Strona WWW

BIRMA

 BIRMA

Perła Indochin

 

Bangkok - Mandalay – Mingun -Amarapura– Bagan – Mt.Popa –Jezioro Inle – Ngapali Beach - Rangun

 

Birma - a raczej Myanmar - to jeden z najbardziej fascynujących krajów Azji Południowo-Wschodniej. Można tu zobaczyć wspaniałe zabytki buddyjskiej kultury, niezwykłe górskie krajobrazy, przyjrzeć się życiu jej mieszkańców. Podczas wyprawy, zobaczą Państwo perłę architektoniczną Rangunu jaką jest bez wątpienia Shwedagon - olbrzymia złota pagoda w centrum miasta, największą atrakcje historycznej Birmy - zespół świątyń w Paganie (Baganie), gdzie na przestrzeni wielu kilometrów kwadratowych jest rozrzuconych ponad dwa tysiące mniejszych i większych świątyń, świadczących o niegdysiejszej potędze królestwa Paganu.

 

 

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

 

 

Dzień 1: Warszawa – Bangkok         -/-/-

Spotkanie z pilotem na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa bagażowa i paszportowa, przelot do Tajlandii z przesiadką w Doha (nocny przelot do Bangkoku - posiłki na pokładach samolotów).

 

 

Dzień 2: Bangkok       -/-/-

Przylot Bangkoku nazywanego bramą do Azji – to miasto światowej sławy z wieloma obliczami: 10 milionowa stolica Tajlandii, najnowocześniejsze wieżowce i domy towarowe, liczne rynki uliczne, sąsiadują tutaj z licznymi zabytkami sztuki i malowniczymi świątyniami. Po przylocie do Bangkoku transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Odpoczynek. Czas wolny lub powitalna kolacja na pokładzie statku – relaksujący rejs po Chao Praya River ( płatne dodatkowo - cena: ok. 40 USD / os.). Ewentualnie wycieczka do dzielnicy handlowej – czas na zakupy, smakowanie atmosfery miasta, które nigdy nie zasypia. Nocleg w hotelu w Bangkoku.

 

 

Dzień 3: Bangkok – Mandalay         Ś/-/K

Po śniadaniu przelot do Mandalay, stolicy Birmy w latach 1857-1885. Zwiedzanie rozpoczniemy od świątyni Mahamuni. Słynie ona z czczonego tu wizerunku Złotego Buddy. Następnie będziemy mieli możliwość podziwiania pracy miejscowych rzemieślników w jednym z warsztatów. Następnie przejazd do Ava, które będziemy zwiedzać konnymi bryczkami, zobaczymy m.in. najstarszy w regionie drewniany klasztor.Przejazd do hotelu w Mandalay i zakwaterowanie. Po odpoczynku udamy się do pagody Kuthodaw, znanej jako Największa Księga Świata i Klasztoru Shwenandaw z cennymi drewnianymi rzeźbami. Wizyta na wzgórzu Mandalay, gdzie znajduje się pagoda połyskująca milionami maleńkich lusterek, podziwianie spektakularnego zachodu słońca w otoczeniu posągów Buddy, sprzedawców pamiątek oraz lokalnych astrologów przepowiadających przyszłość. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Mandalay.

 

 

Dzień 4: Mingun – Amarapura          Ś/L/K

Po śniadaniu wycieczka statkiem spacerowym do Mingun. Największą atrakcją tego starego miasta jest ogromna, nadgryziona zębem czasu pagoda Mingun Paya - nieukończona pagoda króla Bodawpayi z Amarapury (jej budowę przerwała w 1819 roku śmierć króla Bodawpaya). Ukończono tylko podstawę o bokach długości 72 m każdy a najniższy taras mierzy 140 m. Stupa miała mieć 152 m wysokości i miała być największą na świecie. W czasie trzęsienia ziemi budowla (50 m wysokości) pękła na pół i tak pozostało. Dla tej niedokończonej pagody król kazał odlać dzwon używany do dziś, który waży 87 ton, ma 3,7 m wysokości i jest największym nie pękniętym dzwonem świata. Zobaczymy również spiralną białą pagodę Hsinbyume Paya (z 1816 r), która wygląda jak biały tort, której siedem falistych tarasów symbolizuje siedem wzgórz wokół kosmicznej hinduskiej góry Meru - centrum Wszechświata.

Lunch na pokładzie i kontynuacja podróży do Sagaing, gdzie na Świętym Wzgórzu znajduje się jedno z waznych centrów religijnych, z licznymi świątyniami. Rezyduje to ok. 3000 mnichów oraz 100 ośrodków medytacji.

Następnie wizyta na lokalnym targu, gdzie można znaleźć charakterystyczną ceramikę, srebro i inne wyroby.

Po południu zwiedzanie Miasta Nieśmiertelności jak nazywa się Amarapurę. Amayabuya była dawniej samodzielnym miastem, założonym w 1783r. Była rezydencją królewską i stolicą kraju do roku 1823 oraz ponownie w latach 1837-57. W 1810 r. została zniszczona przez pożar, a w 1839r. Przez trzęsienie ziemi, co doprowadziło do jej upadku. Zobaczymy Most U Bein, który ma 1,2 km długości i prowadzi do Kyauktawgyi Paya, Pahtodawgyi, ruiny Pałacu, klasztor Kyaw Aung San Hta Kyaung.

Powrót statkiem spacerowym do Mandalay. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Mandalay.

 

Dzień 5: Mandalay – Bagan Ś/L/K

Po śniadaniu transfer szybką łodzią do Bagan.

Po przyjeździe rozpoczniemy eksplorację jednego z najpiękniejszych miast nie tylko w Azji ale i na świecie.

 

Bangan było stolica królestwa w XI-XIII wieku. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Bagan.

 

Dzień 6: Bagan           Ś/L/K

 

O świcie (fakultatywnie – dodatkowa opłata ok. 280 USD) lot balonem o wschodzie słońca nad równiną Baganu pokrytą setkami świątyń. Lecąc nad Bagan zobaczymy sylwetki niezliczonych świątyń. Do czasów współczesnych w dobrym stanie zachowały się tylko niektóre z tych świątyń; niezwykłe wrażenie sprawia widok całej równiny usianej licznymi pagodami o różnych kształtach i rozmiarach. Powrót do hotelu na śniadanie.

 

Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych pagód i świątyń, z których każda jest niepowtarzalna i jedyny w swoim rodzaju. Pagan to jedyne miejsce na świecie, gdzie na pow. 40 km kwadratowych zachowanych jest 2229 świątyń (niegdyś było ich 12 tys.), a świątyń jest więcej niż ludzi, którzy żyją w czterech wioskach. Między XI a XIII wiekiem, mieszkało tu 200 tys. mieszkańców. (m.in. Thatbyinnyu, Dhammayangyi, Sulamuni, Kone Baung, Tayoke Pyay, Shwezigon PagodaWetkyi-in Gubyaukkyi TempleManuha Temple, Nanpaya, Ananda Temple. Podczas zwiedzania przejazd bryczką. Wizyta w warsztacie wyrobów z laki.

W czasie zwiedzania lunch. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Bagan.

 

 

Dzień 7: Bagan – Mt.Popa     Ś/L/K

Po wczesnym śniadaniu udamy się do Shwe Gukyi Temple, skąd będziemy podziwiać zachwycający wschód słońca oraz panoramę równiny Bagan.

Następnie wycieczka do klasztoru na górze Popa. Na szczycie stromej góry w kształcie stromego, wąskiego wulkanu wznosi się kompleks świątynny. Uczepiony skały wąski i stromy chodnik prowadzi na samą górę (na szczyt wchodzi się ścieżką około 30 minut). Po obu stronach tej drogi pielgrzymów harcują małe małpy. Na szczycie góry znajdują się liczne kaplice, ołtarze i rozpościera się piękny widok na okolicę. Góra jest ważnym ośrodkiem czcicieli duchów nat - największym w Birmie. Powrót do Bagan i ewentualnie dalsze świątyń Bagan. Po drodze postój w wiosce, gdzie można zobaczyć pozyskiwanie soku palmowego i co z niego się wytwarza. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Bagan.

 

 

Dzień 8: Jezioro Inle       Ś/L/K

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Mandalay i przelot do Heho. Po przylocie przejazd do Nyaugshwe, zakwaterowanie. Obszar jeziora Inle zamieszkują głównie rybacy z plemienia Intha, nazywający siebie "Dziećmi Jeziora". Rybacy z jeziora Inle znani są z nietypowej techniki wiosłowania. Stojąc na rufie na jednej nodze, drugą podtrzymują wiosło. Ale to co najbardziej fascynuje przybyszów, to pływające wyspy (Kyun myaw). Na bambusowych rusztowaniach przysypanych mułem wydobytym z dna jeziora mieszkańcy zbudowali domy na palach, szkoły, świątynie a nawet pola uprawne. Wokół jeziora znajduje sięć około 100 klasztorów i prawie 1000 stup. Rejs po jeziorze Inle - gdy spojrzy się na jezioro Inle, ma się wrażenie, że granica między ziemią a wodą uległa zatarciu. Domy, klasztory i farmy wynurzają się z wody, a zamiast riksz motorowych i wozów konnych pływają łodzie. Motorówka płynąc wąskimi przesmykami, wśród szuwarów, zawozi nas do wytwórni jedwabiu, manufaktury wytwarzającej złotą i srebrną biżuterię. Popłyniemy do Nga Phe Kyaung nazywanym klasztorem Skaczącego Kota, oraz poobserwujemy toczące się na jeziorze i jego brzegach codzienne życie mieszkańców. Następnie odwiedzimy wioskę Indein, która połączona jest kanałem z jeziorem Inle. Bezpośrednio za wioską znajduje się pierwsza grupa zrujnowanych stup znanych jako Nyaung Ohak („W cieniu figowców bengalskich” – świętych drzew pod którymi medytował Budda). Są to zatopione w zielonej dżungli ruiny na których wciąż można zobaczyć stiukowe ornamenty przedstawiające mityczne zwierzęta i postacie. Z Nyaung Ohak po zadaszonych schodach dotrzemy do Shwe Inn Thein Paya, kompleksu zniszczonych przez bardzo wilgotny klimat 1054 stup, pochodzących w większości z XVII i XVIII wieku. Część z nich jest w bardzo złym stanie, inne są w trakcie rekonstrukcji ale są i takie które wyglądają jakby wybudowano je wczoraj. Ze szczytu wzgórza roztaczają się wspaniałe widoki na jezioro i dolinę.   Kolacja i nocleg nad Jeziorem Inle.

 

 

Dzień 9: Jezioro Inle - Ngapali         Ś/-/K

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Heho i przelot do Thandwe. Przylot w godzinach południowych, transfer do hotelu w Ngapali. Kolacja. Nocleg w Ngapali.

 

 

Dzień 10-11: Ngapali             Ś/-/K

Pobyt w hotelu, wypoczynek, czas wolny, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych. Śniadania, kolacje i noclegi w hotelu w Ngapali.

 

Ngapali – to turkusowa woda, biały piasek, zielone palmy..., wszystko, czego można oczekiwać po tropikalnej plaży. Niewielu jeszcze turystów tu dociera, więc infrastruktura nie jest przesadnie bogata, ale amatorzy pustych, dzikich plaż będą się czuć jak w raju. W wolnych chwilach można pokręcić się po okolicznych wioskach, albo wynająć łódź i zwiedzić pobliskie wyspy.

 

 

Dzień 12: Ngapali – Rangun Ś/-/K

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Thandwe, przelot do Rangun. Po przylocie zwiedzanie Rangun, które jest miastem, gdzie mieszają się złote pagody, angielska architektura kolonialna oraz nowoczesność. To miasto ma wiele cech wielkich azjatyckich metropolii, aczkolwiek na szczęście nie dorównuje zgiełkiem i natężeniem ruchu Bangkokowi. Odwiedzimy słynną pagodę Kyaukhtatgyi, która mieści 70-metrowy posąg Buddy. Freski na ścianach świątyni przedstawiają sceny z życia Buddy. Odbędziemy też przejażdżkę ulicami stolicy, podziwiając kolonialna architekturę miasta; zobaczymy chińską i hinduską część miasta oraz złożymy wizytę na najbarwniejszym bazarze Yangon czyli na Bogyoke Aung San Market. Odwiedzimy też słynną Shwedagon, perły architektonicznej Rangun, będącą jednocześnie największą stupą świata. Przebywając na terenie świątyni można obserwować praktyki religijne buddystów, świadczące o głębokiej religijności mieszkańców tego kraju. Uroczysta kolacja pożegnalna. Nocleg w hotelu w Rangun.

 

 

Dzień 13: Rangun - Bangkok Ś/-/- 

Po śniadaniu czas wolny, pakowanie bagaży, przygotowanie do wyjazdu. Ok. godz. 13.00 transfer na lotnisko w Rangun. Odprawa bagażowa i paszportowa. Przelot do Bangkoku. Przerwa tranzytowa.

Odprawa bagażowa i paszportowa, przelot do Warszawy (nocny przelot - posiłki na pokładach samolotów).

 

 

Dzień 14: Warszawa            

Przylot do Warszawy.

 

 

Termin:

             

Cena: 

przelot Warszawa -Bangkok - Rangun – Warszawa + ubezpieczenie – 3000 - 3500 zł

( zależnie od ceny przelotu w momencie zamówienia )

 

 

Cena pakietu USD:

 

Min 9 os. 3530 USD

 

Min. 12 os. 3090 USD

 

Min.15 os. 2900 USD

 

Ceny podane w przybliżeniu, wymagają każdorazowo uaktualnienia zależnie od terminu i liczby osób

 

Cena obejmuje:

 • przeloty międzykontynentalne samolotami rejsowymi na trasach Warszawa / Bangkok/ Warszawa
 • opłaty lotniskowe i podatki graniczne na przelotach międzykontynentalnych,
 • 2 przeloty międzynarodowe w Azji samolotami rejsowymi na trasach

    Bangkok / Mandalay

    Rangun / Bangkok

 • opłaty lotniskowe i podatki graniczne na przelotach międzynarodowych w Azji,
 • wiza wjazdowa do Birmy, 
 • 3 przeloty wewnętrzne w Birmie zgodnie z programem: Bagan / Heho; Heho / Thandwe; Thandwe / Rangun
 • opłaty lotniskowe na przelotach wewnętrznych w Birmie,
 • 10 noclegów w hotelach 4* wg oferty: 1 nocleg w Bangkoku, 3 noclegi w Bagan, 2 noclegi w Mandalay, 1 nocleg nad Jeziorem Inle, 3 noclegi w Nagpali, 1 nocleg w Rangun.
 • wyżywienie zgodnie z programem – kuchnia lokalna (Ś-śniadanie, L-lunch, K-kolacja),
 • przejazdy autokarem podczas realizacji programu w Birmie,
 • transfery lotnisko / hotele / lotnisko w Bangkoku i w Birmie zgodnie z programem
 • transfer szybką łodzią Mandalay - Bagan
 • wynajęcie łodzi podczas rejsu po Jeziorze Inle,
 • jazda bryczkami podczas zwiedzania świątyń w Bagan i Ava,
 • wycieczki i atrakcje zgodnie z programem,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • lokalni/licencjonowani przewodnicy z j.angielskim podczas realizacji programu objazdowego,
 • opieka pilota/tłumacza,
 • lokalne podatki i opłaty rządowe w Birmie, Tajlandii,
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz koszty leczenia na czas wyjazdu.

 

 

Cena nie obejmuje:

 • wydatków osobistych, upominków i pamiątek oraz opłat za filmowanie i fotografowanie,
 • napojów do lunchów i kolacji,  
 • zwyczajowych napiwków dla lokalnej obsługi,
 • lotu balonem w Bagan

    290 USD/os.     grupa min. 4 osoby płacące 

    280 USD/os.     grupa 5 – 11 osób płacących

    270 USD/os.     grupa od 12 osób płacących

            UWAGI 

            1/ W przypadku grupy, konieczna jest rezerwacja w/w usługi ze znacznym wyprzedzeniem

Powrót