Strona WWW

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela


Lizbona - Estoril - Przylądek Roca - Sintra –Fatima –Tomar - Batalha – Alcobaça – Nazare - Coimbra – Porto – Santiago de Compostella – Pontevedra – Fatima - Lizbona

PROGRAM IMPREZY:

 

1 dzień warszawa - LIZBONA

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Warszawa-Okęcie na 2 godz. przed wylotem. Wylot o godz. ... Przylot do LIZBONY o godz. ……. Transfer do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

2 dzień Lizbona – Estoril – Cabo da Roca – SINTRA - FATIMA

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii – LIZBONY - miasta, położonego u ujścia rzeki Tag do Atlantyku; zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św.Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, Praca do Comercio nad brzegiem Tagu, Dolne Miasto z Placem Rossiò, dzielnica Belèm z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata oraz Wieżą Betlejemską. Przejazd do jednego z najpiękniejszych kurortów Costa de Lisboa – Estoril - spacer a następnie przejazd na Przylądek Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy; piękna panorama klifowego wybrzeża ( na miejscu istnieje możliwość wykupienia certyfikatu potwierdzającego pobyt ).Przejazd do SINTRY – letniej stolicy władców Portugalii, gdzie od wieków wznosili wypoczynkowe rezydencje, zwiedzanie jednego z pałaców. Przejazd do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

3 dzień FATIMA

Śniadanie, Msza Sw. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorne nabożeństwo różańcowe i procesja światła. Nocleg.

 
4 dzień FATIMA – ALJUSTREL – Valinhos - TOMAR – FATIMA

Śniadanie. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Po południu zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

5 dzień FATIMA – BATALHA – ALCOBAçA – NAZARE - FATIMA

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich ( światowa listę UNESCO ). Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

6 dzień FATIMA - PORTO - COIMBRA – Santiago de Compostela

Śniadanie. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, zwiedzanie Uniwersytetu ( najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii ), Starej Katedry, Nowego Klasztoru Św. Klary. Wyjazd do Porto. Zwiedzanie PORTO – miasta położonego po dwóch stronach ujścia rzeki Duero, połączonych mostami o ciekawej konstrukcji - zwiedzanie starego centrum i wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, z których słynie Porto. Przejazd do Hiszpanii. Zwiedzanie katedry Św. Jakuba w Santiago de Compostela, które jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 dzień SANTIAGO – PONTEVEDRA -  FATIMA

Śniadanie. Czas wolny w Santiago. Przejazd do sanktuarium w Pontevedra, gdzie s. Łucja przebywała w nowicjacie i gdzie w 1925 r miała kolejne objawienia. Powrót do Fatimy, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

8 dzień LIZBONA – Warszawa

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski o godz. 11.15. Przylot do Warszawy o godz. 16.10 

 

Terminy:


 

Cena: 1.990 zł + 385 € 

 

Cena zawiera: przelot samolotem Warszawa-Lizbona-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazd klimatyzowanym autokarem, 7 noclegów w hotelach / pensjonatach, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opieka pilota, VAT

Cena nie zawiera: biletów wstępu i usług przewodników lokalnych – ok. 60 euro, napojów do obiadokolacji.

 

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i w muzeach.


Powrót