedrouzo – przejście do Santiago de Compostela [ 20 km]. Nawiedzenie Katedry z grobem św. Jakuba Apostoła - Msza św. w Sanktuarium – zakończenie pieszej pielgrzymki. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

9 dzień: Santiago de Compostela
Śniadanie. Przed południem czas wolny, aby udać się do biura pielgrzyma po compostellę. O godz. 12:00 w katedrze msza dla pielgrzymów. Po mszy czas wolny. Możliwość wyjazdu do Finisterra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

10 dzień: Porto – Warszawa – powrót do Zamościa

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Portugalii, do miasta Porto. Przejazd na lotnisko w Porto i wylot do Polski o godz. 15.20. Przylot na lotnisko w Modlinie o godz. 19.55. Msza Św. Powrót autokarem do Zamościa.

Termin:  28.06 -08/09.07.2020

  

Cena

Grupa 30 os – cena: 1930 zł + 450 €

Grupa 35 os – cena: 1870 zł + 430 €

Grupa 40 os – cena: 1850 zł + 400 €

 

Cena zawiera: Przejazd autokarem na lotnisko. Przelot samolotem Kraków-Lourdes / Porto -Warszawa, opłaty lotniskowe i bagażowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem w Hiszpanii i Portugalii, 9 noclegów w hotelach 3* i domach pielgrzyma, 9 śniadań, 9 obiadokolacji, opieka pilota, VAT, paszport pielgrzyma.

Cena nie zawiera: biletów wstępu i usług przewodników lokalnych – 50 euro ( płatne u pilota na miejscu ), napojów do obiadokolacji.

 

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i w muzeach.

 


Aktualności

Najbliższe wyjazdy:


Zima, zima, zima !

Otwarcie sezonu narciarskiego 2019/20 w Val di Sole, pięknej i kochanej przez narciarzy Dolinie Słońca !

14.12 - 21.12.2019

Zapraszamy !!!!

Targi IBTM Barcelona

W dniach 19.11-21.11.2019 odbędzie się kolejna edycja targów turystycznych IBTM w Barcelonie. To ważne miejsce spotkań partnerów branży MICE & Incentives. Po raz kolejny nasze biuro zostało zaproszone na te prestiżową imprezę.

 

ARCHIWUM:


VII Targi Turystyki Religijnej IWRT Fatima

W marcu odbyła się VII edycja targów turystycznych IWRT. Miejscem spotkania przedstawicieli sektora turystyki religijnej z całego świata była, piękna o każdej porze roku, Fatima. Po raz kolejny nasze biuro zostało zaproszone na te prestiżową imprezę.

 


 

 


Cypr
15.02 – 22/23.02.2019 
8 dni
Zobacz więcej >
WŁOCHY - Alpejskie Jeziora
22.05 – 30/31.05.2020
9/10 dni
Zobacz więcej >
Camino Frances
28.06 -08/09.07.2020
11 dni
Zobacz więcej >
BIRMA
06.11 – 18.11.2020
12 dni
Zobacz więcej >

Last minuteInne oferty